جستجو

تاکید علی یاری سراجی شهردار جویبار:
 
راهی به‌جز همدلی در مسیر عمران و توسعه شهر نداریم
 
 
 خبرشمال/
شهردار جوان و باانگیزه جویبار که به واسطه سال‌ها خدمت در بهزیستی استان و شهرستان، همواره خود را مددکار اجتماعی و عاشق این رسته می‌داند، به‌پشتوانه سال‌ها حضور در شورای شهر و آشنایی با ساختار اداری مدیریت شهری که طیف گسترده‌ای از وظایف
 فرهنگی- اجتماعی تا فن- عمرانی را شامل می‌شود، موفق شد در تمام این حوزه‌ها، به موازات هم حرکت کند و از حمایت ویژه شورا نیز بهره‌مند شود.
علی یاری سراجی به‌مناسبت روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، گزارشی از مهمترین برنامه‌ها اقداماتی که در سطح شهرستان انجام شد ارائه کرد و با تاکید بر این نکته که مشکل مالی و دغدغه درآمد پایدار، یکی از مشکلات مشترک بین غالب شهرها به‌ویژه شهرهای کوچک است گفت: خوشبختانه در مدت هشت ماهی که این امانت به من سپرده شد،برای پرداخت حقوق پرسنل، مشکلی نداشتیم ضمن اینکه به دنبال ایجاد منابع درآمد بودیم و افزون بر آن، مدیریت جدی بر هزینه‌ها را اعمال کرده بسیاری از هزینه‌های غیرضروری را کم کردیم. شهردار جویبار با اشاره به ارتباط دوستانه و سازنده با اعضای شورا ادامه داد: راهی به‌جز وحدت و همدلی در مسیر توسعه نداریم و حاکمیت، دولت و مردم به‌عنوان سه ضلع اصلی، باید در کنار هم قرار بگیرند تا با هم‌افزایی در مسیر توسعه و عمران شهر گام برداریم. وی با بیان اینکه در سطح شهر جویبار حدود ۴۰۰ کوچه خاکی وجود دارد، تاکید کرد: برای اتمام آسفالت تمامی این معابر نیاز به اعتبارات چندین میلیاردی است و شهرداری جویبار در سال جاری حدود ۱ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان برای آسفالت کوچه‌ها هزینه کرده است.
یاری بودجه شهرداری جویبار در سال‌جاری را ۱۷ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: متاسفانه بیش از 80 درصد از این رقم، صرف هزینه‌های جاری می‌شود و این یکی از دغدغه‌های شهرداری است، ضمن اینکه یکصد نیروی مازاد داریم و مجموعه این مسائل، ما را در برنامه‌نویسی، دچار مشکل می‌کند چون هر برنامه‌ای باید براساس منابع درآمدی نوشته شود و ما اگر بهترین برنامه توسعه‌ای را بنویسیم اما از تامین منابع مالی و اعتباری آن عاجز بمانیم، این برنامه به‌درستی اجرا نخواهد شد.
 شهردار جویبار خاطرنشان کرد: بیش از ۹۰ درصد پیاده‌روهای شهر نیاز به مرمّت دارد و بازسازی پیاده‌روهای  ۵ منطقه شهر، در دستور کار شهرداری قرار گرفت و در مرحله نخست، دوهزار مترمربع پیاده‌رو در حال بازسازی است.
وی در ادامه به حواشی جمعه بازار از ترافیک، ساماندهی غرفه‌ها ، بهداشت و زباله‌هایی که در محوطه اطراف رها می‌شود اشاره کرد و گفت: زمین‌فروشی‌های زیادی سال‌ها قبل درجمعه بازار صورت می‌گرفت و متاسفانه کسی جلوی این تخلفات را نمی‌گرفت تا اینکه بنده این مساله را به گوش دادستان رساندم تا جلوی این زدوبندها گرفته شود.
یاری با اعلام اینکه برای نخستین بار پیمانکاری جمعه بازار به مزایده گذاشته شد، خاطر نشان کرد: همه دستگاه‌های نظارتی اذعان دارند این مزایده بطور قانونی برگزارشد و سه فرد برتر مزایده انتخاب شدند و طی چند روز آینده، پیمانکار نهایی جمعه بازار معرفی می‌شود. و به مردم شهر اطمینان داد: همه شهروندان خیالشان راحت باشد چون مسیر قانونی جمعه بازار طی خواهد شد و حق به حق‌دار خواهد رسید.
شهردار جویبار برنظارت بیشتر دستگاه‌های  محیط زیست و بهداشت بر وضعیت جمعه بازار تاکید کرد و گفت: این شهر ساخته نمی‌شود مگر اینکه تمام دستگاه‌های مسئول، دست در دست هم دهند و هرکدام، با حساسیت، به تکالیف قانونی خود عمل کنند.
یاری اولویت‌های نخست شهرداری را  «ایجاد درآمد پایدار» و «توسعه گردشگری» بیان کرد و گفت: در سال‌جاری، مبلغ مزایده جمعه بازار و ساحل دریا سه برابر سال‌های قبل انجام شده و به رقم ۸۰۰ میلیون تومان رسید و به‌خاطر تلاش و موفقیت ما در تامین منابع پایدار درآمدی، جزو معدود شهرداری‌هایی هستیم که نه‌تنها املاک و دارایی‌های شهرداری را به فروش نرساندیم بلکه برعکس، اقدام به خریداری زمین کردیم و ۱۱ هکتار از مراتع واسوکلا برای احداث پارک جنگلی را برای شهرداری خریدیم و درحال حاضر به دنبال جذب سرمایه‌گذار از طریق فراخوان عمومی و مزایده هستیم.
وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات ما، موضوع زباله است تاکید کرد: رسانه‌ها کمک کنند تا در خصوص طرح تفکیک زباله از مبدا،  فرهنگ‌سازی شود همچنین در این شهر با این گستره جمعیتی، تنها یک ماشین مکانیزه حمل زباله و سه نیسان وجود داشت که این شهرداری در حال خریداری ماشین مکانیزه حمل زباله دیگر برای جویبار است.
یاری سراجی در ادامه به مسائل فرهنگی و افزایش نشاط اجتماعی پرداخت و با اشاره به سابقه 17 سال کار در حوزه سلامت اجتماعی خاطرنشان کرد: هر انسانی، هم به حزن نیاز دارد و هم به شادی و ما نیز در معاونت فرهنگی شهرداری، تلاش کردیم با انجام جشنواره‌ها و تمرکز بر فرهنگ بومی محلی، موجبات افزایش نشاط اجتماعی را فراهم سازیم و از دوستان در شورای فرهنگ عمومی نیز می‌خواهیم به ما کمک کنند تا این جشن‌ها به‌صورت کنترل شده و در چهارچوب اصول دینی و اجتماعی جامعه،
 افزایش یابد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی