جستجو

 
 
کشف یک میلیاردی اموال مسروقه از یک باند سرقت
 
 
 


فرمانده انتظامی استان از انهدام باند سارقان منزل و ویلا با 24 فقره سرقت و کشف یک میلیارد و 500 میلیون ریالی اموال مسروقه در شهرستان نوشهر خبر داد.

سردار سید محمود میرفیضی گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل و ویلاهای خالی از سکنه در شهرستان نوشهر، موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت. فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، کارآگاهان و کارشناسان پلیس آگاهی شهرستان نوشهر موفق به شناسایی اعضای باند حرفه‌ای سرقت منزل شدند. سردار میرفیضی، خاطرنشان کرد: با هماهنگی قضایی، ماموران در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه 8 متهم به سرقت را که با تشکیل باندی در امر سرقت از منازل و ویلاهای خالی از سکنه فعالیت داشتند، شناسایی و دستگیر کردند. وی اظهار داشت: متهمان که دارای سوابق متعدد کیفری هستند در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس تاکنون به 24 فقره سرقت در سطح شهرستان نوشهر اعتراف کردند. میرفیضی از کشف مقادیر قابل توجهی اموال مسروقه شامل کولر گازی، سیم و کابل برق، جارو برقی، پمپ آب، تلویزیون، رایانه و ... جمعا به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال در بازرسی از محل سکونت این افراد خبر داد و افزود: این افراد پس از تشکیل پرونده با صدور حکم قضایی روانه زندان شدند. فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به نقش مشارکت‌های مردمی در حفظ و ارتقای امنیت پایدار در جامعه، گفت: تعامل و مشارکت مردم و سایر نهادهای اثرگذار در کاهش آسیب‌های اجتماعی با نیروی انتظامی منجر به ارتقای احساس امنیت، افزايش قابليت پاسخگويي پلیس و استقرار نظم، امنيت و آرامش در جامعه خواهد شد.

کشف 2 میلیارد ریالی داروهای خارجی قاچاق در بابل
یک انبار دپوی داروهای خارجی و تاریخ گذشته قاچاق در یک واحد مسکونی به ارزش 2 میلیارد ریال در شهرستان بابل  کشف شد.

سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی اظهار داشت: در پي کسب خبري مبني بر نگهداري و دپوي انواع داروهاي درماني کمياب و غير مجاز در يک واحد مسکوني در شهرستان بابل، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت. وی با اشاره به اینکه با انجام اقدامات اطلاعاتی متهم شناسایی شد، افزود: ماموران پلیس آگاهی با حضور نماينده سازمان غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي بابل، ضمن هماهنگی قضایي در بازرسی از این واحد مسکونی، مقادير قابل توجهي داروی غيرمجاز، قاچاق و تاريخ گذشته به ارزش 2 میلیارد ریال را کشف کردند. جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران بیان کرد: تمام اموال مکشوفه تحويل نماينده غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي و متهم پس از تشکیل پرونده، به مرجع قضایی معرفی شد.

دستگیری سارق حرفه‌ای اماکن خصوصی در بابل
فرمانده انتظامی شهرستان بابل از شناسایی و دستگیری سارق حرفه‌ای منزل و اماکن خصوصی با 9 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد .

سرهنگ سید محسن جعفری در تشریح این خبر، گفت: درپی وقوع چندین فقره سرقت از انباری‌ها و اماکن خصوصی در سطح شهرستان، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت. فرمانده انتظامی شهرستان بابل، افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با بررسی های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی سارق را شناسایی کردند . سرهنگ جعفری، خاطرنشان کرد:پس از هماهنگی‌های قضایی متهم دستگیر و در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به 9 فقره سرقت از مزارع کشاورزی، اماکن خصوصی و انبارهای نگهداری کالا در این شهرستان اعتراف کرد. وی همچنین اظهار داشت: در بازرسی از محل اختفای متهم 50 دستگاه پمپ آب از مزارع کشاورزي، 5 دستگاه موتور برق ، 6دستگاه پمپ آب روبين، 500 متر کابل برق صنعتي و 1700 متر سيم برق کشف شد. فرمانده انتظامی بابل در خاتمه با اشاره به این که رعایت مسائل امنیتی، هشدارهای انتظامی و استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب از مهمترین عوامل پیشگیری از سرقت به شمار می‌روند، از شهروندان خواست: درصورت مشاهده افراد مشکوکی که در محدوده زندگی آنان پرسه میزنند مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام دارند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی