جستجو

 
 
برگزار ی دوره تربیت
 «راهنمایان سواد فضای مجازی» در گیلان
 
 
 

 

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: دوره‌ مقدماتی و تکمیلی تربیت راهنمایان سواد فضای مجازی شهید قلی‌پور به همت مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان برگزار می‌شود.

سردار محمد عبدالله‌پور در نشستی خبری در رشت با اشاره به اینکه اهمیت سواد رسانه‌ای در جامعه امروز روز‌افزون است اظهار داشت: ضرورت توسعه سواد فضای مجازی و رسانه‌ای به‌منظور ایجاد امنیت در فضای مجازی در جامعه به وضوح احساس می‌شود.
فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه تربیت افراد متخصص در حوزه فضای مجازی می‌تواند از بروز آسیب‌های احتمالی در این فضا جلوگیری کند گفت: مخاطب در انتخاب و بهره‌برداری از مطالب رسانه‌ها به ویژه در فضای مجازی نیازمند مهارت و سواد لازم در آن حوزه است.
سردار عبدالله‌پور با تاکید بر اینکه با گسترش و تنوع فضای مجازی، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی جوامع امروز به شدت  نیازمند سواد رسانه‌ای هستند بیان کرد: سواد فضای مجازی اهمیت و نقش ویژه‌ای در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد. وی با اشاره به اینکه برگزاری جلسات آموزش سواد فضای مجازی به‌درستی می‌تواند در کاهش انواع آسیب‌های اجتماعی مؤثر باشد خاطرنشان کرد: سپاه قدس گیلان در حال تربیت مربی برای تدریس سرفصل‌های تخصصی استفاده از عرصه‌های عمومی فضای مجازی است.
سردار عبدالله‌پور سرفصل‌های مذکور را شامل امنیت کاربری، رژیم مصرف، مبانی سواد فضای مجازی، سواد شبکه‌های اجتماعی، سواد بازی، آینده‌پژوهی و مدیریت فضای مجازی در خانواده نام برد و گفت: مباحث بیان شده در دوره‌های مختلف تدریس می‌شود.
فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه در فراخوان‌ ابتدایی صورت گرفته در این حوزه 280 نفر  متقاضی حضور در این دوره بودند که از این تعداد 140 نفر انتخاب شدند خاطرنشان کرد: متقاضیان مذکور متشکل از بانوان و آقایان هستند و این دوره‌ها تداوم دارد. وی با تاکید بر اینکه دوره‌ راهنمایان سواد فضای مجازی 21 و 22 تیرماه امسال و در مجتمع آموزشی شهید بیگلوی رشت برگزار می‌شود تصریح کرد: دوره تکمیلی تربیت راهنمایان سواد فضای مجازی مرداد و شهریورماه امسال با سرفصل‌های تخصصی‌ توسط مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان برگزار می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی