جستجو

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان
 اعلام کرد
 
آغاز مرحله آخرآب گذاری
کانال های کشاورزی گیلان
 
 
 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: مرحله هفتم و آخر آبگذاری کانال های کشاورزی استان از فردا (جمعه 22 تیرماه ) آغاز می شود.
مهندس کاظم لطفی اظهار داشت: با توجه به افزایش دما و نیاز کشاورزان پایین دست به آب ، مرحله هفتم و پایانی آبگذاری کانالهای کشاورزی استان از فردا
(جمعه 22 تیرماه )  آغاز می شود و تا چهارم مردادماه ادامه دارد.
وی افزود : با انجام این مرحله آبگذاری 170 هزار هکتار اراضی شالیزارهای استان که تحت پوشش شبکه آبیاری و زهکشی سد سفیدرود به پایان خواهد رسید.
وی ضمن تشکر و قدردانی از همکاری و همیاری کشاورزان و مجموعه عوامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان اظهار داشت که سال آبی موفق را پشت سر گذاشته ایم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان  ذخیره کنونی سد مخزنی سفیدرود را 440 میلیون مترمکعب عنوان و اظهار کرد تا پایان مرحله ششم آبگذاری حدود یک میلیارد و 100 میلیون متر مکعب آب از سد سفیدرود جهت آبیاری شالیزارهای استان رها سازی شده است.
استان گیلان دارای 230 هزار هکتار شالیزار است که سالانه 750 تا 850 هزار تن برنج سفید از آن به دست می آید .

توزیع سدهای لاستیکی در گیلان متوازن است
مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان همچنین  در مورد  عملکرد اداره کل آب منطقه‌ای گیلان در بحث نحوه توزیع، پراکنش‌ و ساخت پروژه‌های سدسازی به ویژه از نوع لاستیکی به گونه‌ای بوده که تمام مناطق استان از شرق تا غرب آن کاملاً تحت پوشش قرار گرفته‌اند.
مهندس لطفی وی سدهای لاستیکی در دست ساخت مناطق غربی گیلان را 5 طرح اعلام کرد و ابراز داشت:‌ پروژه خانه‌های آسیاب‌بر آستارا،‌ کرگانرود تالش،‌ خالکائی ماسال،‌ تولم‌شهر صومعه‌سرا و باغبانان فومن از جمله این طرح‌ها است که با پیشرفت‌ فیزیکی متفاوت در حال گذراندن مراحل ساخت هستند.
مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان روند ساخت این سدها را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد:‌ پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها به طور میانگین بین 50 تا 60 درصد برآورد می‌شود و اگر شرایط به همین منوال پیش رود تا پایان امسال شاهد افتتاح سه عدد از این طرح‌ها خواهیم بود.
وی تعداد سدهای لاستیکی در دست اجرا و یا تکمیل شده در مناطق شرقی استان گیلان را نیز 5 طرح اعلام کرد و خاطرنشان کرد:‌ این پروژه‌ها شامل پهلوان بست،‌ گالشکلام و رادارکومه هر سه در شهرستان لنگرود و انبارسر و دهنه‌سر در شهرستان آستانه‌اشرفیه هستند.
‌لطفی با تأکید مجدد بر این نکته که برخی اظهارنظرها در مورد عدم رعایت عدالت در مورد ساخت سدهای لاستیکی در مناطق مختلف گیلان‌ صحیح نیست،  افزود: نحوه عملکرد ما در اداره کل آب منطقه‌ای و تعداد طرح‌های در دست ساخت،‌ اعمال تبعیض در این مورد را کاملاً رد می‌کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی