جستجو

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان  عنوان کرد
 
رشد 20 درصدی تعهدات ریالی پرداختی تامین اجتماعی گیلان در سال گذشته
 
 
 جمیل حق پرست با اشاره به اینکه در پایان سال ٩٦ تعداد ٤٠٧ هزار بیمه شده اصلی و ١١٧ مستمری بگیر به اتفاق افراد تبعی خود تحت پوشش تامین اجتماعی بوده اند ، اظهار داشت: نفوذ بیمه ای درگیلان ٤٧ درصد از جمعیت را دربر دارد .
وی  اطلاع رسانی وفرهنگ سازی بیمه ای را ازاهداف این نشست برشمرد و افزود : درسال گذشته صرفاً در بخش بیمه ای ، تامین اجتماعی گیلان ، بیش از ٢١٠٣٢  میلیارد ریال انواع تعهدات به بیمه شدگان و مستمری بگیران استان پرداخت نموده است .
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان   ١٩٣٨٤ میلیارد ریال تعهدات بلندمدت با رشدی معادل ٢١ درصد درکنار ٥٦١ میلیارد ریال تعهدات کوتاه مدت با رشد ١٩ درصدی و ١٠٨٧ میلیارد ریال مقرری بیمه بیکاری را از تعهدات پرداختی در سال گذشته به بیمه شدگان و مستمری بگیران اعلام و از رشد ٢٠ درصدی میزان تعهدات نسبت به سال ما قبل آن خبر داد .
حق پرست همچنین با اعلام صدور بیش از ٤٧٨٠٠ فقره سند تعهدات کوتاه مدت در سطح شعب تابعه اذعان داشت : درسال ٩٦ تعداد یک میلیون و سیصد و پنج هزار جلد دفترچه درمانی صادر ، تجدید و تمدید اعتبار گردیده است .   
مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه علیرغم وصول مبلغی در حدود ١٤٨٦٠ میلیارد ریال حق بیمه بعنوان اصلی ترین منبع درآمدی در سال ٩٦ ، رقمی بیش از ٢١٠٣٢ میلیارد ریال تعهدات صرفاً در بخش بیمه ای توسط تامین اجتماعی در قالب تعهدات پرداخت شده است ، تلاش درجهت امنیت خاطر و آرامش جامعه کارگری وکارفرمایی را از اهم اهداف این سازمان برشمرد .
حق پرست در تشریح دستاوردهای شاخص استان با اشاره به اینکه تعداد زنان خانه دار بیمه شده استان با ١٩٥٦٠ نفر در پایان سال ٩٦ از رشدی ٤٢ درصدی برخوردار بوده است ، روشنفکری و بالابودن فرهنگ بیمه ای در اقشار مختلف استان را مهمترین دلیل این افزایش و استقبال دانست .  
وی اجرای دومرحله بخشودگی جرائم در سال ٩٦ را نیز گامی از سوی تامین اجتماعی در جهت حمایت ازکارفرمایان و واحدهای تولیدی قلمداد نموده وبه تشریح طرحها واقدامات دیگری همچون حذف مراجعات حضوری جهت دریافت دفترچه های درمانی ، پرونده های الکترونیکی ، میز خدمت ، معرفت شغلی ، بازدیدهای دانش آموزی از شعب تامین اجتماعی با هدف آشنایی با مفاهیم و مصادیق بیمه ای و... پرداخت .
مدیرکل تامین اجتماعی با تبیین دستورالعمل مشوق های بیمه ای برای کارفرمایان ، آن را از جدیدترین  برنامه های سازمان درراستای حمایت از کالای ایرانی و عرصه های تولیدی و ایجاد اشتغال معرفی وافزود : براساس این طرح کارفرمایان میتوانند با رعایت ضوابطی با بهره گیری از افراد فارغ التحصیل دانشگاهی از معافیت های سهم کارفرما برخوردار شوند .
انعقاد توافقنامه با سایر ادارات به منظور امکان استفاده از سامانه استعلام ارتباط بیمه ای از دیگر مباحث مطروحه دراین نشست
 خبری بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی