جستجو

مدیرعامل بنیاد برکت اعلام کرد
 
سرمایه گذاری 145 میلیارد تومانی بنیاد برکت در گیلان
 
 
 


مدیرعامل بنیاد برکت مشارکت در 11 طرح اقتصادی استان گیلان و سرمایه گذاری حدود 145 میلیارد تومان در استان را
 اعلام کرد.   
سعید جعفری در دیدار با فرماندار شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تاکنون در استان گیلان حدود 800 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده که از این مبلغ حدود 120 میلیارد تومان برای 11 طرح در حوزه توانمندسازی اقتصادی بوده است.
مدیرعامل بنیاد برکت افزود: 50 طرح زیربنایی و فرهنگی در حوزه مدارس و مساجد گیلان با اعتبار 21 میلیارد تومان داشتیم. همچنین 7.3 میلیارد تومان در حوزه‌های سلامت، نگهداری ایتام، پرداخت وام قرض الحسنه به استان گیلان کمک شده است. حدود 660 میلیارد تومان هم توسط گروه اقتصادی تدبیر که از زیرمجموعه‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است در حوزه دارویی استان گیلان، سرمایه شده است.
وی گفت: بنیاد برکت در 11 طرح اقتصادی استان گیلان مشارکت داشته که اکنون با 7 طرح همکاری دارد. تعمیر و تجهیز و نوسازی حدود 37 مدرسه با 229 کلاس درس را در استان گیلان متعهد شدیم که از این تعداد 25 مدرسه تحویل داده شده است. همچنین 12 مدرسه با 81 کلاس درس را در دستور کار داریم که به حدود 9 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که انشاالله از این مدارس 7 مدرسه تا پابان بهمن‌ماه به بهره برداری می‌رسد.
جعفری گفت: بنیاد برکت در استان گیلان به 10 مسجد در ساخت، تکمیل و تجهیز کمک کرده که 7 مسجد به اتمام رسیده است. همچنین 611 یتیم را در گیلان تحت حمایت قرار دادیم.
مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: حدود 832 نفر کمک هزینه ازدواج دریافت کردند، 196 مورد برای خرید مسکن، 45 مورد برای درمان و 141 مورد هم برای سایر کم‌ها بوده است. در مجموع حدود هفت میلیارد تومانوام قرض الحسنه پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: در مجموع بنیاد برکت حدود 145 میلیارد تومان در استان گیلان به همراه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و گروه اقتصادی تدبیر سرمایه گذاری کرده است.
جعفری با بیان اینکه بنیاد برکت بر اشتغالزایی تاکید دارد، ادامه داد: اگر اشتغالزایی را در جامعه روستایی ایجاد کنیم، بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی