جستجو

نایب رئیس اتاق اصناف کشور عنوان کرد
 
تکلیف قانون مالیات بر ارزش افزوده همچنان نامشخص
 
 
 سیستم دریافت مالیات بر ارزش افزوده باید کاملاً آنلاین شود
نایب رئیس اتاق اصناف کشور با تأکید بر ضرورت تدوین و اصلاح فرآیند اخذ مالیات بر ارزش افزوده توسط مجلس، اذعان داشت که تکلیف قانون مالیات بر ارزش افزوده هنوز ‌در کشورمان مشخص نیست.
جلال‌الدین محمد شکریه اظهار داشت:‌ تکلیف قانون مالیات بر ارزش افزوده هنوز در نظام اقتصادی و مالیاتی کشورمان مشخص نشده است به همین علت اصلاح فرآیند اخذ مالیات بر ارزش افزوده و اجرای دقیق آن از سوی دولت و مجلس باید هر چه سریع‌تر انجام شود.
نایب رئیس اتاق اصناف کشور عنوان کرد:‌ در حال حاضر قانون مالیات بر ارزش افزوده فعلی که به صورت آزمایشی و به مدت ده سال و با اشکالات فراوانی در حال اجرا است آن اثرگذاری واقعی و کمکی را که می‌تواند به رونق اقتصادی کشور داشته باشد را به علت نقص در فرآیندها ندارد.
شکریه اقدام مجلس جهت اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده را ضروری دانست و گفت: مدت زمان استاندارد برای شناختن نقاط ضعف و قدرت یک برنامه، 5 سال است اما قانون مالیات بر ارزش افزوده فعلی کشور یک مدت زمان ده ساله را برای گذار از فاز آزمایشی‌ خود پشت سر گذاشته است.
وی با بیان این مسئله که در حال حاضر از یک محصول چندین بار مالیات بر ارزش افزوده اخذ می‌شود ابراز داشت:‌ به اعتقاد بنده به عنوان یک کارشناس مسائل اقتصادی روند فعلی باید هر چه سریع‌تر اصلاح و دستورالعمل‌های جدیدی برای فرآیند مربوط به محاسبه مالیات بر ارزش افزوده ابلاغ شود.
رئیس اتاق اصناف گیلان دریافت مالیات بر ارزش افزوده را در حلقه آخر و زمانی که کالا به دست مصرف کننده می‌رسد را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت:‌ دریافت چند باره مالیات بر ارزش افزوده از یک محصول قطعاً در ادامه این فرآیند چالش‌های جدیدی را برای ذینفع‌ها به دنبال دارد.
وی با اشاره به اینکه سیستم دریافت مالیات بر ارزش افزوده باید کاملاً آنلاین شود تصریح کرد:‌ ورود لحظه‌ای مالیات‌ها به خزانه کشور،‌ ساماندهی این مبالغ توسط دولت برای اجرای برنامه‌های توسعه‌ای و جلوگیری از افزایش قیمت کالاها از جمله برخی مزایای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده است.
شکریه افزایش پیدا نکردن نرخ کالاهای وارداتی و کاهش فشار بر مصرف کننده داخلی را از دیگر مزایای اخذ مالیات‌ها در حلقه آخر اعلام کرد و افزود:‌ افزایش رقابت پذیری کالای ایرانی با مدل مشابه خارجی و کاهش پیدا کردن هزینه‌ها از جمله برخی دیگر از  این فواید به شمار می‌آید.
رئیس اتاق اصناف گیلان دپو کردن مالیات‌های اخذ شده در حساب فروشنده‌ها و واریز آن پس از سه ماه به حساب خزانه را مورد انتقاد قرار داد ‌و گفت: ‌اگر مجموعه این مبالغ بدون فوت وقت به حساب خزانه واریز شود دولت نیز در پیشبرد برنامه‌های عمرانی خود در حوزه‌های مختلف موفق‌تر عمل خواهد کرد.


گلستانی ها منتظر بارش رگباری
 و سیلاب باشند
الگوهای پیش یابی بیانگر نفوذ زبانه های سامانه پرفشار از جمعه هفته جاری به استان گلستان بوده که پیامد آن وزش باد شدید است و سرعت آن در برخی نقاط به افزون بر 70 کیلومتر بر ساعت
 می رسد.
نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی گلستان در خصوص وضعیت جوی استان با این پیش بینی  اظهار داشت: گرد و خاک، طوفانی شدن دریا، رگبار، آذرخش (رعد وبرق) و احتمال بارش تگرگ در مناطق مرتفع کوهستانی از دیگر پیامدهای این سامانه است.
به گفته وی، در مدت فعالیت این سامانه که تا روز یکشنبه هفته آینده ادامه دارد، دمای هوا در گلستان بین 8 تا 10 درجه سلسیوس کاهش می یابد.
مدیر کل هواشناسی گلستان تاکید که در زمان بارش های این سامانه احتمال آبگرفتگی برخی از معابر عمومی، اختلال در ترددهای جاده ای و جاری شدن سیلاب در مناطق مستعد پیش بینی می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی