جستجو

مدیرکل بهزیستی گیلان خبر داد
 
فراهم شدن امکان اشتغال برای ۴۸۶ معتاد بهبودیافته در گیلان
 
 
 امکان اشتغال برای ۴۸۶ معتاد بهبودیافته یعنی ۱۱ زن و ۴۵۷ مرد در استان گیلان فراهم‌
شده است.
دکتر محمد رضا پارسی مدیرکل بهزیستی استان گیلان  در گفت و گویی با اعلام این مطلب و بیان اینکه مواد اعتیادآور به مخدر، محرک و توهم‌زا تقسیم می‌شود ، خاطرنشان کرد: آمارها نشان می‌دهد که تریاک 57 درصد، هروئین هشت درصد، شیشه (اوپوید) هفت درصد، گل 12 درصد مورد مصرف قرار گرفته است بنابراین و بر اساس آمار سن اعتیاد در دو سه سال اخیر کنترل‌شده و میانگین سن مصرف 24 سال ثبت‌شده است.
وی با بیان اشاره به اینکه رغبت مصرف مواد پرخطر بیشتر شده است،  بیان کرد: حذف بیماران متهاجر در کشور اثرات منفی بیشتری دارد و اگر این افراد بدون سازمان‌دهی متناسب جمع‌آوری شوند اثرات منفی برای جامعه خواهند داشت لذا شایسته است سازمان بهزیستی، دادگستری و قوه قضاییه بیماران متهاجر را بر اساس پروتکل شناسایی و مورد درمان قرار دهند.
فراهم شدن امکان اشتغال برای ۴۸۶ معتاد بهبودیافته در گیلان
پارسی با بیان اینکه 261 معتاد متجاهر از طرف نیروی انتظامی به مراکز اجتماع درمانی شهرستان رشت معرفی و 53 نفر آن مبری از اعتیاد شناخته شدند گفت: 130 نفر از این مبتلایان به مراکز درمانی معرفی‌شده و مورد درمان قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه دو هزار و 330 برنامه آموزشی برای پیشگیری و 10 هزار و 908 مورد خدمات مشاوره‌ای در مقوله پیشگیری را به انجام رسانده‌ایم افزود: طرح رشدمدار آموزش‌وپرورش 142 هزار دانش‌آموزان را تحت آموزش قرار داده و آنان را با آسیب‌های مختلف این بلای خانمان‌سوز آشنا کرده است.
پارسی با بیان اینکه بیش از ۱۴۲ هزار دانش‌آموز، در طرح رشد مدار و مدارس مراقب آموزش‌وپرورش تحت آموزش قرار گرفتند گفت: بیش از ۱۳ هزار و ۲۸۱ دانش‌آموز، ۱۳ هزار و ۲۸۱ اولیا و یک هزار و ۹۰۶ نفر از کارکنان آموزش‌وپرورش در طرح توانمندسازی هم‌زمان شرکت کرده‌اند.
مدیرکل بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه بهزیستی برای ۴۸۶ معتاد بهبودیافته اشتعال‌زایی کرده است افزود: امکان اشتغال برای ۴۸۶ معتاد بهبودیافته یعنی ۱۱ زن و ۴۵۷ مرد در استان گیلان فراهم‌شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی