جستجو

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اعلام  کرد
 
برخورد شدید دستگاه‌های نظارتی گیلان با محتکران کالا
 
 
 رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان، برخورد شدید دستگاه‌های نظارتی گیلان در راستای تنظیم بازار، با محتکران کالاهای اساسی و مصرفی مردم ‌را تاکید کرد.
فرهاد دلق پوش اظهار داشت:‌ کلیه دستگاه‌های نظارتی،‌ امنیتی و قضایی گیلان در مراکز رسمی و غیررسمی عرضه کالا استان فعال شده‌اند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف با سوء استفاده‌گران و محتکران به شدت برخورد می‌کنند.
رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان از موجود بودن اقلام و کالاهای اساسی در انبارها سخن گفت و ضمن تأکید بر آن بیان داشت:‌ در حال حاضر هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد و طرح برخی اظهارنظرهای بی‌پایه و اساس در مورد کمبود برخی اقلام توطئه سوداگران است.
دلق پوش ایجاد فضای منفی روحی روانی برای اثرگزاری روی جامعه و عامه مردم جهت انتفاع و سود بیشتر را از برنامه‌های اخلالگران اقتصادی دانست و ابراز داشت:‌ از مردم خوب و فهیم کشورمان به ویژه در استان گیلان انتظار داریم ضمن حفظ هوشیاری فرصت‌ جولان را از محتکران بگیرند.
وی تشکیل ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالا در گیلان را امری مبارک و بسیار ضروری دانست و تصریح کرد:‌ با آغاز به کار این مجموعه قدرتمند نظارتی در گیلان،‌ سودجویان دیگر مجال کافی برای احتکار اجناس ضروری مردم و ایجاد فضا و جو روانی در بازار را نخواهند داشت.
رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان به برخی مضراتی که پدیده شوم احتکار و اختفاء کالا در جامعه ایجاد می‌کند اشاره کرد و افزود:‌ افزایش بسیار زیاد قیمت کالاهای مصرفی،‌ سرگردانی مردم و بر هم خوردن موازنه و تعادل لازم در بازار از جمله برخی از این چالش‌ها است.
دلق‌پوش سازمان‌های نظارتی که به همراه بازرسان سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان در ستاد تنظیم بازار همکاری دارند را برشمرد و عنوان کرد:‌ تعزیرات حکومتی،‌ اتاق اصناف،‌ بسیج و سربازان گمنام امام زمان(‌عج) از جمله نهادهایی هستند که در ستاد تنظیم بازار استان گیلان عضویت دارند.
وی همکاری گسترده مردم را نیز برای موفقیت بیشتر اقدامات دستگاه‌های نظارتی و امنیتی لازم و ضروری خواند و اظهار داشت: ‌از تمام مردم و شهروندان گیلانی تقاضا داریم در صورت کشف مکان‌های اختفاء کالا مراتب و گزارشات خود را از طریق سامانه 124 انتقال دهند.
رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان از استقرار شعبه سیار جهت انجام گشت‌های مشترک بازرسان در بازار توسط تعزیرات حکومتی اظهار رضایت کرد و گفت:‌ قاضی کشیک در این شعبه حضور پیدا کرده و پس از تشکیل پرونده اقدامات قانونی جهت برخورد با متخلفان سریعاً انجام می‌شود.
دلق پوش نقش‌آفرینی بسیار حساس رسانه‌ها برای هوشیار سازی مردم در شرایط کنونی را بسیار راهگشا و ضروری اعلام کرد و بیان داشت:‌ از مردم فهیم استان گیلان انتظار داریم‌ تا زمان تثبیت شرایط بازار ضمن پرهیز از خرید اقلام غیرضروری از هرگونه احتکار خانگی جداً خودداری کنند.

ورود فارغ‌التحصیلان علمی‌کاربردی به بازار کار استان گلستان
دانشگاه علمی کاربردی نمی‌تواند اشتغال ایجاد کند بلکه مهارت لازم برای ایجاد اشتغال را آموزش می‌بیند و بیش از ۷۰ درصد فارغ‌التحصیلان وارد بازار کار می‌شوند.
امیراحمد دهقانی رئیس دانشگاه علمی‌کاربردی گلستان با تاکید بر این مطلب اظهارداشت: باید روحیه حق‌طلبی و درست‌نویسی در خبرنگاران استان تقویت شوند و آنها از نوشتن مطالبی که صحت دارد، هراسی نداشته باشند و برای درست‌نویسی خبرنگاران و آشنایی آنها با حرفه و شغل، دوره خبرنگاری در این دانشگاه برگزار می‌شود.
وی افزود: خبرنگارانی که سوابق بیش از 10 سال و توانایی تدریس دارند می‌توانند در این حوزه ما را یاری کنند و کد تدریس را دریافت و مشغول کار شوند.
رشته‌هایی در 4 حوزه صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر و خدمات در راستا ایجاد اشتغال به صورت واحد عملی آموزش داده می‌شوند و با توجه به اینکه نیاز امسال استان در حوزه کشاورزی بوده، رشته‌هایی در این بخش تدوین شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی