جستجو

امیرحسین آزادی وفا معاون توسعه و مدیریت منابع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در آیین افتتاح 3 پروژه مازندران در هفته دولت
 
اندیشه کودکان و نوجوانان همانند گنج است
 
 
 

در راستای گرامی‌داشت  هفته دولت، 3 پروژه در کانون پرورش فکری مازندران افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مازندران، در راستای گرامی‌داشت هفته دولت، با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع کانون کشور مراکز فرهنگی و هنری شماره دو ساری و کتاب‌خانه سیار روستایی سوادکوه شمالی افتتاح شد و کلنگ احداث مرکز فرهنگی و هنری قائمشهر به زمین زده شد.
بر اساس این گزارش، آیین افتتاح کتاب‎خانه سیار روستایی سوادکوه شمالی در روستای «اندارگلی» شیرگاه با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع کانون کشور، مدیر کل کانون مازندران،امام جمعه سوادکوه شمالی، مدیر آموزش و پرورش سوادکوه شمالی و اهالی این روستا برگزار شد.
این پنجمین کتابخانه سیاروستایی کانون مازندران است که یک مربی با یک دستگاه خودروی ویژه، به ارایه خدمات فرهنگی، هنری و ادبی کانون به کودکان ونوجوانان 20 روستای سوادکوه و سوادکوه شمالی می‌پردازد. اما در آیین افتتاح مرکز فرهنگی و هنری شماره2 ساری که با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع کانون کشور، مدیر کل کانون مازندران، مدیر کل امنیتی انتظامی استانداری مازندران صورت پذیرفت، فصل جدی فعالیت فرهنگی، هنری و ادبی در این مرکز شروع شد. گفتنی است: مرکز شماره 2 ساری از مراکز قدیمی ساری بوده که به دلیل فرسودگی بنا، نوسازی  شد. در عین حال،آیین کلنگ زنی مرکز فرهنگی و هنری قائمشهر با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع کانون کشور، مدیر کل کانون مازندران، فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر قائمشهر و دیگر مسوولان شهری برگزار شد . مرکز فرهنگی و هنری قائمشهر نیز به جهت قرار گرفتن در طرح گسترش شهری با مساعدت و همکاری شهرداری قائمشهر به مکانی دیگر انتقال یافت و آیین کلنگ زنی آن برگزار شد. معاون توسعه و مدیریت منابع کانون کشور در این برنامه‌ها با اهمیت کار برای کودکان ونوجوانان افزود: بچه‌ها سرمایه‌های کانون پرورش فکری هستند. امیر حسین آزادی وفا، با اشاره به اینکه مربیان و کارکنان کانون ظرفیت و نعمت برای این دستگاه محسوب می شوند، بر نقش پرورشی کانون تاکید کرد و اظهار داشت: هرگونه کار وتلاشی که برای توسعه امور در کانون بیانجامد نقش موثری در رشد و شکوفایی استعدادهای کودکان ونوجوانان  و توسعه کشورخواهد داشت. وی نقش و همراهی دیگر  مسوولان  را در گسترش و توسعه کانون حایز اهمیت دانست و بر حمایت آنان از کانون و نسل آینده ساز تاکید کرد. مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران نیز در این آیین، اندیشه کودکان ونوجوانان را همانند  گنج‌ عنوان کرد که ثروت اجتماعی محسوب می شود. ودر عین حال کانون را بستری برای رشد و شکوفایی استعدادهای آنان دانست. محمد علی یزدان شناس با اشاره به نقش کانون در ارتقا شخصیت اجتماعی کودکان؛ برنامه‎های این نهاد را در توسعه فرهنگی موثر عنوان کرد. این مسوول یکی از سیاست های کانون پرورش فکری را توسعه خدمات فرهنگی در روستاها عنوان کرد و بر گسترش عدالت فرهنگی در روستاها تاکید کرد و افزود: کتابخانه سیار روستایی کانون در این خصوص نقش مهمی را ایفا می نماید.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران دارای، 27 مرکز فرهنگی وهنری ثابت، یک کتابخانه پستی و 5 کتابخانه سیار روستایی است.
وام بانک قرض الحسنه مهر ایران به کارآموزان فنی و حرفه ای
تاکنون بیش از 2 هزار نفر از کار آموزان آموزش دیده فنی و حرفه ای از بانک قرض الحسنه مهر ایران وام دریافت نمودند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و
حرفه ای مازندران درویشی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: در سنوات گذشته همکاری خوبی فی مابین این اداره کل و بانک قرض الحسنه مهر استان وجود داشته که بیش از دو هزار نفر از کارآموزان آموزش دیده و حدود 50 نفر از همکاران این اداره کل از وام های بانک مهر برخوردار شدند. درویشی افزود: با عنایت به اینکه تأکید تمامی مسئولین کشور به ویژه مقام معظم رهبری به توسعه و حمایت از آموزش های فنی و حرفه ای است، بی تردید مهارت جویان پس از کسب مهارت های لازم و با برخورداری از تسهیلات بانکی می توانند شغل مرتبط با مهارت خود ایجاد نمایند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای گفت: این اداره کل تمامی توان خود را به کار خواهد گرفت تا جوانان و افراد مهارت دیده بیشتری بتوانند از تسهیلات کم بهره بانک مهر و دیگر بانک های عامل استفاده نماید.
در پایان تفاهم نامه همکاری بین بانک قرض الحسنه مهر و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران جهت ارایه تسهیلات به مهارت جویان، موسسین آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای، کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، توسط مدیران ذیربط
مبادله گردید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی