جستجو

 
 
مدیران واحد‌های تولیدی، عامل مشکلات صنعت
 
 
 

علی‌ اصغر احمدی معاون هماهنگی و پیگیری امور استان‌های دفتر ریاست جمهوری گفت:‌ بسیاری از مشکلات حوزه صنعت کشور ناشی از ناکارآمدی و ضعف مدیریتی متولیان واحدهای تولیدی اتفاق است.
وی در جلسه پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری به گیلان اظهار داشت:‌ بسیاری از مشکلات حوزه صنعت کشور ربطی به مسائل ملی ندارد بلکه به دلیل عدم کارایی لازم برخی از مدیران همین واحدها ایجاد و تشدید ‌شده است.
معاون هماهنگی و پیگیری امور استان‌های دفتر ریاست جمهوری بیان داشت:‌ در سفرهایی که برای پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری به استان‌های مختلف داریم ضمن رسیدگی به حوزه‌های مختلف،‌ از وضعیت فعلی واحدهای صنعتی فعال آن‌ها نیز با اعلام گزارش‌های تخصصی مطلع می‌شویم.
وی واکاوی علل ایجاد مشکلات واحدهای تولیدی را ضروری اعلام کرد و اظهار داشت:‌ باید در این مسیر به دنبال علل اصلی بروز معضلات باشیم تا در خلال این پیگیری‌ها مشخص شود که چرا رفع بسیاری از این موانع موجود در واحدهای صنعتی  طولانی شده است.  معاون هماهنگی و پیگیری امور استان‌های دفتر ریاست جمهوری ارائه راهکارها برای حل مشکلات حوزه صنعت را مورد تأکید قرار داد و گفت:‌ نباید اجازه دهیم به علت وجود این مشکلات حتی یک واحد تولیدی و صنعتی در کشور تعطیل و سفرهای مردم و کارگران آن‌ها خالی شود.  احمدی انسجام بین دستگاه‌ها و مدیران اجرایی برای کمک و احیای واحدهای صنعتی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:‌ نگاه و رویکرد دولت به حوزه گسترده صنعت و بسیاری از بخش‌های دیگر،‌ تعامل سازنده با مدیران صنعتی و استانداران هر یک از استان‌های کشور است. وی استفاده از افراد هم‌سو با دولت در مناصب اجرایی گیلان را مسئله‌ای قابل قبول و پذیرفته شده دانست و خاطرنشان کرد:‌ فرماندار و یا بخشدارانی که به این سمت انتخاب می‌شوند باید در جهت خط فکری دولت باشند نه اینکه از جایی و با اعمال نظر افرادی دیگر به این حوزه وارد شوند.
شهید حججی، استوار ایستاد با آنکه می‌دانست سر از بدنش جدا می‌کنند
حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی وزیر اطلاعات دولت دهم در مراسم عزاداری چهل سال بصیرت عاشورایی در آستان امامزاده عبدالله گرگان اظهار داشت: زمانی که نیروهای دریایی آمریکا در خلیج‌فارس به‌دست نیروهای سپاه دستگیر شده بودند از ترس خودشان را خیس کردند اما شهید حججی وقتی دستگیر شد با آنکه می‌دانست سرش بریده می‌شود، اما استوار ایستاد.
مصلحی گفت: تحریم‌های دوران دفاع مقدس با تحریم‌های الان اصلاً قابل قیاس نیست، آن موقع حتی یک سیم خاردار به ما نمی‌دادند، درهم و دلار و دینار با ما مبارزه می‌کردند، آمریکا و متحدانش در حاشیه خلیج فارس بالغ بر 70 میلیارد دلار به صدام کمک کردند. وزیر اطلاعات دولت دهم خاطرنشان کرد: بین اروپایی‌ها و امریکایی‌ها برای دادن غنائم و امکانات به صدام تقسیم کار شده بود و حتی امکانات مجانی می‌دادند اما ایران با اراده‌ای استوار آن‌ها را به زانو درآورد‌. ‌ مصلحی اظهار کرد: ‌اینکه در مراسم اربعین 25 میلیون ایرانی راه افتادند یک نمایش عظیم بود که دشمن را به واهمه انداخت.
 آن‌هایی که از آمریکا می‌ترسند و دم از ابرقدرتی این کشور می‌زنند، بدانند زمانی که نیروهای دریایی این کشور در خلیج‌فارس به‌دست نیروهای سپاه دستگیر شده بودند از ترس خودشان را خیس کردند اما شهید حججی وقتی دستگیر شد با آنکه می‌دانست سرش بریده می‌شود اما استوار ایستاد.
استادان نسبت به آشنایی بیشتر طلاب با مسائل روز تلاش کنند
نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر تربیت عالم دینی عامل در حوزه‌های علمیه، گفت: استادان حوزه نسبت به آشنایی بیشتر طلاب با مسائل روز جامعه تلاش کنند.
آیت الله نورالله طبرسی در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 97-98 حوزه علمیه امام علی(ع) ساری اظهار داشت: طلاب و روحانیان از  کادر و ادامه دهنده راه  انبیا و اولیا هستند که باید برای رسیدن به سرمقصد مقصود تلاش کنند.
طبرسی بیان کرد: امروز دشمنان نظام و انقلاب با هجمه‌های فراوان تلاش دارند مردم را  نسبت به نظام و انقلاب بدبین  و دور کنند که وظیفه ما سنگین تر از قبل است که باید مسائل مذهبی و دینی را پررنگ تر از گذشته کنیم. عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: از اولیای طلبه‌ها هم قدردانی می‌کنیم زیرا اکنون آغاز سرنوشت نوجوانان است که با انتخاب راه درست سرنوشت خود را با روحانیت گره زنند و بدانیم این میدان پاکی، طهارت، تقوا، علم،دانش و زهد دنیوی می‌خواهد. طبرسی بیان کرد: باید در سنگر حوزه، طلابی دلسوز، فاضل، عاقل، عالم به روز، تلاشگر و تلاش کار تربیت کنیم و با اهداف و راه امام حسین (ع) که راه سرخ حسینی است بیشتر آشنا شویم تا از سربازان واقعی امام زمان (عج) باشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی