جستجو

از سوی معاون آبفاشهری مازندران:
 
نحوه ارایه خدمات
 از طریق میز خدمت تشریح شد
 
 
 

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران با اشاره به لزوم استقرار میز خدمت در تمامی دستگاه های اجرایی،  به تشریح ارایه خدمات به مشترکین از طریق میز خدمت در این شرکت پرداخت.
مهندس لطفی با بیان اینکه دولت تمامی دستگاه های اجرایی را مکلف نمود خدمات خود را درقالب میز خدمت به صورت حضوری و الکترونیکی ارایه دهند، هدف از اجرای طرح میز خدمت را تکریم ارباب رجوع ، رعایت حقوق شهروندی، جلوگیری از فساد اداری و سرگردانی مردم در سازمان ها عنوان کرد.
وی، در تشریح ارایه خدمات به مشترکین از طریق میز خدمت حضوری گفت: در حال حاضر میز خدمت حضوری در تمامی شهرهای تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب درحال انجام است.
معاون آبفاشهری مازندران تصریح کرد: به منظور جلوگیری از سرگردانی مراجعه کنندگان در واحدهای دیگر، میز خدمت با حضور کارشناسان در امور تحت پوشش شرکت مستقر شد که پاسخگوی مراجعه کنندگان هستند.
مهندس لطفی، با بیان اینکه در میز خدمت حضوری، کارشناسان پیگیر درخواستهای مشترکین می شوند، ادامه داد: در این مرحله درخواستهای مشترکین با مراجعه به کارشناسان ، بررسی، پیگیری و پاسخ داده می شود و نیازی به حضور مستقیم مشترک در سایر بخشها نیست.
وی، با بیان اینکه هدف اصلی از اجرای این طرح، کاهش میزان مراجعه مشترکین به ادارات و عدم اتلاف وقت مراجعه کنندگان است، گفت: میز خدمت الکترونیکی نیز از دیگر خدماتی است که دولت تمامی دستگاه های اجرایی  را ملکف به انجام آن نموده است.
معاون آبفاشهری مازندران ، با بیان اینکه در این بخش، خدمات صرفا از طریق دفاتر پیشخوان دولت و یا مراجعه به سایت شرکت به آدرس
www.abfa-mazandaran.ir
انجام می شود، گفت: با هماهنگی استانداری و برگزاری جلسات و کارگاه های آموزشی، دستور العمل ارایه خدمات الکترونیکی به متصدیان این دفاتر ، آموزش داده شد.
وی، به تشریح مراحل دریافت خدمات از طریق میز خدمت پرداخت و ادامه داد: متقاضیان با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت،  مدارک و درخواست خود را بر اساس نوع خدمات مورد نیاز، ارایه نموده و پس از بررسی، تطبیق و اسکن مدارک و ثبت و بارگذاری  آن در سیستم جامعه مشترکین آب و فاضلاب، کد رهگیری در اختیار مشترکین قرار می گیرد.
معاون آبفاشهری مازندران با بیان اینکه پس از ثبت مدارک، کارشناسان مدارک بارگذاری شده در سامانه را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند، گفت: چنانچه مدارک بارگذاری شده دارای نقص باشد از طریق پیام کوتاه به مشترک اطلاع رسانی می شود و مشترک با مراجعه به دفاتر پیشخوان نسبت به رفع آن اقدام می نماید و اگر مدارک مشترک کامل باشد، به بخشهای مربوطه برای پیگری و بررسی ارجاع داده می شود.
مهندس لطفی با بیان اینکه تمامی مراحل درخواست مشترک، از طریق پیام کوتاه اطلاع رسانی می شود، گفت: چنانچه مشترک امکان دسترسی به رایانه و اینترنت را داشته باشد، می تواند از طریق کد رهگیری روند درخواست خود را مشاهده  و پیگیری نماید.
معاون آبفاشهری مازندران، افزود: الزامی است مشترک برای ثبت درخواست از طریق دفاتر پیشخوان دولت، قبض آب خود را به همراه داشته باشد همچنین برای درخواست انشعاب آب وفاضلاب جدید، بایستی قبض آب همسایه خود  را نیز ارایه نماید.
مهندس لطفی، با بیان اینکه درحال حاضر میز خدمت الکترونیکی در شهرساری و نکا راه اندازی شد، گفت: تمامی دفاتر پیشخوان دولت در شهرهای ساری و نکا ،آماده ارایه خدمات و ثبت درخواست مراجعه کنندگان هستند بنابراین حضور ارباب رجوع برای ثبت درخواست خود  به این امور الزامی نیست.
معاون آبفاشهری مازندران، خاطرنشان کرد: بر اساس تاکیدات شرکت مهندسی آب وفاضلاب  کشور، تا آذرماه امسال تمامی شهرهای استان، تحت پوشش خدمات الکترونیکی قرار می گیرند و به مرور زمان خدمات حضوری از بین خواهد رفت.
وی با بیان اینکه مشترکین برای دریافت خدمات صرفا ازطریق دفاتر پیشخوان مراجعه نمایند، افزود: همکاری مردم در اجرای این طرح منجر به دریافت پاسخگویی در مدت زمان کوتاه تری نسبت به مراجعه حضوری  می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی