جستجو

 
 
افزایش 4 درصدی
 شرکت های ثبت شده
در استان مازندران
 
 
 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک از ثبت 676 مورد شرکت تجاری با افزایش 2/7 درصد و 68 شرکت تعاونی با رشد 21/4 درصدی نسبت به مشابه سال قبل تا پایان مرداد ماه سال جاری خبر داد.
«محمد حسن بهادر»مدیرکل در سومین جلسه کمیته اسناد که در اواسط شهریور ماه در این اداره کل تشکیل شد، با اعلام این خبر افزود از سال مهرماه 1312 تابحال 59 هزار و 722 شرکت و 6 هزار و 744 موسسه غیرتجاری در استان مازندران به ثبت رسیده که تا به امروز از 15 هزار و 721 شرکت تعاونی 990 مورد و از 28 هزار و 699 شرکت سهامی خاص یک هزار و 135 مورد و از 15 هزار و 115 شرکت با مسئولیت محدود 738 شرکت و از مجموع 6 هزار و 661 موسسه 83 مورد آن منحل شده است. مدیرکل ثبت اسناد و املاک همچنین افزود پرونده 14 شرکت سهامی عام و 56 شرکت تضامنی و 95 شرکت از نوع نسبی، مختلط سهامی و غیرسهامی و تعاونی و سهامی عام نیز هم اکنون در استان مازندران مفتوح میباشد.  
بهادر در ادامه خاطرنشان کرد بیشترین موضوع فعالیت شرکت ها مرتبط با بحث خدماتی و ساختمانی و امورات تبعی آن موضوعات حقوقی نیز عمده فعالیت موسسات ثبت شده در استان می باشد. مدیرکل ثبت اسناد و املاک همچنین از ثبت 146 اظهارنامه کارت بازرگانی و پلمپ 4 هزار و 478 دفاتر روزنامه و کل شرکت ها و ثبت تغییرات 9 هزار و 178 شرکت در این مدت خبر داد و از فعال بودن یا نبودن شرکت ها و موسسات غیرتجاری اظهار بی اطلاعی کرد. وی در پایان با اشاره به سیاست های دولت الکترونیک تصریح کرد: از سال 92 تاکنون کلیه ثبت تاسیس و تغییرات شرک بصورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام و در حال حاضر نیز پیشخوان ادارات ثبت و میزخدمت در منازل و شرکت ها برده شده است و پیشگیری از جعل و تخلفات، نظارت برخط و ایجاد تسهیل و تسریع در ارائه خدمت متقاضیان را از اهم دستاورها و نتایج حاصله این سامانه برشمرد.
گفتنی است اولین شرکت ثبت شده در استان مازندران در سال 1312 بنام شرکت تضامنی پنبه پاک کنی علی اکبر ابریشمی در دفتر ثبت شرکت های ساری به ثبت رسیده که سابقه ای از انحلال در پرونده مشاهده نمیشود.
برگزاری ستاد بازآفرینی شهرستان محمودآباد
ستاد بازآفرینی شهرستان محمودآباد با حضور فرماندار و سرپرست معاونت بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل در محل فرمانداری برگزار گردید.
مهندس ثباتی سرپرست معاونت بازآفرینی شهری ومسکن در این جلسه عنوان نمود: بازآفرینی شهری پایدار از مهمترین اهداف برنامه ششم توسعه و سند ملی راهبردی احیای بهسازی، نوسازی و توانمند سازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، توانمندسازی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می باشد و تشریک مساعی و هماهنگی دستگاه‌ها برای تحقق این امر لازم و ضروری است. وی همچنین در مورد آئین نامه ها، دستوالعمل ها و مفاهیم و الزامات حوزه بازآفرینی و اقدامات مشترک دستگاه‌های عضو ستاد توضیحات مبسوطی ارائه و اعضای جلسه نیز نظرات و پیشنهادهای خود را بیان نموده و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.
  مهندس یوسفی رئیس اداره راه و شهرسازی محمودآباد ،نور درخصوص مصوبات ستاد بازآفرینی شهرستان مطالبی را عنوان نموده و یادآور شدند تشکیل کارگروه های گوناگون در سطح شهرستان به دبیری دستگاه مجری و به ریاست فرماندار،استفاده از ظرفیت های موجود و بهره گیری از توان مردم، ورزشکاران، امام جمعه، هنرمندان و ... جهت تشویق و برنامه ریزی درخصوص موضوعات،استفاده از انبوه سازان جهت ساخت مسکن مناسب بوسیله تسهیلات بانکی و تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری، اطلاع رسانی عمومی توسط شهرداری در سطح شهر، تهیه طرح های بازآفرینی توسط شهرداری ها با هماهنگی اداره کل راه و شهرسازی از جمله مواردی بوده که در این جلسه مصوب و مقرر شد برای اجرائی شدن آن اقدامات لازم صورت گیرد.
تامین گوشت و مرغ هیات‌ها در ماه محرم
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از اختصاص گوشت قرمز و مرغ برای هیات‌های مذهبی در ایام محرم خبر داد.
ابراهیم بعقوبی با اشاره به اینکه گوشت قرمز و مرغ هیات‌های مذهبی برای ماه محرم در نظر گرفته شده است، گفت : گوشت قرمز منجمد و گوشت مرغ منجمد به نرخ مصوب دولتی از طریق جهاد کشاورزی و اداره کل پشتیبانی امور دام استان در اختیار هیات‌های مذهبی قرار می گیرد.
تمام هیات‌های مذهبی می‌توانند برای تامین گوشت مورد نیاز با داشتن نامه از سوی سازمان تبلیغات اسلامی به اداره جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه و گوشت منجمد و گوشت مرغ را به اندازه نیازشان دریافت کنند.قیمت تحویل هر کیلوگرم گوشت قرمز منجمد 29 هزار تومان و هر کیلوگرم مرغ منجمد 6750 تومان در نظر گرفته شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی