جستجو

 
 
رتبه دوم مازندران
 در کاهش فوتی‌های رانندگی
 
 
 

بر اساس آمار به دست آمده از سازمان پزشکی قانونی کشور، استان مازندران در چهار ماهه سال‌ جاری،  رتبه دوم در کاهش فوتی‌های رانندگی محورهای برون‌شهری و روستایی را به خود اختصاص داده است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران با بیان این خبر گفت: میزان فوتی‌های برون‌شهری و روستایی در چهارماهه نخست امسال 138 نفر بوده است که نسبت به سال گذشته 8/14 درصد کاهش داشته است و در حوزه فوتی‌های برون‌شهری حدود 13 درصد کاهش فوتی را شاهد بودیم. همچنین بر اساس آمار به دست آمده از سازمان پزشکی قانونی کشور، استان مازندران در چهارماهه نخست سال 97، نسبت به مدت مشابه سال 96 کاهش قابل توجهی در تعداد فوتی‌های رانندگی را در محورهای برون‌شهری و روستایی داشته است و از حیث میزان کاهش در فوتی‌ها در رتبه دوم کشوری قرار گرفت.
علی نصیری در ادامه تصریح کرد: افراد داراي تحصيلات دانشگاهي كمترين ميزان كشته در تصادفات رانندگي را داشته‌اند و همچنين بيشترين تعداد كشته در روز اتفاق مي‌افتد كه با توجه به فراواني وسايل نقليه در روز نسبت به شب، منطقي است.
وی تاکید کرد: ميزان فوتي در راه‌هاي اصلي بسيار بيشتر از آزادراه‌ها و بزرگراه‌هاست که اين امر اثربخشي تعريض سطح سواره‌رو و شانه راه و جداسازي خطوط رفت و برگشت و نصب حفاظ‌هاي طولي را در جاده‌هاي اصلي نشان مي‌دهد.
شایان ذکر است: از مجموع 138نفر فوتی،26نفر موتور سوار و 19 نفر عابر پیاده بوده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 33درصد و 34درصد کاهش داشته است.
کاهش 23درصدی کشته‌شدگان موتور سوار در چهارماهه سال جاری
در چهار ماهه سال‌ جاری تعداد 36 نفر (همگی مرد)، موتورسوارها در حوادث ترافيكي استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 23درصد کاهش داشت.
به گزارش روابط عمومي اداره كل پزشكي قانوني مازندران، ساري با تعداد 6 نفر، جویبار، بابل و بهشهر، هر کدام با 4 مورد بيشترين و شهرستان‌های نور، تنکابن، بابلسر، عباس‌آباد و نکا هر کدام با تعداد 1 نفر كمترين تلفات موتورسوار را دارند.
بر اساس گزارش ارجاعی از مراکز استان، بيشترين فوتي در خردادماه با 14 فوتی و بعد از آن تیر با 12، اردیبهشت با 6، فروردین با 5 مورد به ترتيب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
بر اساس آمار بيشترين گروه سني كه مرگ موتور سوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سني 21 تا 30 سال با آمار 11 فوتي و کمترین گروه سني 50 تا 41 سال با 3 فوتي به ثبت رسید.
گفتنی‌ست، تعداد 183 نفر چهار ماهه سال‌ جاری در تصادفات رانندگی کشته شدند که 36 درصد آن مربوط به موتورسوارها  هستند.  شایان ذکر است، شايع‌ترين علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزي و عوارض ناشي از آن و سپس خونريزي وسيع، صدمات و شكستگي‌هاي متعدد از عوامل ديگر منجر به مرگ در موتورسواران در چهارماهه سال‌ جاري بوده كه اميد مي‌رود با رعايت مقررات راهنمايي و رانندگي و استفاده از كلاه ايمني شاهد كاهش چشمگير آن باشيم.
دستگیری 2 عامل افیونی در شهرستان بابل
فرمانده انتظامی شهرستان بابل از دستگیری 2 عامل افیونی و کشف 3 کیلوگرم تریاک در این شهرستان
خبر داد.
سرهنگ سید محسن جعفری در تشریح این خبر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر تهیه و توزیع مواد مخدر توسط 2 عامل افیونی در سطح شهرستان بابل، موضوع در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی قرار گرفت.
فرمانده انتظامی شهرستان بابل، خاطرنشان کرد: ماموران پس از اقدامات اطلاعاتی متهمان را شناسایی و ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی آنان را دستگیر کردند.
سرهنگ جعفری از کشف 3 کیلوگرم تریاک در بسته‌های آماده فروش از این 2 سوداگر مرگ خبر داد و تصریح کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند و موضوع در دست بررسی است.
وی با بیان اینکه وابستگي به مواد مخدر يكي از مسائل اجتماعي مهم امروز در جهان است، گفت: اعتیاد به مواد مخدر موجب برهم خوردن آرامش روانی، عدم پای بندی به اصول خانوادگی و  ارزش‌های آن، بی‌توجهی به مسائل و رویدادهای جاری زندگی، ایجاد روابط بیمارگونه و عدم سازگاری توأم با اختلافات مکرر و آشکار می‌شود که نتیجه آن ضعیف شدن اصول اخلاقی حاکم بر خانواده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی