جستجو

استاندار گیلان در نشست پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور :
 
راه آهن رشت- قزوین امسال
 به بهره‌برداری می‌رسد
 
 
 

استاندار گیلان در نشست پیگیری‌مصوبات سفر رئیس جمهور که با حضور معاون هماهنگی و پیگیری امور دفتر رئیس جمهور برگزار شد گفت: راه آهن رشت- قزوین امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
دکتر مصطفی سالاری در این نشست  ضمن تسلیت ایام عزاداری ماه محرم در خصوص تصمیمات مصوبات سفر
رئیس جمهور گفت: مصوبات سفر ریاست جمهور در گیلان بیش از وعده های مصوب شده اجرا شده است.
سالاری با بیان اینکه یکی از مهمترین پروژه دهه فجر امسال افتتاح پروژه راه آهن در گیلان است، گفت: یکی از پروژه های بزرگ بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی در گیلان پروژه راه آهن است که با طراحی مدرن و پیشرفته در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
وی در خصوص اولویت های
طرح های پروژه‌ای گیلان به معضل پسماند اشاره کرد و افزود: معضل پسماند در گیلان خیلی بیشتر از دیگر استان های کشور است و باید با دید کارشناسی مسائل مربوط به این حوزه به ویژه در منطقه سراوان حل شود. استاندار گیلان با اشاره به اینکه در بحث سلولزی و پوشاک در وضعیت خوبی به سر می‌بریم گفت: باید از همه ظرفیت‌های استان در این حوزه بهره‌مند شویم.
بعضی‌ها فقط به دنبال مانع تراشی در امور دولت هستند
استاندار گیلان همچنین در حاشیه نشست پیگیری ‌مصوبات سفر رئیس جمهور نیز گفت: بعضی‌ها فقط به دنبال مانع تراشی در امور دولت هستند.
سالاری با اشاره به برخی از انتقادها و مخالفت‌ها در انتصابات مدیران سیاسی افزود: به جای موضع گیری‌های غیر مرتبط در فکر خدمت به مردم باشیم نه اینکه تمام تلاش‌ برای تحمیل حزب و گروه خود به دولت بکار گیریم.
وی تاکید کرد: در مناصب سیاسی از کسی که همراه دولت نیست به هیچ وجه استفاده نمی کنم.
نماینده عالی دولت در گیلان گفت: هرگاه از افرادی که با دولت همدل و همراه نبودند در مناصب سیاسی استفاده نمی‌شود، عده‌ای شروع به مخالفت و کارشکنی می‌کنند. دکتر سالاری با انتقاد از اینکه عده‌ای به دنبال مانع تراشی برای تصمیمات دولت هستند، افزود: این افراد چون گروه موافق‌شان در مناصب دولتی قرار ندارند، به دنبال بهانه‌گیری و چوب لای چرخ گذاشتن هستند. وی با بیان اینکه ما امانت‌دار مردم هستیم و باید مشکلات مردم را کاهش دهیم، گفت: بعضی‌ها بارها به وزارتخانه مراجعه می‌کنند تا قرارداد بخشدار ان جوان را لغو کنند اما کاش این پیگیری را در پیشبرد امور و تأمین منافع مردم صورت دهند.
وی با اشاره به این که به جای حاشیه‌پردازی و تلاش برای متوقف کردن جوانان باید به دنبال خدمتگذاری به مردم و جذب اعتبارات لازم به استان باشیم گفت: همین افرادی که در امور دولتی دخالت میکنند اگر بتوانند قدمی برای حل مشکلات مردم بر دارند، دولت از آن ها حمایت می کند.
دکتر سالاری با بیان اینکه حق استفاده از عناوین مقدس را برای کارکرد حزبی و جناحی نداریم گفت:متاسفانه عده ایی تمام تمرکزشان دخالت در اموری است که جزء وظایف ذاتی آنها نیست.
وی باتأکید بر پرهیز از رفتار عوام گرایانه افزود: باید خدمتگزار مردم باشیم و دنبال افراطی گری و ایجاد هیاهو در جامعه نباشیم.
استاندار گیلان با بیان اشتغال اولویت دولت است گفت:انشالله بتوانیم با همدلی و تعامل با همدیگر  و خدمت گزاری صادقانه مشکلات مردم را کاهش دهیم.
کسانی که حتی یک فرصت شغلی ایجاد کنند برای دولت قابل قدردانی است
معاون هماهنگی و پیگیری امور استان‌های دفتر رئیس جمهور نیز  با بیان اینکه ۷۵ درصد مصوبات سفر ریاست جمهوری در استان ها تحقق یافته است ، گفت: کسانی که حتی یک فرصت شغلی ایجاد کنند برای دولت قابل قدردانی است. علی اصغر احمدی با بیان اینکه هدف از این سفرهای استانی ارزیابی میزان پیشرفت مصوبات سفر است ، اظهار کرد:خدمات دولت محدود به مصوبات سفر نبوده و نیست و  روند ارائه خدمات همچنان ادامه دارد.
معاون هماهنگی و پیگیری امور استانهای دفتر رییس جمهور در ادامه با حمایت از سخنان استاندار گیلان مبنی بر انتخاب بخشدار و مدیران سیاسی از خط فکری دولت اظهار کرد: بخشدار و فرماندار نماینده دولت است و مدیران سیاسی منصوب دولت نباید دیدگاه مخالف دولت داشته باشند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی