جستجو

 
 
کاهش میزان شکایات واصله حوزه معاملات در گیلان
 
 
 

مدیرکل بازرسی استان گیلان گفت: در ۲ سال گذشته با سختگیری در استفاده از  سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در گیلان میزان شکایات واصله در خصوص معاملات کاهش چشمگیر داشته است.
 سیف‌الله مسرور در همایش استانی سامانه تدارکات الکترونیک دولت در سالن الغدیر استاندار گیلان اظهار داشت: امروز مبارزه با انواع فساد بدون رعایت اصل شفافیت امکان پذیر نیست.
مدیرکل بازرسی استان گیلان خاطرنشان کرد: اساس‌کار و اهداف دولت الکترونیک ایجاد شفافیت در عملکرد است تا عامه مردم این امکان را داشته باشند که عملکرد دستگاه‌های اجرایی و مسئولان را با مقررات و قوانین منطبق کرده و نتایج آن را ارزیابی کنند.  مسرور با بیان اینکه در شرایط کنونی هیچ دولت حقیقی نمی‌تواند بدون کمک دولت الکترونیک به فعالیت خود ادامه داده و موفق باشد تاکید کرد: فاصله گرفتن دولت حقیقی از دولت الکترونیک موجب افزایش فساد در روند عملکرد آن می‌شود.
مدیرکل بازرسی استان گیلان با تاکید بر اینکه دستگاه‌های چون بانک ملی و اداره‌کل نوسازی مدارس در گیلان از دستگاه‌های پیشرو در استفاده از این سامانه هستند بیان کرد: راه‌اندازی این سامانه از خرداد سال 95 در گیلان پیگیری شده است.
وی با اشاره به اینکه این سامانه نیز با معایبی مواجه است که مشکلات ساختاری و زیر‌ساختی از این معایب محسوب می‌شود بیان کرد: اگر مباحث زیرساختی و معایب فنی این سامانه برطرف نشود اعتماد مردم و دستگاه‌ها از این سامانه سلب می‌شود.
 مدیرکل بازرسی استان گیلان با بیان اینکه خیلی از مدیران نگاهی سنتی به امور فعالیت خود داشته و رغبتی به استفاده از ابزار‌های الکترونیکی ندارند گفت: میزان استفاده از سامانه‌های الکترونیک باید یه شاخص در ارزیابی مدیران باشد تا انگیزه مسئولان در استفاده از سامانه‌های الکترونیک افزایش یابد.
 مسرور با تاکید بر اینکه از دیدگاه سازمان‌های نظارتی پروژه‌ای چون سامانه تدارکات الکترونیک دو مرحله دارد که مرحله نخست آن ایجاد زیرساخت‌ها، انتقال دانش و تکنولوژی است افزود: میزان بهره‌وری و اثرگذاری این سامانه‌ها در کاهش و جلوگیری از فساد دومین مرحله این سامانه است
تکمیل مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان ، نیازمند ۵ هزار میلیارد تومان
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان افزود: تکمیل مصوبات سفر ریاست جمهوری در گیلان نیازمند پنج هزار میلیارد تومان اعتبار است.
کیوان محمدی در نشست پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهوری در استانداری گیلان با اشاره به ۲۹ مصوبه سفر ریاست جمهوری به گیلان با اعتبار ۷۹۵ میلیارد تومان اظهار کرد: در سال ۹۴ حدود ۴۶۳ میلیارد تومان اعتبارمعادل ۵۸ درصد محقق شد.
محمدی ادامه داد: مجموع کل پرداختی‌های مصوبات سفر تاکنون ۲ هزار و ۲۱۲ میلیارد تومان است که دارای پیشرفت فیزیکی ۶۱۰۵ است. وی تاکید کرد: تکمیل مصوبات سفر ریاست جمهوری نیازمند پنج هزار میلیارد تومان اعتبار است.
محمدی با اشاره به پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مصوبات سفر گفت: چهار پروژه به طور کامل اجرا، چهار پروژه بالای ۹۵ درصد، چهار پروژه بین ۷۵ تا ۹۰ درصد، ۹ پروژه بین ۵۰ تا ۷۵ درصد، هشت پروژه بین ۲۵ تا ۵۰ و هفت پروژه هم کمتر از ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی