جستجو

با حضور مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور؛

 
نشست هم اندیشی مسئولین امور فرهنگی بهزیستی سراسر کشور برگزار شد
 
 
 

دکتر آرام مدیر کل بهزیستی استان مازندران در نشست هم اندیشی مسئولین امور فرهنگی بهزیستی سراسر کشور که با حضور حجت‌الاسلام سید مهدی سید محمدی مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور برگزار شد تلاش‌ها و هزینه‌ها در حیطه بهزیستی را سرمایه گذاری عنوان کرد که تمامی آحاد جامعه را از آن سود می برد.

وی درراستای خدمت رسانی به جامعه هدف، موضوع فرهنگ و مسائل فرهنگی را دارای اهمیت ویژه دانست و خاطرنشان کرد: در حوزه مسائل و آسیب‌های اجتماعی توجه به مسائل فرهنگی اهمیت بسیار زیادی دارد.

دکتر آرام در ادامه اظهار کرد: همه ما به شکلی با مسائل و موضوعات آسیب‌های اجتماعی دست به گریبان هستیم و دلیل آن نیز غفلت از توجه به فرهنگ می باشد و هرجایی که از این موضوعات فاصله گرفتیم مشکلات و آسیب‌های اجتماعی به شکل جدی بروز پیدا کرد.

این مسئول افزود: هرجا که از توسعه زیربنایی و توجه به زیرساخت‌های فرهنگی‌ غافل شدیم در نیل به اهداف تعیین شده موفق نبوده‌ایم.

دکتر آرام افزود: برای برنامه‌های سازمانی و همچنین تربیت مناسب فرزندانمان نیاز به برنامه های فرهنگی داریم که مستلزم برنامه ریزی هدفمند و الگوهای مدون است.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به بحث طلاق خاطر نشان کرد: در حوزه کاهش معضل طلاق نمیتوانیم موفق باشیم مگر آنکه مسائل فرهنگی را در آن بگنجانیم و با تغییر رویکرد و روش‌های موجود حتی در پیشگیری از مسائل مرتبط با طلاق از جمله اعتیاد و سامان دادن فرزندان طلاق نیز موفق خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه برنامه های خوبی در حوزه فرهنگی در حال صورت گرفتن است گفت: گاهی انسان‌ها در جایگاهی قرار میگیرند که کردار و رفتارشان بسیار تاثیرگذار است و در بهزیستی نیز اینگونه بوده و آموزش‌های مسئولان بهزیستی بسیار تاثیر گذار است.

وی به همه همکاران خود در بهزیستی توصیه کرد از رویکردهای نوین بهره گیرند و نیازهای جامعه هدف خود را شناسایی کنند و با توجه به موضوعات اجتماعی موجود به اطلاعات نوین مسلط باشند تا بتوانند به خواسته خود در جامع هدف بهزیستی برسند.

مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور :مشکلات با قدرت عظیم و حمایت های اثرگذار حل می شوند.

در ادامه حجت الاسلام سید مهدی سید محمدی مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه ماهیت کار فرهنگی سخت و زمان بر است گفت :اگر قدرت عظیم و حمایت اثرگذاری باشد به راحتی می شود به مشکلات فائق آمد و پیشرفت کرد.

وی افزود: مدیران نباید به حوزه اجتماعی و فرهنگی نگاه مالی و پولی داشته باشند،زیرا در بستر فرهنگی با پول نمی شود برنامه ای را پیش برد.

مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه حمایت های مالی در حوزه آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی می تواند پشتوانه موثری باشد، افزود: تفکر بودجه محور و اعتباری، برنامه های حوزه فرهنگی را محدود و خلاقیت را از مدیران می گیرد.

این مسئول با اشاره به اینکه همه باید شرایط فعلی کشور را درک و با دولت و نظام همگام باشیم، گفت: استفاده از منابع غیرسازمانی از اقدامات مطلوب برای کاهش فشارهای مالی به دولت و ادامه روند برنامه های فرهنگی – اجتماعی است.

سید محمدی همچنین اظهار کرد: بهره مندی از منابع مالی و انسانی غیر دولتی می تواند عموم مردم را برای مباحث فرهنگی پای کار آورد و اقدامات مردمی برای مردم انجام شود.

 

وی گفت: در زمینه فرهنگی نیز بهزیستی در چند سال اخیر اعتبارات مناسبی را تامین کرد و در این زمینه سازمان بهزیستی از هیچ کمک مالی و غیر مالی در حد توان دریغ نمی کند اما موانع در این مسیر بسیار است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی