جستجو

بوداغی مديرکل پست مازندران
 
طرح «کالا پست الکترونیکی» در مازندران اجرایی می‌شود
 
 
 مدیرکل پست مازندران با تاکید بر ارتقای دولت الکترونیک در فعالیت‌های پستی از اجرای طرح کالا پست الکترونیکی در مازندران خبر داد.
اسماعیل بوداغی در نشست خبری به مناسبت روز جهانی پست اظهار داشت: 159 سال پیش 22 کشور دنیا با توجه به ساز و کار موجود وجود یک سازمان جهانی که بتواند کارها را پیش ببرد را لازم دانستد که امروز تلاش داریم اهداف پست را پیش ببریم.
وی افزود: همه کشورهای دنیا عضو اتحادیه پست هستند که سرانه ترافیک پستی شاخص پستی را افزایش می‌دهد.
بوداغی تصریح کرد: سرانه پست در ایران هشت است یعنی هر ایرانی سالانه هشت بار با پست سروکار دارد که با توجه به امکانات دیگری مانند مخابرات، اینترنت، فضاهای مجازی و پست همچنان در تمام کشورها جاری و ساری است.
مدیرکل پست مازندران گفت: پست مازندران در چهار بخش ترافیک، درآمد، هزینه کیفیت از میانگین کشوری بالاتر است و در بحث شاخص کیفیت در شش ماهه نخست امسال مازندران رتبه نخست را در کشور کسب کرد.
وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید تحول زیربنایی در بخش پست شکل می‌گیرد که در بخش امانت رشد استان نسبت به شش ماهه گذشته 98 درصد بود.
بوداغی در زمینه تجارت الکترونیک گفت: کالا پست و خرید و فروش اینترنتی و روستا کالا مدنظر است که روستاییان می‌توانند صنایع دستی و محصولات کشاورزی را از طریق سایت به تمام دنیا معرفی کنند و متقاضی از طریق پست کالا را تحویل دهند که به نوعی ایجاد اشتغال می‌کند.
وی تصریح کرد: دو طرح ملی جی نف و سیماک با تحقق دولت الکترونیک در بخش ملک و املاک اقتصاد مقاومتی است که عدالت برقرار و زمان را کاهش می‌دهد که تاکنون هزار و 369 دهیار از 14 شهرستان دربخش سیماک آموزش‌های لازم را دیدند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی