جستجو

 
 
برگزاری چهارمین گردهمایی دانشجویان حامی  محیط‌زیست در مازندران
 
 
 


رئیس جهاد دانشگاهی مازندران از برگزاری چهارمین گردهمایی گروه‌های دانشجویی حامی محیط‌زیست و منابع طبیعی در این استان خبر داد.
واحد عبدالهیان، اظهار کرد: چهارمین گردهمایی گروه‌های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی کشاوزری ۲۴ و ۲۵ مهرماه در قالب هشت منطقه از سراسر کشور در دانشگاه مازندران برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: چهارمین گردهمایی گروه‌های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی با محوریت «مدیریت آب و پسماند» از سوی سازمان دانشجویان و جهاد دانشگاهی واحد مازندران در روزهای  24 و 25 مهرماه در دانشگاه مازندران واقع در بابلسر برگزار می‌شود.
رئیس جهاد دانشگاهی مازندران خاطرنشان کرد: در این گردهمایی دانشجویان استان‌های خراسان رضوی، جنوبی، شمالی و سمنان از «منطقه یک»، دانشجویان استان‌های تهران، قم، مرکزی، قزوین، البرز از «منطقه دو»، دانشجویان استان‌های گیلان، گلستان و مازندران از «منطقه سه» و دانشجویان استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و زنجان از «منطقه چهار»، حضور می‌یابند.
عبدالهیان افزود: همچنین دانشجویان استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد از «منطقه پنج»، دانشجویان استان‌های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان از «منطقه شش»، دانشجویان استان‌های کردستان، همدان، کرمانشاه، ایلام و لرستان از «منطقه هفت» و نمایندگانی از استان‌های اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری از «منطقه هشت» حضور می‌یابند.
وی تصریح کرد: نشست شوراهای مرکزی مناطق، برگزاری دو کارگاه با موضوعات «روش‌شناسی فعالیت در تشکل‌های دانشجویی» و «مدیریت پسماند»، برپایی کارگروه‌های «مدیریت پسماند، آب و اکوتوریسم»، برگزاری پنل «نقش تاثیرگذاران در مدیریت بحران آب»، پاکسازی ساحل و ... بخشی از برنامه‌های این گردهمایی دو روزه خواهد بود.
رشد 17 درصدی کشفیات سرقت در جویبار
فرمانده انتظامی جویبار از دستگیری بیش از ۷۰۰ نفر در بحث سرقت، موادمخدر، قاچاق کالا و سایر جرائم در ۷ ماه نخست امسال خبر داد و گفت: میزان کشفیات سرقت، ۱۷ درصد رشد یافت.
سرهنگ اکبر درویشی، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی با اعلام اینکه در سال‌ جاری ۳۰۰ سارق، ۷۰ نفر در حوزه موادمخدر، ۱۹ نفر در بحث قاچاق کالا و ۳۵۰ نفر در دیگر جرائم در سطح شهرستان دستگیر شدند، اظهار داشت: نسبت به سال گذشته ۲۵ در صد افزایش دستگیری داشتیم.
وی با اشاره به اینکه امنیت، ارزشمندترین موهبت الهی بوده که خداوند نصیب ما کرده است، افزود: اجرای طرح‌های عملیاتی نیروی انتظامی در سطح شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹/۳ درصد افزایش داشته است.
سرهنگ درویشی، با بیان اینکه متاسفانه افرادی در سطح شهرستان جویبار درصدد قاچاق کالا هستند، اظهار داشت: ۶ هزار لیتر سوخت قاچاق، ۵ دستگاه موتور سیکلت و ۲ هزار حلقه سی دی های غیرمجاز از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی شهرستان بیان کرد: در حوزه سرقت نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش کشف داشتیم.
وی با اشاره به اینکه در خصوص باندهای متلاشی شده نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشتیم، گفت: در تصادفات فوتی درون شهری در مجموع نسبت به سال گذشته ۴۷ درصد کاهش داشته و همچنین در مجروحین تصادفات درون شهری نیز ۴۹درصد کاهش داشته است.
وی آمار مجروحین تصادفات درون شهری در سال گذشته را ۵۱ نفر بیان و تصریح کرد: این آمار در ۷ ماه نخست امسال ۲۷ مورد بوده و در تصادفات برون شهری نیز آمار سال گذشته ۶۵ مورد بوده که در سال ۹۷ این آمار به ۸۳ نفر رسیده که متاسفانه رشد چشمگیری داشته است.
وی سرقت به عنف را یک فقره در سال گذشته بیان کردو گفت: با تلاش و پی‌گیری‌های مستمر نیروی انتظامی شهرستان این آمار در سال جاری به صفر رسیده است.
فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان جویبار از ضرورت ۶ نقطه پایش تصویری در شهر جویبار خبر داد و گفت: تنها پایه این پایش‌ها نصب شده که نیاز است هر چه سریع‌تر این پایش‌های تصویری برای امنیت مردم نصب شود.
وی افزود: با همکاری فرماندار سابق، بخشدار مرکزی و دهیاری‌ها در ۶۰ نقطه دوربین در بخش مرکزی شهرستان نصب شده است، اما این امر در بخش گیل‌خواران هنوز محقق نشده است.
وی به مشکلات عدیده جمعه بازار اشاره کرد و گفت: جمعه بازار می‌تواند به عنوان پیشانی اقتصادی شهرستان عمل کند و اگر از لحاظ سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به آن توجه نشود، می‌تواند تهدیدی برای امنیت شهروندان محسوب شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی