جستجو

 
 
حضور  دانشگاهیان علوم پزشکی کشور در جشنواره
 قرآن و عترت در گیلان
 
 
 

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و درمان و دبیر بیست وسومین جشنواره  قرآن و عترت کشور گفت: در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت ، 63 هزار و 926 نفر از خانواده بزرگ علوم پزشکی در 6 بخش و 43 رشته شرکت کردند.
دکتر محمدمهدی بحرالعلوم در نشستی خبری با خبرنگاران با قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان به خاطر میزبانی این جشنواره، ضمن تشریح برنامه های مرکز قرآن و عترت (ع) وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: در سومین سال اجرای برنامه عملیاتی 5 ساله وزات بهداشت در حوزه قرآن و عترت هستیم، این برنامه متشکل از بخش های پژوهش، ترویج و تبلیغ است که به تمام دانشگاه ها ابلاغ شده است. در این راستا، پایش این برنامه ها را در فواصل زمانی معین در دستور کار
 داریم.
دبیر جشنواره قرآن و عترت (ع) یکی از این برنامه های این مرکز را جشنواره ی قرآن و عترت (ع) خواند و افزود: هدف برگزاری این جشنواره جذب حداکثری افراد به سوی فعالیت های قرآنی است. در این خصوص، ارتقاء کیفی فعالیت های قرآنی و تاثیرگذاری آن در فرهنگ عمومی از دیگر اهداف این جشنواره می باشد.
وی ادامه داد: شاهد رشد بی سابقه شرکت کنندگان در این دوره بودیم به طوری که در حال حاضر 9 درصد از دانشگاهیان علوم پزشکی در این جشنواره  شرکت کرده اند. در این میان گیلان با 595 شرکت کننده، رشد چشمگیری در این زمینه، داشته است.
دبیر بیست و سومین جشنواره  قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: 64 دانشگاه علوم پزشکی کشور در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت که به میزبانی گیلان برگزار می شود، شرکت کرده اند و بیشترین ثبت نام  کنندگان  در این جشنواره از دو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و شیراز بوده است و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به نسبت جمعیت بیشترین شرکت کننده را دارد.
وی اضافه کرد: در بیست و دومین جشنواره قرآن وعترت دانشگاه های علوم پزشکی شیراز با 216 امتیاز،کاشان 132 ، تبریز104، اصفهان 58 و اراک با 56 امتیاز به ترتیب رتبه های اول تا پنجم را کسب کردند.
وی ادامه داد: در کنار برگزاری مسابقات مرحله نهایی جشنواره قرآن و عترت و توزیع جوایز به برگزیدگان و اجرای مراسم‌های اختتامیه، کارگاه‌های تخصصی با موضوعات کارگاه مهدویت و آشنایی با جغرافیای مطالعات میان رشته‌ای قرآن و سلامت، کارگاه شیوه‌های نگارش مقالات علمی در حوزه مطالعات میان رشته‌ای، جلسه رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با دبیران کانون های قرآن و عترت و همچنین کانون‌های مذهبی، گونه شناسی مقالات میان رشته‌ای حوزه قرآن و طب، آشنایی با شیوه‌ها و فنون تلاوت قرآن کریم در طول ایام برگزاری جشنواره برگزار خواهد شد.
دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و رییس اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت نیز  در این  مراسم  با اشاره به تاریخچه جشنواره قرآن و عترت (ع) و جایگاه خاص قرآن در دانشگاه ها پس از انقلاب فرهنگی، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان پس از 22 سال افتخار دارد میزبان این جشنواره
 باشد.
در این زمینه کار ارزشمند برقراری امکانات و تدارکات این جشنواره بزرگ، از ماه ها قبل با همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آغاز و فضای دانشگاه به عطر قرآن کریم معطر شد. در این راستا، آشنایی با مفاهیم قرآنی در دانشگاه، دارای جایگاه و ارزش خاصی است.
 دکتر یوسف زاده خاطرنشان کرد: 63 هزار نفر در مسابقات این جشنواره در دانشگاه خود در رشته های مختلف قرآنی شرکت کردند و در زمینه های مختلف مجموعا 1200 نفر در 43 رشته برگزیده شدند.
رییس ستاد اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت (ع) تصریح کرد: شرکت کنندگان این جشنواره، طی ماه ها در دانشگاه خود به رقابت پرداختند، از میان آنها 1200 نفر از گروه های مختلف اساتید، اعضا هیات علمی ، کارکنان و دانشجویان برگزیده شده اند که در بخش های معارف قرآنی، هنری، فناوری، پژوهشی و ادبی به رقابت خود ادامه خواهند داد، در این میان، حدود ۵۰۰ نفر افرادی هستند که در بخش آوایی باید رقابت‌های خود را برگزار کنند.
وی در پایان از اصحاب رسانه خواست با انعکاس کامل اخبار و پوشش سراسری این رویداد بزرگ قرآنی، کل استان را از فضای معنوی و امکانی که فراهم آمده است، بهره مند
 سازند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی