جستجو

رییس سازمان بسیج اساتید کشور خبر داد:
 
ارائه بسته علمی به دولت
 برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی
 
 
 

رییس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: بسیج اساتید بسته سیاستی علمی را برای برون رفت از مشکلات اقتصادی به دولت ارائه کرده که پاسخی دریافت نکرده است.
مجتبی زارعی در نشست با خبرنگاران در ساری درباره دستاوردهای علمی و تحقیقاتی سازمان بسیج اساتید از ارائه بسته سیاستی علمی بدون نیش و کنایه حوزه اقتصادی به دولت خبر داد و گفت: حدود دوماه صبر کردیم و پاسخی از سوی دولت دریافت نکردیم. وی گفت: در این بسته راه‌کارهای خروج از وضعیت سه ماه قبل به دولت ارائه شد و پس از آنکه نتیجه نگرفتیم، تغییر و عزل چند وزیر را از رییس جمهور مطالبه کردیم.
زراعی با عنوان اینکه بسیج اساتید در سیاست‌ورزی و کنشگری مستقل عمل می‌کند اظهار داشت: بسیج اساتید حدود ۱۵ سال قدمت دارد و ادوار مختلفی را طی کرده است.
وی افزود: سازمان بسیج اساتید در دوره اخیر به سمت تحول در مدیریت و نوسازی پیش رفته است و اجتماعی کردن علم و پژوهش در کشور را در دستور کار قرار داده است زیرا کشور به دانشگاه اجتماعی نیاز دارد. وی عنوان کرد: دانشگاهی که در شهری وجود داشته باشد اما با شهر بیگانه باشد دلیلی برای وجودش نیست و دانشگاه‌ها در حال حاضر از نسل حرکت‌آفرین و سوم به نسل‌های پیشرفته در حال حرکت است و باید مشکلی از مشکلات مردم را حل کند.
رییس سازمان بسیج اساتید کشور افزود: در کنار اجتماعی کردن علم، تشکل اساتید باید برای کمک به مردم، راهکارهای علمی برای توسعه ارائه دهند زیرا دانشگاه باید تمدن‌ساز و تحول‌آفرین باشد. زارعی با اظهار اینکه دانشگاه باید به کمک جامعه و کارگزاران بیاید گفت: به‌عنوان نمونه محورهای توسعه در مازندارن باید شناسایی شود و محیط زیست از مولفه‌های توسعه در استان به شمار می‌رود. وی با بیان اینکه نیازمند کار مشترک اساتید و رسانه‌ها هستیم تا رویکرد علم و دانشگاه را تبدیل به گفتمان غالب کنیم افزود: وجود ۱۳ هزار فارغ التحصیل کشاورزی نشان می‌دهد که بین دانشگاه و سیاست‌گذاران امور مردم ارتباطی وجود ندارد.
رییس سازمان بسیج اساتید کشور با اظهار اینکه سرفصل‌های آموزشی متناسب با زیست بوم مازندران طراحی و تعریف نشده است گفت: اگر جنبش رسانه‌ای، دانشجویی و اساتید برای مطالبه عمومی خواسته‌ها و دغدغه‌های مردم شکل گیرد به اهداف خواهیم رسید.
وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات ناشی از وجود گره علمی است افزود: باید مشکلات موجود در جامعه با تعامل بین دانشگاه و جامعه رفع شود. رییس سازمان بسیج اساتید کشور از تشکیل کانون‌های استادی سازمان بسیج اساتید در ۷۰۰ نقطه کشور خبر داد و گفت: بسیج اساتید در تهران مسائل مهمی مانند تعلیم و تربیت، ترافیک و غیره را در دستور کار قرار خواهند داد. وی شمار جامعه بسیج اساتید کشور را ۳۵ هزار نفر اعلام کرد و گفت: یکی از کانون‌های دانشجویی با جمعی نخبگان، دیپلمات‌ها، استادان و حقوقدانان متن قوی و جامعی را درباره CFT تهیه و به شورا نگهبان ارائه کرده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی