جستجو

 
 
کاهش  2.7 درصدی نرخ بیکاری در گلستان
 
 
 

استاندار گلستان با اشاره به آمار منتشره از سوی مرکز آمار ایران اعلام کرد که نرخ بیکاری تابستان سال ۱۳۹۷ در استان 8.9 درصد بوده که در مقایسه با نرخ بیکاری تابستان سال قبل که 11.6 درصد بود، 2.7 درصد کاهش یافته است.
سید مناف هاشمی تصریح کرد: این کاهش نرخ بیکاری در استان گلستان در حالی است که نرخ بیکاری در کل کشور از 11.5 درصد در تابستان سال گذشته با 0.7 افزایش به 12.2 در تابستان سالجاری رسیده است.   وی افزود: بررسی نرخ بیکاری استان ها در تابستان دو سال نشان می دهد که در 20 استان شاهد افزایش نرخ بیکاری و در 10 استان شاهد کاهش نرخ بیکاری بوده اند و در یک استان نرخ بیکاری ثابت بوده است، ضمن آنکه میانگین نرخ بیکاری کشور نیز افزایش داشته است.
استاندار گلستان خاطر نشان کرد: گلستان در سال گذشته بر اساس سامانه رصد تعهد ایجاد 19400 شغل را داشته اما توانست با مدیریت ویژه بیش از 22 هزار شغل ایجاد نماید .
خالی شدن استان‌های جنوبی
 فاجعه‌بار خواهد بود
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی هشدار داد که مراقب باشیم زمین‌های کشاورزی شمال کشور به یکباره ویلا و ساختمان نشوند.
مهرداد بائوج لاهوتیدرباره مسئله مهاجرت جنوبی‌ها به شهرهای شمالی کشور، گفت: هرچند که شهرهایی شمالی همیشه جذاب بوده‌اند و همیشه شاهد مهاجرت بوده‌ایم اما به علت مشکلاتی از قبیل شرایط جوی و آب و هوایی برخی از استان های جنوبی کشور، اخیرا موج مهاجرت‌ها به شهرهای شمالی کشور گسترده‌تر شده است؛ ما به عنوان شمالی نگران نیستیم و دوست داریم در کنار این دوستان بستری فراهم کنیم که زندگی در شهرهای شمال کشور برایشان مساعد باشد اما مسئولین باید حتما مراقب تغییر کاربریها باشند، نکند که زمین های کشاورزی ما تغییر کاربری پیدا کرده و آسیب هایی به شهرهای شمالی وارد کند.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: مهمترین مسئله در جریان مهاجرت‌ها به شمال کشور، استان هایی هستند که در حال تخلیه شدن هستند، متولیان مربوط به استان های جنوبی کشور باید حتما حواسشان باشد که استان ها خالی نشوند چراکه برای زیرساخت‌های این استان‌ها هزینه و سرمایه گذاری شده و اگر این اتفاق بیوفتد یک فاجعه بزرگ اتفاق خواهد افتاد. بائوج لاهوتی در پاسخ به این سوال که مسئله مهاجرت جنوبی‌ها به شهرهای شمالی کشور چه پیامدهایی خواهد داشت، بیان کرد: از آنجاییکه مناطق شمالی کشور دارای زمین های کشاورزی مرغوب و مساعد است، باید مراقب باشیم به یکباره همه آنها ویلا و ساختمان نشوند اما در استان‌های جنوبی باید تلاش شود تا از میلیاردها دلار هزینه‌ای که برای زیرساخت‌های این استان‌ها خرج شده است، مراقبت شود؛ برای مثال فرض کنید زیرساخت‌ها برای استانی با دو میلیون جمعیت به نحوی آماده شوند که پیش بینی شود در یک سال بعد یک میلیون نفر به جمعیت استان افزوده شود اما به یکباره جمعیت این استان به 500 هزار نفر کاهش پیدا کند؛ این موضوع خسران و ضرر سنگینی به جای خواهد گذاشت.
وجود 44 موقوفه در شهرستان عباس آباد
 44 موقوفه با بیش از 271 رقبه در شهرستان عباس آباد وجود دارد. ‎
جواد اصلانی فرماندار شهرستان عباس آباد در جلسه گرامیداشت دهه وقف  ضمن اشاره به این مطلب و تاکید بر اجرای برنامه های منظم در جهت فرهنگ سازی این صدقه جاریه اظهار داشت : در اسلام از ثمرات و برکات وقف و نیکوکاری برای فرد واقف سفارش فراوان شده است .
فرماندار شهرستان عباس آباد بیان داشت : اقتصاد اسلامی برپایه وقف می تواند کمک بسیار خوبی برای جامعه باشد .
وی گفت : وقف عاملی برای تقویت باورهای دینی و ارزشهای اسلامی  در جامعه می باشد .
فرماندار شهرستان عباس آباد در ادامه بیان داشت : متاسفانه باورهای ما در خصوص وقف ضعیف تر و کمرنگ تر شده است که این نیاز به برنامه ریزی ، تقویت و اصلاح شرایط موجوددارد .
وی در پایان : دیدار با خانواده  شهدای واقف ،نشست هم اندیشی وقف با حضور روحانیون و روسای ادارات ، نشست با خبرنگاران ، غبار روبی و عطر افشانی حرم مطهر  امامزادگان ، کلنگ زنی احداث حرم امامزاده سید علی امرجکلا ،   برگزاری محفل انس باقرآن ، نشست با دانشجویان و نخبگان علمی ، نشست تخصصی وقف با فرهنگیان و برگزاری مسابقه انشاء وقف در سطح مدارس شهرستان را از ویژه برنامه های گرامیداشت این دهه در شهرستان عباس آباد اعلام کرد .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی