جستجو

 
 
برطرف کردن دغدغه‌ مردم از درمان با مدیریت صحیح منابع سلامت
 
 
 

جلسه بررسی سیمای سلامت شهرستان چالوس با حضور فرماندار، رئیس دادگستری، رئیس مرکز بهداشت و روسای بیمارستان‌های شهرستان چالوس و با حضور دکتر ظفرمند، مدیرکل بیمه سلامت مازندران‌ در اداره بیمه سلامت این شهرستان برگزار شد.
مهندس زندی، فرماندار شهرستان چالوس، طی سخنانی ضمن تقدیر از حمایت‌های همه جانبه اداره‌کل بیمه سلامت مازندران از فعالین عرصه سلامت همچنین ارائه خدمات به بیمه‌شدگان این سازمان در استان مازندران گفت: جلوگیری از هزینه‌های غیر ضروری در امر سلامت منجر به جلوگیری از هدر رفت منابع همچنین خدمت بیشتر به مردم در موارد ضروری خواهد شد. وی افزود: ما باید مدیریت صحیحی بر منابع موجود علی‌الخصوص در مقوله سلامت و درمان داشته باشیم تا با منطقی شدن هزینه‌ها بتوان دغدغه‌های مردم را در امر درمان برطرف نمود. فرماندار شهرستان چالوس افزود: ما نباید مسائل درمانی مردم را با دید اقتصادی نگاه کنیم بلکه هر کس باید به میزان توان و سهم خود در امر خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به مردم تلاش نماید.
وی افزود:  بحث درمان از نیازهای اصلی مردم است و توقع ما این است که همه فعالین عرصه سلامت پای کار بیایند تا مردم بتوانند خدمات مورد نیاز را با دغدغه کمتری دریافت نمایند. مهندس زندی در ادامه افزود:  با تعامل همکاری و همفکری تمامی فعالین عرصه سلامت می‌توان به منطقی شدن هزینه‌های مقوله سلامت دست یافت. مردم ما لایق دریافت بهترین خدمات هستند و ما باید با تمام توان خدمات مورد نیاز مردم را تامین نماییم.
در ادامه دکتر ظفرمند ،مدیرکل بیمه سلامت مازندران نیز طی سخنانی، رضایت بیمه‌شدگان و خرید راهبردی خدمات سلامت برای ایشان را از برنامه‌های مهم سازمان بیمه سلامت برشمرد و افزود: با توجه به وضعیت موجود کشور، تمامی مسئولین و دست‌اندرکاران عرصه سلامت باید با یک عزم جهادی با تعامل و همفکری در راستای منطقی نمودن هزینه‌های عرصه سلامت حرکت نمایند زیرا مقوله سلامت مانند زنجیره‌ای است که همگان باید با حمایت، همدلی و همفکری، سهم خود را در تحقق آن به انجام برسانند.
 مدیرکل بیمه سلامت مازندران ضمن تقدیر از تمامی ارائه‌دهندگان خدمات سلامت به بیمه‌شدگان سازمان در استان افزود: تمام تلاش ما بر این استوار است که با حمایت‌های مسئولین سازمان بیمه سلامت کشور،  با تامین منابع مورد نیاز سلامت استان بتوانیم ضمن دلگرمی موسسات درمانی، دغدغه مردم در زمینه دریافت خدمات سلامت به حداقل برسد و رضایتمندی ایشان تامین گردد.
موافقت سازمان بنادر و دریانوردی
با بهره‌برداری از سکوی تفریحی در مازندران
سازمان بنادر و دریانوردی با بهره برداری از سکوی تفریحی در استان مازندران موافقت کرد.
مدیرکل بنادرودریانوردی مازندران،گفت: براساس مجوز صادره از سوی کمیته صدور مجوز سازه‌های دریایی سازمان بنادرودریانوردی، هتل مروارید خزر مجاز است نسبت به بهره‌برداری از سکوی تفریحی واقع‌شده در مناطق ساحلی محدوده شهرستان نور (با ابعاد ۸×۲۰/۴۳ و ۶× ۷۰/۸ متر) مطابق با دستورالعمل ارائه‌شده از سوی سازمان بنادرودریانوردی و رعایت کلیه قوانین و مقررات داخلی و کنوانسیون‌های الحاقی مرتبط، صرفا با کاربری تفریحی اقدام کند.
محمدتقی انزان‌پور خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی امور سواحل این اداره‌کل، تاکنون ۱۷ مورد مجوز ساخت تاسیسات دریایی شامل سکوی تفریحی، موج‌شکن، اسکله، مجتمع تفریحی، بندر صیادی وغیره در مناطق ساحلی استان (حدفاصل رامسر- ساری) از سوی کمیته صدور مجوز سازه‌های دریایی سازمان بنادرودریانوردی صادر شد.
 انزان‌پور افزود: این مجوز به استناد بند ۲۲ ماده سه فصل دوم آیین‌نامه سازمان بنادرودریانوردی مصوب سال ۱۳۴۸ و ماده‌واحده مصوب ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی، صرفا جهت متقاضی صادر شده و بدون هماهنگی این سازمان، قابل‌واگذاری به سایر افراد حقیقی و حقوقی نیست.
 مدیرکل بنادرودریانوردی مازندران با اشاره به وظایف حاکمیتی سازمان بنادرودریانوردی در بخش سواحل خاطرنشان کرد: به‌منظور حفاظت از خط ساحلی کشور از آسیب‌های ناشی از ساخت‌وسازهای غیراصولی مربوط به تاسیسات دریایی و بندری، کلیه متقاضیان اعم از حقیقی و حقوقی می‌بایست از طریق مراجعه به سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور، نسبت به ثبت تقاضا برای دریافت مجوزهای تأسیس و بهره‌برداری از هرگونه سازه احداثی در دریا ورودهای قابل کشتیرانی اقدام کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی