جستجو

 
 
زباله مهمان ناخوانده جاده های قائمشهر
 
 
 

رهاسازی و انباشت زباله و نخاله‌ های ساختمانی در حاشیه جاده‌‌ های اصلی شهرستان قائمشهر، وضعیت ظاهری این جاده‌ ها را نامطلوب کرده و گاهی سبب بیماری شده است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان قائمشهر در خصوص زباله رها شده در حریم جاده‌ ها، گفت: هر روزه نسبت به پاکسازی حریم جاده های مواصلاتی این شهرستان اقدام می کنیم، اما برخی از دهیاری ها و شوراهای روستاها برای آنکه مبلغی نسبت به تخلیه زباله در محل زباله قائمشهر تقبل نکنند، نسبت به رهاسازی زباله در حریم جاده اقدام می کنند.
سجاد رحیمی با بیان اینکه رها شدن زباله در حریم جاده‌ ها یک مشکل استانی است نه شهرستانی، گفت: بهتر است قانونی وضع شود تا با کسانی که به ریختن زباله در کنار جاده‌ ها اقدام می‌ کنند برخورد جدی صورت گیرد.  وی با بیان اینکه جمع آوری زباله از وظایف راهداری نیست و راهداری وظیفه تامین امنیت جان مردم و جلوگیری از سوانح جاده‌ای را بر عهده دارد، افزود: طبق قانون پسماند، اداره راهداری تنها می‌ تواند با بخشداری و سازمان مدیریت پسماند همکاری کند، اما متاسفانه در حوزه برون شهری تمام وظایف مدیریت پسماند را برعهده راهداری قرار دادند.
رئیس اداره راهداری شهرستان قائمشهر با اعلام اینکه برای حل این موضوع همه باید بسیج شوند، گفت: اداره راهداری ازنظر امکانات و تجهیزات در مضیقه قرار دارد زیرا جمع آوری زباله‌ های ریخته شده در حریم جاده‌ ها به امکانات و تجهیزات بیشتری نیاز دارد.
بخشدار مرکزی شهرستان قائمشهر در خصوص زباله‌ های رها شده در جاده های بین شهری این شهرستان، گفت: هفته ای سه بار با کمک اداره راهداری نسبت به پاکسازی حریم جاده‌ ها اقدام می‌کنیم.
مهدی حمزه خانی از جانمایی سطل زباله در حریم جاده‌های بین روستائی برای حل معضل زباله در این شهرستان خبر داد و گفت: با قراردادن سطل زباله در حریم راه‌های اصلی بین روستائی این شهرستان درصدد هستیم.
بخشدار مرکزی شهرستان قائمشهر در خصوص این سوال که چه تعداد از روستائیان با شهرداری بابت ریختن زباله در محل دپو زباله قرارداد دارند، گفت: 99 درصد از روستائیان با شهرداری قرارداد بسته اند تا نسبت به ریختن زباله در محل دفن زباله اقدام کنند.
حمزه خانی بیان کرد: مابقی روستاهایی که محل دفن زباله ندارند، زباله های خود را به صورت سنتی دفن می کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی