جستجو

تیم ملی فوتبال ساحلی
به جام بین قاره ای رفت
 
مازنی ها در میان بهترین های جهان
 
 
 

پیمان حسینی و محمد مرادی روانه امارات و رقابت تازه ای در جام بین قاره ای شدند.

امارات میزبان دائمی رقابتی است که ایران در آن بی نظیرترین رتبه اش را در فوتبال ساحلی گرفته و قهرمان شده و چه بسا همین رقابت ها باعث شد تا ایران روی سکوی جهانی هم برود.
پیمان حسینی و محمد مرادی دو بازیکن سرشناس نوشهری و ساروی هم در ارنج اصلی تیم ملی جای دارند و بازی های خوبشان را شاهد خواهیم بود با این ویژگی که قرار است در پایان این مسابقات بهترین های فوتبال ساحلی جهان معرفی شوند.
پیمان حسینی که یک بار این عنوان بزرگ را مال خود کرده و محمد مرادی دو کاندیدای تصاحب این عنوان در سال ۲۰۱۸ هستند. سطح و توان بازی شان در این دوره نتیجه مستقیم در انتخاب شان دارد. امیدواریم بهترین بازی های خود را انجام دهند و شانس برگزیدگی در میان بزرگان فوتبال ساحلی با کسب این نشان ویژه همراه شود.

 

‍ اولین نمایش علی عسکری
 در ترکیب ویتوریو گیمارش
۲ گل و ۴ پاس گل و طنین اندازی نام ایران
بازیکن مازنی و لژیونر واترپلوی ایران، اولین بازی خود را برای تیم جدیدش ویتوریو گیمارش انجام و با نمایش درخشان خود پرتغالی را تحت تاثیر قرار داد.

علی عسکری که امسال پس از باز دو فصل بازی در اسپانیا و صربستان روانه پرتغال شده در مقابل تیم آمیناتا نخستین بار وارد آب شد و به تیم ویتوریو گیمارش کمک کرد تا با برتری ۱۸ به ۳ پیروزی پرگلی را بدست آورد. در این مسابقه علی عسکری در ۴ پست به بازی گرفته شد که ۴ پاس گل داد و دو گل هم زد و دو بازیکن تیم رقیب را هم با بازی خود مجبور به خطا و اخراج کرد.
این شروعی شیرین برای علی عسکری در لیگ دشوار پرتغال است که می توانست پولی بهتر در باشگاه های معمولی و لیگی ضعیفتر بدست آورد ولی تیم ویتوریو گیمارش تیم سوم فصل پیش لیگ برتر واترپلوی پرتغال را انتخاب کرد تا به رویایش یعنی بازی در جام باشگاه های اروپا به عنوان نخستین آسیایی نزدیک شود. علی با چشم پوشیدن از پیشنهاد تیم های کیندای صربستان، بوردوی فرانسه و تیم هایی از بلژیک و اتریش روانه پرتغال شد تا هم بر تجربیات بین المللی خود بیفزاید و هم دستاوردهایی را نثار ایران کند که تا به حال هیچکدام از ورزشکاران رشته های آبی موفق به انجام آن نشدند.

 

 

ورزشکار گیلانی قهرمان مسابقات ووینام آسیا شد
حمد نیک کار رزمی کار گیلانی، عنوان قهرمانی چهارمین دوره مسابقات و وینام قهرمانی آسیا را کسب کرد.

رئیس هیات ورزش های رزمی استان گیلان اظهار داشت: در جریان چهارمین دوره رقابت های سبک ووینام قهرمانی آسیا که از چهارشنبه گذشته در جزیره بالی کشور اندونزی آغاز شده، نیک کار در وزن 64- کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت.
مرتضی حسن زاده ادامه داد: نیک کار ملی پوش گیلانی در این وزن موفق شد حریفانی از کشورهای نپال ، افغانستان و کامبوج را شکست دهد تا موفق به کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات شود. وی بیان کرد: به جز نیک کار که به عنوان ورزشکار در این مسابقات حضور داشت، مرتضی رمضانی از استان گیلان نیز به عنوان سرمربی تیم ملی ووینام در این مسابقات حضور یافت که تیم ملی با هدایت این مربی گیلانی موفق به کسب دو مدال طلا و یک مدال نقره شد.
در چهارمین دوره رقابت های رزمی ووینام قهرمانی آسیا ورزشکاران کشورهای ایران، افغانستان، بنگلادش، کامبوج، اندونزی، هند، عراق، ژاپن، لائوس، نپال، میانمار، چین، فیلیپین، چین تایپه و ویتنام حضور داشتند که در جزیره بالی کشور اندونزی با هم به رقابت پرداختند. ووینام از رشته های مورد تائید شورای المپیک آسیاست و رقابت های آن در بازی های داخل سالن آسیا برگزار می شود و مسئولان کنفدراسیون ووینام آسیا در تلاش هستند تا مجوز حضور این رشته را در بازی های آسیایی اخذ کنند. ووینام ورزش سنتی کشور ویتنام محسوب می شود و این سبک در ایران زیر نظر فدراسیون ورزش های رزمی فعالیت دارد و ورزشی بدون سلاح می باشد که شامل آموزش جسمی و همچنین ذهنی، استفاده از نیرو و عکس العمل حریف است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی