جستجو

رییس کل دادگستری گلستان حکم داد؛
 
کار کردن به جای رفتن به زندان
 
 
 

رییس کل دادگستری گلستان گفت: یکی از قضات گلستانی راننده بی احتیاط را از جنبه عمومی جرم به انجام خدمات عمومی رایگان در یکی از دانشگاه های گلستان مکلف کرد.
به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل استان گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: قاضی پرونده راننده بی احتیاط را از جنبه عمومی جرم به جای یک ماه زندان به انجام خدمات عمومی رایگان به مدت ۱۰۰ ساعت در یکی از دانشگاه های استان مکلف کرد.
هاشمیان افزود: از جنبه خصوصی جرم هم متهم محکوم به پرداخت دیه شد.
به گفته وی، مسئولان این دانشگاه و واحد اجرای احکام کیفری شهرستان گالیکش بر اجرای این حکم نظارت می کنند. رییس کل دادگستری استان گلستان در ادامه سخنان خود با اشاره به استقبال دستگاه های اجرایی استان از آرای جایگزین زندان گفت: اداره منابع طبیعی، شهرداری ها و تعداد دیگری از دستگاه های اجرایی استان، در نامه های جداگانه کارهایی که به عنوان مجازات های جایگزین زندان می توانند از ظرفیت محکومان استفاده کنند به دادگستری پیشنهاد داده اند. هاشمیان افزود: نهال کاری، پاکیزگی محیط زیست و حاشیه جنگل ها، کمک به بهسازی مدارس، حرفه آموزی، خدمات عمومی رایگان در شهرداری ها از جمله موارد پیشنهادی هستند که قضات ما هم در محاکم برای محکومانی که جرایم غیرعمد و سبک مرتکب شده اند و سابقه کیفری هم ندارند، صادر می کنند. گلستان از استان‌های پیشرو در صدور آرای جایگزین حبس است.
انتقال آب دریای خزر
طرحی غیرکارشناسی است
عضو هیأت رییسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به مخالفت کمیسیون با انتقال آب دریای خزر به سمنان، تصمیم دولت برای انتقال آب دریای خزر را غیرکارشناسی خواند.
حسین نیازآذری با اشاره به اینکه با انتقال آب دریای خزر به سمنان مخالف است و این تصمیم دولت را غیرکارشناسی و ناعادلانه می‌دانم اظهار داشت: علی‌رغم اینکه طرح‌های تامین آب استان کشاورزی مازندران به دلیل کمبود اعتبارات راکد مانده است و دولت می‌خواهد هزینه هنگفتی برای طرحی جدید و غیر الویت‌دار بتراشد و ما نمایندگان شمال در زمان تصویب قانون بودجه جلوی آن می‌ایستیم.
وی با انتقاد از سیاست دوگانه سازمان محیط زیست در صدور مجوزها، افزود: سازمان محیط زیست برای صدور مجوز احداث یک واحد صنعتی و تولیدی کوچک محلی سختگیرانه عمل می‌کند اما علی‌رغم مخالفت‌های جدی و گسترده متخصصان، شبکه‌های اجتماعی، دانشگاهیان، رسانه‌های گروهی و تشکل‌های مدنی سراسر کشور شجاعت مخالفت با تصمیم رئیس جمهور را ندارد. دبیر اول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اصرار دولت به انتقال آب دریای خزر را تحریک اجتماعی اهالی شمال و نادیده گرفتن نظر مردم  منطقه دانست. نیازآذری افزود: دولت به‌جای خرج تراشی غیرکارشناسی به مطالبات مردم استان‌های شمالی در تامین آب شرب و کشاورزی جدیت بیشتری داشته باشد.
پیگیری پروژه های سفر ریاست جمهور
فرماندار گرگان پروژه‌هایی را که در سفر روحانی به گلستان در گرگان کلنگ زنی یا پیگیری می شود را اعلام کرد.
ابوالقاسم صفوی در خصوص پروژه هایی که در سفر رییس جمهور به گلستان در گرگان افتتاح، کلنگ زنی یا افزایش اعتبار و پیشنهاد می شود، اظهار کرد: بخشی از این پروژه ها در حال اجرا و نیمه تمام بوده و نیازمند تکمیل و اختصاص اعتبار است تا زمان بهره برداری آن ها تسریع شود.
وی با بیان این که تجهیز موزه های سطح استان که از جمله این طرح ها است و موزه مردم شناسی قرق جزو این امر قرار می گیرد، افزود: مرکز فرهنگی دفاع مقدس گلستان به هشت میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و باید دید که چه میزان مصوب می شود. صفوی گفت: جایگزینی بیمارستان پنج آذر با احداث بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی، درخواست اعتبار برای دوربرگردان های ناایمن گلستان و گرگان، احداث بخشی از بزرگراه بهشهر- گرگان- آزادشهر که کمربندی گرگان در داخل آن جای دارد، بهسازی روستاهای با بافت تاریخی باارزش، احداث مجتمع فرهنگی هنری گرگان در صیادشیرازی، احداث ساختمان سد شصت کلاته گرگان، آبرسانی به گرگان، پروژه پست برق گرگان برای افزایش راندمان خطوط انتقال برق، فاضلاب گرگان، تکمیل استادیوم ۶ هزار نفری از جمله پروژه های عمرانی است که در سفر رئیس جمهور پیگیری می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی