جستجو

 
 
کُپه کاری یکهزار و 400 هکتار از مراتع گلستان در سال جاری
 
 
 

رئیس اداره امور مراتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از کُپه کاری هزار و ۴۰۰ هکتار از مراتع گلستان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال جاری خبر داد.
تاج قلی فرهنگ دوست اظهار کرد: هزار و ۴۰۰ هکتار  کُپه کاری در مراتع گلستان از اعتبارات صندوق توسعه ملی صورت گرفت.
وی افزود: ۱۰۰ هکتار در گنبدکاووس، ۲۵۰ هکتار در آزادشهر، ۳۰۰ هکتار در مراوه تپه و ۷۵۰ هکتار در کلاله با گونه‌های فستوکا، النگاتوم، یونجه یکساله و اسپرس در حال کپه کاری است.
فرهنگ دوست با بیان اینکه اعتبارات این پروژه بیش از ۳۵۰ میلیون تومان بوده است، تصریح کرد: پروژه‌های
کُپه کاری در سطح استان گلستان با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد تا نزدیک به دو هفته دیگر تمام می‌شود.
وی ادامه داد: احیا و اصلاح مراتع تخریب شده، افزایش تولید علوفه، کاهش فرسایش خاک و افزایش پوشش و تنوع گیاهی از اهداف این پروژه در مراتع استان گلستان است.
فرهنگی دوست با تأکید بر انجام کاشت کُپه کاری توسط جوامع محلی مراتع افزود: اشتغالزایی برای ساکنان حوزه آبخیز یکی دیگر از اهداف این پروژه‌هاست که توانسته جوامع محلی را به صورت فصلی درگیر کند.
 رئیس اداره امور مراتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: فضاهای بدون پوشش یا کم‌پوشش مراتع با کاشت بذور نباتات مرتعی مرغوب در شیب‌های ۲۵ درصد کُپه کاری می‌شود تا در آینده شاهد مراتع غنی در گلستان باشیم.
لزوم برگزاری شکوهمند مراسم‌های دهه فجر انقلاب اسلامی در تقارن ایام فاطمیه
حجت‌الاسلام نورالله ولی‌نژاد با بیان این مطلب که ملت ایران وفادار به انقلاب هستند، بزرگداشت دهه فجر و 22 بهمن را نشانه ولایتمداری مردم عنوان کرد.
حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم ایام دهه فجر در چهل سالگی انقلاب و ایام فاطمیه اظهار کرد: دهه فجر و ۲۲ بهمن نشانه ولایتمداری مردم است و امسال باید باشکوه‌تر برگزار شود.
وی با بیان این مطلب که ملت وفادار به انقلاب هستند گفت: وفاداری به رهبر معظم انقلاب، ولایی و پایبند بودن به آرمان‌های انقلاب از دیگر پیام‌های ایام الله دهه فجر است. مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان تصریح کرد: سه کمیته به نام‌های کمیته مسجد، کمیته تشکل‌های دینی و کمیته قرآنی در مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی در راستای پاسداشت دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب فعالیت می‌کنند.
ولی نژاد در خصوص تقارن ایام فاطمیه با ایام دهه فجر تصریح کرد: برگزاری شکوهمند آیین‌های دهه مبارک فجر از اهمیت خاصی برخوردار است و باید برنامه‌ها با توجه به تقارن ایام فاطمیه و دهه فجر طراحی شوند.
پخش سرود انقلاب اسلامی از تمام مساجد استان در ساعت مقرر و شناسایی و تجلیل از روحانیون، مداحان و بانوان استان که در پیروزی انقلاب نقش مهمی داشتند از مصوبات این جلسه بود.
کشف 60 میلیونی ماهی خاویاری قاچاق
 در ساری
سرپرست پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از کشف 60 میلیون ریالی ماهیان خاویاری قاچاق خبر داد.
سرهنگ سید جعفر ساداتی با اعلام این خبر، گفت: در اجراي منويات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در سال «حمايت از کالاي ايراني» و فرامين معظم له در خصوص مقابله قاطعانه با معضل شوم قاچاق و قاچاق منابع آبزیان، موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پليس آگاهي استان قرار گرفت. وی تصریح کرد: در همین خصوص و در پي کسب خبری مبنی بر اينکه فردی در امر خريد و فروش منابع شيلاتي ماهيان استخواني و خاوياري فعاليت دارد، اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی در این خصوص در دستور کار قرار گرفت.
سرپرست پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی مازندران، اظهار داشت: با شناسایی متهم به قاچاق، ماموران پليس آگاهی با همکاري نمايندگان منابع آبزيان در بازرسی از محل فعالیت این فرد 30 کيلوگرم ماهي اوزن برون را کشف کردند.
سرهنگ ساداتی، افزود: برابر اعلام کارشناسان ارزش ريالي کشفیات 60 میلیون ريال برآورد شده که کليه اموال به منابع آبزيان تحويل شد. متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی