جستجو

بهترین گلزنان مازنی نیم فصل لیگ برتر
 
علیپور بیشترین و قاسمی نژاد دقیق ترین
 
 
 

پس از چند سال به نظر
می رسد دوباره در بالای جدول بهترین گلزنان لیگ برتر فوتبال، مازندرانی ها حضور دارند.
با اینکه علی علی پور با گلزنی های زیاد، سال پیش برای نخستین بار مازندرانی را صاحب عنوان آقای گلی در ۱۷ دوره برگزاری این پیکارها کرده، اما پس از خداحافظی فریدون فضلی و روح الله عرب و کمتر گل زدن محمدرضا خلعتبری از تراکم مازنی ها در لیگ بهترین چارچوب شناس ها کم شده بود، حالا اما به نظر می رسد دوباره قرار است تا پایان فصل همولایتی های خود را مشغول رقابتی پنهان برای کسب عنوان بهترین گلزن مازنی ببینیم!
پس از پایان نیم فصل اول آمار بهترین گلزنان نشان دهنده برتری خارجی هاست. کیروش استنلی مهاجم سپاهان ۹ تا زده و ۸ تا توسط استوکس فوروارد جدا شده تراکتور سازی به ثمر رسیده تا بهترین گلزن ایرانی، علی علی پور باشد. مهاجم قائمشهری سرخ ها از ۷ گلی که زده ۲ تای آن از روی نقطه پنالتی بوده است. علی ۷ گل از ۱۷ زده پرسپولیس در دور رفت را زده که نزدیک ۴۰ درصد گل هاست.
دومین گلزنی برتر مازنی لیگ امین قاسمی نژاد است که به نسبت فصل قبل هم که حسابی درخشید، عملکرد بهتری دارد و ۶ بار دروازه ها را باز کرده که هیچکدام از روی نقطه پنالتی نبوده و اینگونه می توان گفت مهاجم بابلی پدیده مشهد، بهترین گلزن در جریان بازی است. امین تقریبا یک سوم گل های تیمش را در ۱۵ بازی دور رفت به دروازه حریفان وارد کرد.
میلاد جهانی با اینکه اصلا مهاجم نیست ولی ۴ گل برای صنعت نفت آبادان زده که آمار فوق العاده ای است.‌ این بازیکن چپ پای ساروی بهتر از هر دوره دیگری بازی می کند و در جمع برزیلی های لیگ، چشمگیرترین است. زدن ۴ گل از ۱۴ گل نفت آبادان میلاد را در صدر بهترین گلزن لیگ برتر در میان چپ ها قرار می دهد.
دیگر بازیکن ۴ گله لیگ رضا خالقی فر است که به عنوان مهاجم اصلی بازی نمی کند و مرتبا در همه جای زمین و ترکیب تیم ماشین سازی تبریز دیده می شود با این حال به تنهایی یک سوم گل های تیمش را زده و به شدت موثر بوده‌ است. این فانتزی باز بابلی محور تیمش است. از میان ۱۵ بازیکن اول گلزن لیگ برتر که حداقل ۴ گل را زده اند، چهار نفر مازندرانی هستند که نشان می دهد حداقل در نیم فصل، مازنی ها بیش از دیگران چارچوب شناس بوده اند.
علاوه بر این دانیال اسماعیلی فر با ۳ گل و شجاع خلیل زاده و محمد قاسمی نژاد و الهیار صیادمنش را هم با ۲ گل در جدول برترین ها می یابید که فاصله زیادی با بقیه هم استانی های خود ندارند تا باز هم احساس کنیم کم کم دوباره چشم های مازنی ها دروازه های لیگ برتر را درست می بینند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی