جستجو

استاندار مازندران:
 
سرمایه‌گذاری لازمه توسعه مازندران است
 
 
 

استاندار مازندران با تاکید بر پرهیز از بروکراسی در ادارات، تسهیل سرمایه‌گذاری و حذف بروکراسی اداری را لازمه تحقق رشد استان مازندران دانست.
احمد حسین‌زادگان در همایش ائمه جمعه مازندران با اشاره به اینکه اشتغال یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم است اظهار داشت: برای سرمایه‌گذاری و رونق تولید باید بروکراسی زائد و فاسد را از سر راه برداشت.
وی خاطرنشان کرد: برای بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها به سراغ مدیران مازندرانی خواهیم رفت که در ابعاد ملی جایگاه پررنگی دارند.
استاندار مازندران با بیان اینکه نظام سلطه به دنبال ناکارآمد نشان دادن حکومت دینی و مبتنی بر ولایت فقیه است، تصریح کرد: نباید با اقدامات نسنجیده زمینه این جنگ روانی را تقویت کرد. حسین‌زادگان با اشاره به اینکه مردم همه مسئولان و مدیران را در قالب حاکمیت می‌بینند، افزود: تضعیف بخشی از حکومت تبعات منفی در جامعه به همراه دارد.
وی با اشاره به اینکه اختلاف و حاشیه‌های بی‌سرانجام میان مسئولان و مدیران فرجامی جز عقب ماندگی ندارد، گفت: توسعه نیافتگی مازندران دلایل متعددی دارد که مهم‌ترین آن واگرایی و نبود وفاق جمعی برای رفع موانع آبادانی و سازندگی است. استاندار مازندران ادامه داد: روابط نزدیک و انسجام میان ائمه جمعه، علما، نمایندگان مجلس و مدیران دولت موجب می‌شود که توسعه استان شتاب بگیرد.
وی با بیان اینکه در برنامه 100 روزه به دنبال برنامه جدیدی نیستیم، گفت: شناسایی فعالیت‌هایی که می‌توان با اقدام جهادی و تدبیر به سرانجام رساند مهم‌ترین رویکرد ما در برنامه 100 روزه است.
حسین‌زادگان با بیان اینکه ملاقات های عمومی و ارتباط نزدیک با مردم را اساس فعالیت مدیریتی خود قرار داده‌ام گفت: این رویکرد فاصله‌های موجود را می‌کاهد.

استاندار گلستان:
صادرات غیرنفتی استان ۶۵ درصد
افزایش یافت
استاندار گلستان از افزایش ۶۵ درصدی صادرات غیرنفتی گلستان در ۹ ماهه امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.
به گزارش  روابط عمومی استانداری گلستان سیدمناف هاشمی اظهار کرد: امسال صادرات غیرنفتی گلستان نسبت به سال گذشته ۶۵ درصد افزایش یافته در شرایطی که صادرات کشور حدود ۱۴ درصد رشد داشته است.
وی افزود: در ۱۸ ماه گذشته در حوزه اقتصاد مقاومتی بالغ بر هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی، صنعتی و گردشگری گلستان تسهیلات پرداخت شد. استاندار گلستان ادامه داد: تزریق این اعتبارات اثر خودش را در افتتاح پروژه های استان در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی و اشتغال نشان می دهد. وی اضافه کرد: میله گرد، محصولات لبنی، قطعات سوله، گوشت مرغ منجمد، سیمان، رب و ید از عمده محصولات صادراتی غیرنفتی گلستان در ۹ ماه گذشته بوده است. هاشمی خاطرنشان کرد: ترکمنستان، عراق، افغانستان، چین و قزاقستان از بازارهای اصلی هدف صادراتی گلستان در سالجاری بوده و عمده صادرات غیرنفتی استان به این کشورها صادر شده است.

کاهش  زندانیان تحت قرار در مازندران
رییس کل دادگستری مازندران از کاهش ۳۰ درصدی شمار زندانیان تحت قرار در استان خبر داد.
حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد در همایش فصلی روسای دادگستری ها، دادستان ها و روسای حوزه های قضایی بخش در ساری، افزود: در سال ۱۳۹۱ تعداد افرادی که کمتر از یک روز در بازداشت بودند نزدیک به سه هزار و ۵۰۰ نفر در روز بود که در سال ۱۳۹۶ این رقم با حدود ۲۰ درصد کاهش به دو هزار و ۷۰۰ نفر رسید.
رییس کل دادگستری مازندران از کاهش تعداد زندانیان تحت قرار در استان خبر داد و گفت: در سال های گذشته حدود ۷۰ درصد زندانیان استان تحت قرار بودند که در حال حاضر این رقم به کمتر از ۳۰ درصد کاهش یافته و امروز بیش از ۷۰ درصد زندانیان تعیین تکلیف شده اند.
رییس شورای قضایی استان خطاب به روسا و دادستان های حوزه های قضایی استان مازندران با بیان اینکه «افرادی که واقعاً شایسته زندان هستند را به زندان معرفی کنید»، ادامه داد: در سال ۱۳۹۱ تعداد افرادی که کمتر از ۱۰ روز در زندان بوده و آزاد می شدند حدود هشت هزار نفر بوده که این رقم امروز با حدود ۲۳ درصد کاهش به حدود ۶ هزار نفر رسیده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی