جستجو

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران اعلام کرد:
 
افزایش بیش از 18 درصدی صدور اسناد مالکیت کاداستری در مازندران
 
 
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل، صدور اسناد مالکیت کاداستری در مازندران در 9 ماهه ابتدائی امسال 18/8درصد رشد داشته است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران با اعلام این خبر اعلام کرد: در اقدامی کم نظیر در استان و تا پایان آذرماه امسال 162 هزار و 477 هزار سند مالکیت تک‌برگ در 24 واحد ثبتی استان صادر گردیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 18/8 درصد رشد داشته است.
عباسعلی زارع، گفت: در این مدت، 28 هزار و 196 عملیات ثبتی شامل تفکیک، تحدید حدود، افراز و تجمیع در واحدهای ثبتی تابعه استان صورت گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 8 درصد رشد داشته است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان سیر فزاینده مطالبات معوق بانک‌ها را از چالش‌های مهم نظام بانکی کشور در چندسال گذشته عنوان کرد و افزود: اداره اجرای اسناد رسمی استان مازندران در 9 ماهه امسال با وصول بیش از 209 میلیارد تومان از مطالبات بانک‌ها و مؤسسات مالی دولتی و خصوصی نقش مهمی در ایجاد امنیت اقتصادی و اجتماعی و تحقق اقتصاد مقاومتی در استان ایفا کرده است.
عباسعلی زارع، در ادامه با اعلام اینکه اهمیت ثبت اسناد و املاک در تثبیت مالکیت مشروع اشخاص، تنظیم روابط اقتصادی، حقوقی، اجتماعی و اعتبار بخشیدن به معاملات بر هیچ اهل فنی پوشیده نیست تصریح کرد: ثبت الکترونیکی اسناد گامی مهم در تحقق دولت الکترونیک برداشته است و در مدت 9 ماهه آغازین امسال 109 هزار 937 فقره از استعلامات مراجع صالحه قضائی به صورت الکترونیک توسط واحدهای ثبتی تابعه استان پاسخ داده شد.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران با اشاره به نقش و جایگاه دفاتر اسناد رسمی در جامعه و ثبت معاملات رسمی و اعتبار بخشیدن به آن خاطرنشان کرد: در این مدت 583 هزار و 688 مورد معاملات رسمی شامل رهن، اجاره، وکالت، اقاله، تقسیم نامه، اقرارنامه، تهعدنامه و رضایت نامه در دفاتر اسناد رسمی استان انجام شده است که نسبت به مدت مشابه قبل 21 درصد رشد داشته است.
وی در پایان به کاهش 24 درصدی شکایت‌های واصله از واحدهای ثبتی تابعه استان اشاره کرد و با اعلام اینکه کارکنان خدوم مجموعه ثبتی استان علی رغم تمامی کمبودها با تمام توان مشغول خدمت‌رسانی به مردم شریف استان بوده و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد ابراز امیدواری کرد: با همت و تلاش تمامی کارکنان مجموعه ثبت اسناد و املاک استان برنامه‌ها و سیاست‌های ابلاغی سازمان در سال جاری به طور کامل اجرا شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی