جستجو

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خبر داد:
 
مهار 14 درصدی
آب‌های سطحی مازندران
 
 
 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به تأمین آب شرب 5 شهر مازندران با ایجاد سد مخزنی هراز در شهرستان آمل، تاکید کرد که این سد به تنهایی می‌تواند عملیات مهار 14 درصدی آب‌های سطحی مازندران را انجام دهد.
محمد ابراهیم یخکشی، در حاشیه سفره یک‌روزه خود در بازدید سرزده از معادن محور مواصلاتی هراز به همراه تنی چند از مسئولان، با اشاره به اینکه ایجاد سد مخزنی هراز بزرگترین طرح آبی استان محسوب می‌شود، اظهار کرد: این عملیات عظیم عمرانی از بزرگترین پروژه‌های سدسازی در شمال کشور است.
یخکشی با اعلام اینکه سد مخزنی هراز خاکی با هسته خلوط رسی است که در مسیر محور مواصلاتی هراز با فاصله 20 کیلومتری شهر آمل جای دارد، تصریح کرد: تأمین بخش زیادی از حق‌آبه حوزه آبریز هراز و اراضی زراعی دشت هراز برعهده این سد قرار دارد.
این مسؤول با اشاره به شهرهای آمل، امامزاده عبدالله، دابودشت، چمستان، نور، رویان، ایزدشهر، محمودآباد و سرخرود، بیان کرد: با ایجاد سه ایستگاه پمپاژ آب بزرگترین مجتمع آبرسانی مازندران در این مکان ایجاد می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به اینکه برای پایان هرچه زودتر عملیات عمرانی سد هراز نیازمند حمایت بیشتر دولت و تخصیص به موقع اعتبارات هستیم، گفت: سد هراز همزمان دارای چندین پروژه‌هایی همانند جاده جایگزین، مسیر دسترسی و تونل‌ها است که تاکنون فقط مراحل ایجاد سد هراز حدود 15 درصد پیشرفت کار داشت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی