جستجو

4 عضو یک خانواده آملی قربانی چاه فاضلاب شدند
 
مرگ تلخ پدر و سه پسرش در چاه فاضلاب
 
 
 

سقوط 4 مرد به داخل چاه فاضلابی در شهرستان آمل مرگ تلخی را برای آنان به دنبال داشت.
این حادثه ظهر روز جمعه هنگامی رخ داد که پدر خانواده در حال تردد در حیاط خانه‌اش بود که ناگهان دهانه چاه فرو ریخته و او به داخل چاه سقوط کرد.
بنا بر این گزارش، ساعت یک و 30 دقیقه ظهر روز جمعه 18 اردیبهشت ماه امسال بود که فریادهای کمک‌خواهی اعضای خانواده‌ای در روستای طوله‌کلای شهرستان آمل همسایگان را به محوطه حیاط این خانه ویلایی کشاند.
آنان با حضور در خانه متوجه شدند که 4 عضو خانواده در درون چاه فاضلاب سقوط کرده و صدایی از آن شنیده نمی‌شود. همسایه‌ها هرچه نام آنان را صدا می‌زدند سکوتی مرگبار بر فضای چاه حکم‌فرما شده بود.
دقایقی بعد ماموران امداد و نجات آتش‌نشانی آمل که با تماس تلفنی روستائیان در جریان ماجرا قرار گرفته بودند، عملیات نجات آغاز شد.
لحظات دلهره‌آور و پر از استرس بود. هر ثانیه که می‌گذشت ممکن بود دیگر برای نجات و بازگرداندن 4 مرد گرفتار در درون چاه لحظاتی همراه با مرگ و یا زندگی باشد. هنگامی که آتش‌نشانان با تجهیزات مخصوص وارد چاه شدند خبرها اصلا خوب نبود اجساد قربانیان حادثه یکی پس از دیگری از داخل چاه بیرون آورده می‌شد.
سرانجام با بیرون کشیده شدن جسد چهارمین قربانی حادثه از عمق چاه فاضلاب، پرونده زندگی پدر و سه فرزندش برای هیمشه باطل شد.
گفته‌های شاهد عینی
یکی از همسایه‌ها درباره چگونگی وقوع حادثه گفت: پدر خانواده در حال قدم زدن در حیاط بود که ناگهان دهانه چاه فروریخته و او به داخل افتاد. پسران خانواده که شاهد این حادثه بودند یکی پس از دیگری خود را به داخل چاه رساندند تا دیگران را نجات دهند اما به نظر می‌رسد که همگی آنها گرفتار گاز موجود در داخل چاه شده و زندگی خود را باختند.
شبکه بهداشت چه گفت
در همین راستا حمزه قاسمی رئیس شبکه بهداشت آمل نیز درباره این حادثه گفت: براساس گزارش اورژانس 115 شهرستان ساعت 13 و 47 دقیقه ظهر جمعه مردی حدود 60 ساله در روستای طوله‌کلای شهرستان آمل در حین خارج کردن درب چاه فاضلاب حیاط خانه خود به داخل چاه سقوط کرد. پسرهای این خانواده به نوبت برای نجات پدر و سپس برادران خود به درون چاه رفتند اما گاز متان متصاعد شده از این چاه و گرفتار شدن در فاضلاب، جان هر چهار عضو یک خانواده را گرفت، پسران این خانواده 23، 25 و 27 سال سن داشتند.
رئیس شبکه بهداشت آمل در پایان گفت: چاه فاضلاب دارای گاز متان شدیدی بوده، تا حدی که وقتی مأموران آتش‌نشانی با کپسول اکسیژن به درون چاه رفتند، از شهروندان خواستند درصورت بروز حادثه از نیروهای امدادی یاری بخواهند.
هویت قربانیان
همچنین علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران درباره هویت فوت‌شدگان حادثه چاه فاضلاب در آمل گفت: چهار عضو یک خانواده از اهالی یکی از روستاهای شهرستان آمل در این حادثه جان دادند که در این بین غلام‌حسن مقدم فرزند غلام‌حسین 56 ساله پدر خانواده، بهروز مقدم 28 ساله، بهزاد مقدم 25 ساله و رضا مقدم 21 ساله دیگر جان‌باختگان این حادثه ناگوار بودند

گزارش پلیس آگاهی:
طی تماس مردمی مبنی بر سقوط فردی در چاه ماموران پلیس آگاهی شهرستان آمل به محل مراجعت کردند که پس از رسیدن به محل شاهد مرگ 4 نفر از اعضای خانواده بودند.
بنابراین گزارش غلامحسن مقدم (پدر) هر از گاهی برای تمیز کردن دهانه چاه، درب چاه را که با چوب و تخته پوشیده بود کنار زده و مشغول تمیز کردن می‌شد. هنگامی که درب چاه را کنار زد گاز ناشی از فاضلاب دستشویی که گازی بسیار خطرناک است، وی را گرفته و بعد از سر گیجه به داخل چاه که عمقی بالغ بر 10 متر داشته سقوط می‌کند. دختر خانواده که نظاره‌گر این حادثه تلخ بود با سر و صدا و شیون افراد خانواده را صدا زده و از آنها درخواست کمک کرد. با شنیدن صدای دختر خانواده پسر کوچک خانواده به‌نام رضا 21 ساله (مجرد) برای نجات جان پدر به داخل چاه می‌رود اما بر اثر گازگرفتگی رضا جان خود را از دست می‌دهد. بلافاصله برادر دیگری به‌نام بهزاد 25ساله (مجرد) او هم به داخل چاه می‌رود تا جان برادر و پدر خود را شاید بتواند نجات دهد اما دست تقدیر جان این برادر را هم گرفت. انگار این حادثه تلخ دست بردار این خانواده نبود. برادر دیگری که بعد دیدن این موضوع شوکه شده بود این برادر هم به‌نام بهروز 28 ساله (متاهل) وارد چاه شده که شاید بتواند جان پدر و دو برادر خود را بتوان نجات دهد اما بهروز هم بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست می‌دهد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی