جستجو

در راستای گرامی‌داشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی
 
صبحگاه مشترک پلیس راه‌آهن
و بسیجیان این اداره کل
 
 
 

در راستای گرامی‌داشت روزهای باشکوه دهه‌ فجر، صبحگاه مشترک پرسنل اداره کل راه‌آهن شمال و پلیس راه‌آهن شمال برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی راه‌آهن شمال در این مراسم که با حضور سرهنگ رضایی جانشین فرماندهی سپاه کربلا استان انجام پذیرفت حاضران بر پایبندی به اهداف انقلاب تاکید نمودند.
سرهنگ رضایی در سخنانی با مقایسه‌ اقدامات قبلی و بعد از انقلاب به رسالت و کارکردها و اقدامات حوزه‌های مختلف پرداخت. جانشین سپاه کربلا با اشاره به مشکلات اقتصادی و تحریم‌های گوناگون اقتصادی عزم مردم ایران در عبور از این مرحله را قابل ستایش توصیف کردند.
هادی ساحلی رئیس بسیج اداره کل در حاشیه مراسم از نقش پررنگ راه‌آهن در اقدامات قابل توجه پس از انقلاب و بسیجیان راه‌آهن تقدیر بعمل آورده و اذعان داشت: فعالیت بسیجیان اداره کل راه‌آهن در کنار خدمات رسانی مستمر پرسنل خادم این قشر قابل توجه است.
صبحگاه مشترک پرسنل اداره کل و پلیس راه آهن به میزبانی پلیس راه آهن برگزار گردید. سرهنگ محمود محرابی فرماندهی پلیس راه‌آهن شمال نیز در سخنانی از حضور مدیرکل راه‌آهن، پرسنل و سرهنگ رضایی تقدیر بعمل آورده و اذعان داشتند پلیس همراه با مردم، حافظ منافع انقلاب شکوهمند ایران است.
تجلیل از تولیدکنندگان برتر
بخش کشاورزی مازندران
54 تولیدکننده برتر استانی و ملی در بخش‌ها و رشته‌های مختلف کشاورزی استان مازندران روز چهارشنبه با حضور معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار و مسئولان کشاورزی استان در ساری تجلیل شدند.
9 نفر از تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی مازندران به عنوان نمونه ملی انتخاب شدند که به صورت مستقیم از شخص وزیر جهاد کشاورزی و رئیس جمهوری لوح سپاس دریافت کردند.
خلیل پیغمبرزاده، تولیدکننده نمونه ملی برنج محلی، جواد غلامپور تولید کننده برنج پرمحصول، مهدی جلالی تولید کننده محصولات گواهی شده زراعی، سید رضا ذاکری‌تبار، باغدار نمونه محصولات مرکبات، سیده زینب سیدین زن کارآفرین نمونه روستایی، مجید تنکابنی بندی پی مرتعدار نمونه، احمد سمامی پرورش‌دهنده نمونه مایه در قفس، علیرضا کروجی پرورش‌دهنده نمونه ماهیان خاویاری و یزدان نجار صیاد نمونه ماهیان تجاری از کشاورزان نمونه ملی مازندران هستند.
استان مازندران با تولید سالانه حدود یک میلیون و 50 هزار تُن برنج سفید، 2میلیون و 500 هزار تُن انواع مرکبات، 95هزار تُن انواع آبزیان رتبه نخست تولید محصولات زراعی و باغی کشور را دارد.
مدیر هماهنگی و ترویج جهاد کشاورزی مازندران در این مراسم گفت که به منظور الگوسازی و توسعه دانش بهره‌برداری و بهره‌وری از محصولات کشاورزی، هرساله برترین‌های بخش‌های مختلف کشاورزی در شاخص‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
مجید بهادری مقدار تولید، کیفیت، ضریب تولید در واحد سطح، نحوه و مقدار مصرف نهاده‌های کشاورزی به ویژه سموم را از شاخصه‌های اصلی ارزیابی در انتخاب نمونه‌ها عنوان کرد و افزود: امروز پس از چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی نظام نوین ترویج در بخش‌های مختلف کشاورزی مازندران در حال اجرا و گسترش است.
سیده زینب سیدین زن کارآفرین نمونه روستایی که 10 سال پیش فعالیت خودش را در قطعه زمینی کمتر از هزار متر مربع در قالب کشت سبزیجات شروع کرده است، در این مراسم گفت که اکنون 50 نفر در بخش تولید و فرآوری و بازاریابی سبزیجات مشغول به کار هستند.
وی با بیان اینکه فعالیت خود را در کمتر از هزار متر زمین کشاورزی در هچیرود تنکابن را با کشت سبزیجات اورگانیک آغاز کرده‌ام، افزود: کشاورزی را به همراه خانواده خود آغاز کردم و با استفاده از باغات بایر اطراف هر ساله سطح کشت را افزایش دادم.
وی بیان داشت: امروز پس از چندین سال فعالیت، تقاضای بالای شهروندان استانی و خارج از استان فرآوری سبزیجات را مکانیزه کرده و با دریافت تسهیلات فضای گلخانه‌ای را نیز عملیاتی کردم.
وی توضیح داد: زمین مازندران ارزش بالایی دارد که می‌تواند همه بیکاران استان را به خود مشغول به کار کند و درآمد مناسبی را برای خانواده‌ها ایجاد کند.
محمدرضا بامتی طوسی باغدار نمونه میوه‌های هسته‌دار نیز در این مراسم نبود صنایع تبدیلی و بازار مناسب را از مشکلات عمده باغداران عنوان کرد و گفت: زمین‌های کشاورزی استان مناسب برای افزایش تولید در واحد است به شرطی که دانش در فعالیت‌های کشاورزی عملیاتی شود.
وی با بیان اینکه خاک استان نیازی به کودهای شیمیایی ندارد و با انجام عملیات‌های مختلف می‌توان علیه آفات به صورت غیرشیمیایی مقابله کرد، ادامه داد: اما وقتی بازار محصولات تولیدی در اختیار دلالان و واسطه‌ها باشد، انگیزه‌ها کم و فروش زمین رخ می‌دهد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی