جستجو

به مناسبت حضور باشکوه «مردم» در جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی؛
 
قطاری که همچنان بر روی ریل حرکت می‌کند
 
 
 

می‌گویند 40 سالگی، رسیدن به پختگی و استفاده بهینه از تجارب است؛ موسمی که هیجانات و واکنش‌های احساسی تبدیل به منطق می‌شود.
دیروز در راه‌پیمایی مبارک 22 بهمن انقلاب، مردم سنگ تمام گذاشتند. همه بدون توجه به سلایق مختلف آمدند و دوباره ثابت کردند که در جمهوری اسلامی ایران، آنچه بیشتر از هر چیز دیگری مایه مباهات است، حضور همیشگی و مداوم مردم در صحنه‌هاست. همین مردمی که در 8 سال دفاع مقدس و نیز در تمامی بزنگاه‌هایی که می‌بایست باشند، حاضر و آماده اند.  مردمی که هرگز سهمی بیش از آنچه لایقشان است را نخواستند و نخواسته‌اند و نخواهند خواست.  مردمی که امروز گلایه‌های به حقی دارند. فشار اقتصادی را لمس می‌کنند و گاه، ناملایماتی را که به دلیل سهل‌انگاری برخی مسئولان نصیبشان شده است اما جایی که پای منافع نظام و باورها و عقایدشان به میان می‌آید، حتی اندک لحظه‌ای هم به ذهنشان خطور نمی‌کند که کشورشان را تنها بگذارند.
دیروز، در اغلب شهرهای کشور هوا سرد و بارانی بود و برف... اما این برودت دمای هوا و سرمای ناشی از فشار اقتصادی، خللی در عزم حضور حماسه‌سازان ایجاد نکرد. طیف‌هایی هم که به میدان آمدند تنوع جالبی داشتند. مذهبی، روشنفکر، چپ، راست، میانه، تحصیل‌کرده، بازاری، ورزشکار، هنرمند و... سه رنگ زیبای سرخ و سپید و سبز را تلالویی مضاعف بخشیدند و باعث غرور و مباهات شدند.
آنها به تکلیفشان مثل همیشه به درستی عمل کردند و نشان دادند که عشق به نظام و ولایت و آب و خاک، ربطی به بی‌کفایتی عده‌ای اندک ندارد (عده ای که به زعم این حقیر دست کم از مسئولین آمریکایی و صهیونیستی ندارند) و کسانی که در لباس خودی، دست در دست اجنبی گذاشته‌اند تا به افتخار 40 ساله ایران اسلامی، آسیب وارد کنند، در خواب خرگوشی به سر می‌برند. آنهایی که مثل کبک، سر را در برف فرو برده‌اند تا خود را به ندیدن و ندانستن بزنند، اما آیا از این حماسه حضور، درس گرفته‌اند؟  آیا فهمیده‌اند که تکلیف را مردم و رهبر معظم انقلاب به وضوح مشخص کرده‌اند؟ آیا درک کرده‌اند که دستآورد 40 سال تلاش و صبر و حرکت بر مسیر حق و عدالت را نمی‌توان به این راحتی‌ها کمرنگ کرد؟ آیا دیده‌اند که قطار انقلاب اسلامی علی‌رغم تمام کاستی‌ها و اجحاف‌ها و گل به خودی زدن‌ها، همچنان بر روی ریل تعالی حرکت می‌کند؟ دیروز، این حضور حماسی، جز اثبات چندباره قوام و دوام، چنین سوالاتی را به شیوایی مطرح کرد. سوالاتی که پاسخش را نه در سخن‌رانی‌ها و وعده‌ها بلکه در اقدام و عمل مسئولان می‌توان دریافت.
و امروز، شروع دوباره‌ای برای انقلاب شکوهمند اسلامی ماست امروز همه با هم وارد چله دوم انقلاب می شویم انقلابی که براساس پایبندی به حرمت انسانی و عدالت و اصول جاودانه شیعه، شکل گرفت و آغاز شد و با همراهی مردم، همیشه با آنارشیسم و انحراف، مقابله خواهد کرد. اینها را اگر برخی نمی‌دانند، حتما به تصاویر حضور باشکوه مردم در جشن 40 سالگی انقلاب رجوع کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی