جستجو

 
 
برداشت ۹۰ درصد محصول
 باغات مرکبات گیلان
 
 
 

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به برداشت ۹۰ درصد محصول باغات مرکبات استان، گفت: پیش بینی می شود امسال ۱۵۵ هزار تن انواع مرکبات از باغات گیلان برداشت شود.

منوچهر پارسافر با بیان اینکه تاکنون ۹۰ درصد محصول باغات مرکبات گیلان برداشت شده است، اظهارکرد: پیش بینی می‌شود امسال ۱۵۵ هزار تن از باغات استان مرکبات برداشت شود.
وی با اشاره به اینکه مرکبات برداشت شده از باغات استان گیلان از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است، افزود: لنگرود، رودسر و املش بیشترین باغ مرکبات در استان گیلان را دارا بوده و بیشترین مرکبات تولید شده نیز مربوط به همین شهرستان ها است.
پارسافر در ادامه با بیان اینکه سال گذشته ۱۴۳ هزار تن مرکبات از باغات گیلان برداشت شده، گفت: امسال با توجه به مساعد بودن شرایط شاهد افزایش تولید هستیم.
وی با اشاره به اینکه تولید کیوی در استان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، ادامه داد: براساس پیش بینی ها صورت گرفته امسال شاهد برداشت ۱۷۵ هزار تن کیوی خواهیم بود.
پارسافر با بیان اینکه کیوی استان گیلان به کشورهای حاشیه خزر صادر می شود، بیان‌کرد: در حال حاضر کیوی‌کاران استان در حال تغذیه و هرس باغات هستند تا سال آینده شاهد افزایش تولید کمی و کیفی کیوی استان باشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی