جستجو

جوان 
 
احداث پارک موضوعی فضایی در منطقه آزاد انزلی
 
 
 

در راستای توسعه صنعت گردشگری تفاهم‌نامه ایجاد پارک موضوعی فضایی یا همان اجرای شبیه‌سازی آسمان در زمین بین سازمان فضایی ایران و سازمان منطقه آزاد انزلی منعقد شد.

تفاهم‌نامه‌ای مشترک در 7 ماده و 11 بند بین سازمان فضایی ایران و سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای توسعه صنعت گردشگری منعقد شد که به موجب توافق مذکور پارک موضوعی فضایی در این منطقه ایجاد می‌شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اجرای طرح‌های گردشگری موضوعی فضایی در سطح این منطقه را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: منطقه آزاد انزلی جدابیت‌ها و توانمندی‌های بسیار متنوعی در حوزه گردشگری دارد و باید این ظرفیت‌های موجود را به بهترین شکل بارورتر کنیم.
رضا مسرور ایجاد تمایز در حوزه گردشگری را رویکرد اصلی و از اهداف راهبردی این سازمان اعلام کرد و بیان داشت: امکانات و زیرساخت‌های لازم گردشگری در منطقه آزاد انزلی فراهم است به طوری‌که سرمایه‌گذاران به ویژه در حوزه گردشگری فضایی می‌توانند از آن استفاده کنند.
رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی با تأکید بر انتخاب این منطقه برای اجرای طرح‌های گردشگری فضایی را مورد تأکید قرار داد و افزود:‌ بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته در این بعد صنعت گردشگری فضایی به پیشرفت‌های خوبی رسیده‌اند که می‌توان از عملکرد آنان بهره‌برداری کرد.
مسرور اقدامات و برنامه های اجرا شده برای عدم وابستگی صنعت فضایی کشورمان به دیگر کشور را امری ارزشمند دانست و خاطرنشان کرد: می توان از الگوی کشورهای توسعه یافته در مسیر اقتصاد گردشگری فضایی در این منطقه به عنوان پایلوت این طرح ملی بهره برد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی