جستجو

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران عیدی شرکت برق به گردشگران را نوید داد:
 
نوروز بی‌خاموشی
 
 
 

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مازندران اعلام کرد که این شرکت تمامی اقدامات لازم را برای میزبانی بدون خواموشی از مهمانان نوروزی انجام داده و اطمینان حاصل کرده است که هیچگونه مشکلی برای تامین برق در ایام نوروز وجود ندارد.
قاسم شهابی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی در ستاد تسهیلات سفر نوروزی استان، شرکت برق تمامی امکانات خود را برای جلوگیری از اخلال در توزیع انرژی بسیج کرده است.
وی افزود : برای ایام نوروز 98 از تاریخ 25 اسفند تا 16 فروردین تمامی تیم ها و اکیپ‌های شرکت توزیع برای خدمات مستمر در حالت آماده باش قرار می‌گیرند.
شهابی گفت که برای شهر‌های کوچک حدود سه اکیپ و برای شهرهای بزرگ تا 10 اکیپ امداد شرکت توزیع برق در نظر گرفته شده است که به صورت شبانه روزی در حالت آماده باش برای ارائه خدمات به مردم استان و مسافران نوروزی خواهند بود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق همچنین به خرید تمامی لوازم مورد نیاز شبکه توزیع برق استان برای خدمات نوروزی اشاره کرد و گفت: این لوازم تهیه و به تمامی شهرستان‌ها توزیع شده است.
وی با بیان اینکه حدود 300 نفر از نیروهای امداد شرکت توزیع در ایام نوروز آماده باش خواهند بود‌، افزود‌: برای ارائه خدمات بیشتر نیز مهندسین پیمانکار‌، معاونین و مهندسان ستادی شرکت از 8 صبح تا 8 شب به صورت فیزیکی در محل ادارات توزیع شهرها و از 8 شب تا 8 صبح به صورت تلفنی در حالت آماده باش هستند.
این مسئول گفت: برای تامین برق مورد نیاز استان نیز با نیروگاههای تولید برق استان و شبکه سراسری برق نیز هماهنگی‌های لازم صورت گرفت و هیچگونه کمبودی در زمینه تولید وجود ندارد.
شهابی افزود : مشترکین می‌توانند در صورت مشاهده قطعی برق با سامانه تلفنی 121 شرکت برق تماس گرفته تا به این مشکل رسیدگی شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران همچنین از مشترکین خانگی خواست تا با توجه به فرا رسیدن ایام خانه تکانی و افزایش مصرف انرژی‌، اقدامات خود را در ساعات غیر اوج مصرف یا به اصطلاح ساعات کم باری انجام دهند.
شهابی با بیان اینکه بسیاری از کارها در خانه تکانی مانند استفاده از جارو برقی، پمپ‌های آب برای شست و شو‌، ماشین لباس‌شویی‌، ماشین ظرف‌شویی و غیره از اقلام پر مصرف محسوب می‌شوند و بهتر است برای کاهش فشار به شبکه توزیع ازاین وسائل در ساعات غیر اوج مصرف استفاده شود.
ساعات اولیه شب‌، ساعات اوج مصرف برق محسوب می‌شود که در اصطلاح به آن ساعات اوج مصرف یا ساعات پیک بار گفته می‌شود‌. در این ساعات که از نیم ساعت قبل از اذان مغرب شروع می‌شود و تا 4 ساعت بعد از آن ادامه دارد مصرف برق به یکباره افزایش می‌یابد، بنابراین برق در این ساعات حتی به حدود 2 برابر مصرف در ساعات عادی روز نیز می‌رسد و معنی این افزایش ناگهانی این است که در این ساعات باید نیروگاهها تولید خود را چند برابر نمایند و ظرفیت بیشتری از دیگر شبکه‌های انتقال و توزیع برق به کار گرفته شود ، تا بتوان به این افزایش مصرف برق پاسخ داد‌.
مازندران دارای 2 شرکت توزیع برق به مرکزیت ساری و نوشهر است که به بیش از 2 میلیون مشترک خدمات می‌دهند.
شرکت توزیع برق مستقر در ساری که با نام شرکت توزیع برق مازندران شناخته می‌شود 15 شهرستان از آمل تا گلوگاه را پوشش می‌دهد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی