جستجو

معاون رییس‌جمهور در بابلسر:
 
نباید برجام را یک اقدامِ
«ناموفق» دانست
 
 
 

معاون حقوقی رییس‌جمهوری در بابلسر با بیان اینکه برجام را نباید یک امر ناموفق دانست، گفت: اولین اقدام برجام رفع مسایل امنیتی پیرامون کشور بوده و مساله فصل هفتم منشور و این‌که ما را تهدید صلح جهانی اطلاق کنند ‌از بین برده ‌ولی از نظر اقتصادی نتوانست همه حاصلی را که لازم بود به‌بار آورد.

جنیدی در ادامه به لوایح چهارگانه اشاره کرد و افزود: اگر نگرانی‌هایی در بعضی جنبه‌ها وجود دارد  حق داریم رزروها و تحفظ‌هایی بگذاریم و در مورد این معاهدات دولت این تحفظات را پیشنهاد کرده و مجلس حتی ممکن است آن را افزایش داده باشد و در آنجایی که ما فکر می‌کنیم ممکن است مضر به حاکمیت ملی، امنیت ملی و نظم عمومی ما باشد یا مغایرتی با قانون اساسی داشته باشد همه این تحفظ‌ها گنجانده شده و به‌نظر می‌رسد که در مجموع نگرانی‌های مطروحه، قابل مدیریت باشد. معاون حقوقی رییس جمهور تصریح کرد: در بحث واردات، صادرات، نقل وجوه مربوطه به این‌ها و برای جرایمی که اتفاق می‌افتد و ما قربانی آن هستیم، باید بتوانیم پیگیری کنیم، پس برای همه این موارد ما نیاز به الحاق داریم و در عین حال با انطباق با استانداردها می‌توانیم ارتباط‌مان را با سیستم بانکی بین‌المللی حفظ کنیم. جنیدی در پاسخ به این پرسش که «نظر شما و دولت درباره تصویب یا عدم تصویب معاهده پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام چیست؟»، گفت: این موضوع خواست دولت بوده و خود دولت پیشنهاد دهنده بوده و پیش‌بینی قطعی نمی‌توان کرد ولی بالاخره مجمع تشخیص در حال بررسی تأثیر و تأثر این دو معاهده و اثر احتمالی‌اش به‌روی تحریم‌ها‌‌ست.
وی افزود: توقع و انتظار ما از مجمع همکاری برای رفع مشکل سیستم بانکداری کشور بوده و قطع ارتباط باقی‌مانده بانکی بین‌المللی نه‌تنها در شرایط فعلی بلکه در هیچ شرایطی به‌نفع و صلاح ما نیست زیرا نمی‌توانیم یک سیستم بانکداری جزیره‌ای داشته باشیم، عملاً این امر امکان‌پذیر نیست.

تعیین تکلیف پرونده‌های «مُسن» و قدیمی
رییس‌کل دادگستری استان گلستان از کاهش ۳۷ درصدی پرونده های مسن در گلستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل استان گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: با تلاش قضات گلستانی امسال تعداد بیشتری از پرونده‌های مسن تعیین تکلیف شد. وی افزود: به پرونده‌هایی که دو سال از زمان ورودشان به محاکم می‌گذرد و هنوز مختومه نشده‌اند، مسن می‌گویند. هاشمیان گفت: بیشتر پرونده‌های مسن در شعب حقوقی هستند که علت طولانی شدن زمان رسیدگی‌ها، کش و قوس‌های ماهیتی این نوع پرونده‌هاست. وی ادامه داد: با کار جهادی قضات ما، از ابتدای امسال تا کنون تعداد پرونده‌های مسن، ۳۷ درصد کمتر شده است. هاشمیان گفت: کارگروهی از قضات توانمند استان، پرونده‌های مسن را بررسی و برای حل و فصل آن چاره‌اندیشی کردند که این امر، رسیدگی به پرونده‌های مسن را شتاب داد. به گفته وی، راه‌اندازی قرارگاه جلب، رفع نقص پرونده‌ها پیش از ارجاع به شعب و الکترونیکی کردن ابلاغ‌ها از دیگر اقدامات امسال دادگستری استان برای کاهش پرونده‌های مسن و افزایش سرعت رسیدگی‌ها در محاکم بود. این مقام ارشد قضایی استان گلستان در ادامه سخنان خود از افزایش سرعت اجرای احکام صادر شده در واحدهای اجرای احکام کیفری و مدنی هم گفت و افزود: افزایش سرعت اجرای آرای صادر شده در محاکم، مردم را زودتر به حق‌شان می‌رساند.

نشست کتاب خوان شهدا
 در رشت برگزار می‌شود
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان از برگزاری نخستین نشست کتاب خوان «شهدا» با تجلیل از خانواده معظم شهدای دفاع مقدس در این استان خبر داد.

نخستین نشست کتاب خوان «شهدا» با تجلیل از خانواده معظم شهدای دفاع مقدس در گیلان ساعت ۹ صبح امروز (پنجشنبه) در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان برگزار می‌شود.
در این نشست از خانواده تعدادی از شهدای دفاع مقدس استان گیلان تجلیل می‌شود  و ۳ عنوان کتاب در حوزه ایثار و شهادت توسط ۳ تن از کتابخوانان معرفی می‌شود. گفتنی است این برنامه در هفته شهید و با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و همچنین توجه به فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی