جستجو

 
 
همه خانوارهای گلستانی دارای ۲ معلول، صاحب خانه می‌شوند
 
 
 

مدیرکل بنیادمسکن گلستان با اشاره ساخت ۱۶۱ واحدمسکونی ویژه خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر، نوید داد که همه خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر در روستاهای استان گلستان از تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی ساخت مسکن و کمک بلاعوض ۱۸ میلیون تومانی برخوردار می‌شوند.
محمدتقی زمانی‌نژاد اظهارداشت: ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول یا بیشتر طبق تفاهم‌نامه بنیاد مسکن و سازمان بهزیستی از سال گذشته آغاز شد که در شهرها ساخت مسکن برای این افراد برعهده خیران مسکن‌ساز و در روستاها برعهده بنیاد مسکن قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه سهمیه استان در مرحله نخست برای ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول روستایی 129 واحد بود، افزود: سهمیه مرحله نخست در استان به طور کامل جذب شد و پس از آن ساخت 67 فقره مسکن روستایی ویژه خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر به استان ابلاغ شد که تاکنون تسهیلات برای ساخت 161 باب منزل مسکونی پرداخت شده است. مدیرکل بنیادمسکن استان با بیان اینکه به خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر نقشه‌های رایگان داده می‌شود، ادامه داد: به خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر در روستاها 25 میلیون تومان تسهیلات ساخت مسکن پرداخت می‌شود.
افزون براین 18 میلیون تومان کمک بلاعوض نیز از سوی بنیادمسکن، بنیادمستضعفان و بهزیستی به این خانواده‌ها پرداخت خواهد شد.
وی در ادامه به تکمیل واحدهای مسکونی نیمه‌تمام ویژه خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر اشاره کرد و بیان داشت: این طرح سال 94 مصوب شد که خانواده‌هایی که تسهیلات ساخت مسکن روستایی به مبلغ 12 میلیون و 500 هزار تومان دریافت کرده بودند اما موفق به تکمیل منازل خود نشده بودند را شامل می‌شود.
زمانی‌نژاد گفت: سهمیه استان در مرحله نخست تکمیل 23 واحد مسکونی ویژه خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر بود که با اقدامات انجام شده در روستاها موفق به شناسایی 43 واحد مسکونی شدیم. از این تعداد 37 واحد مسکونی نیمه‌تمام با بیش از 3 میلیارد ریال تسهیلات تکمیل شد و 6 واحد مسکونی دیگر نیز تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
به گفته وی استان گلستان در جذب اعتبارات، تکمیل و بهره‌برداری از واحدهای مسکونی ویژه خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر رتبه نخست کشور را کسب کرده است.
زمانی‌نژاد اظهارداشت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات و کمک‌های بلاعوض به خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر وجود ندارد. هر خانواده‌ای که از سوی بهزیستی استان معرفی شوند، می‌توانند از این تسهیلات برخوردار شوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی