جستجو

 
 
برقراری خط پروازی گرگان- اکتائو از فروردین ۹۸
 
 
 

مدیرکل فرودگاه‌های گلستان از برقراری پرواز گرگان- اکتائو در قزاقستان از فروردین ماه سال آینده خبر داد.
رامین آذری اظهارداشت: برای برقراری پرواز گرگان – اکتائو در قزاقستان، تمام اقدامات لازم از سوی استان انجام شده است و منتظر تأییدیه نهایی سازمان هواپیمایی کشور قزاقستان هستیم.
وی با بیان اینکه خط پروازی گرگان –اکتائو از فروردین سال آینده برقرار می‌شود، افزود: در حال حاضر از فرودگاه امام خمینی (ره) پرواز مستقیم به قزاقستان نداریم و این فرصت خوبی است تا بتوانیم این خط پروازی را راه‌اندازی کنیم.
مدیرکل فرودگاه‌های استان بیان داشت: برای این خط پروازی هواپیماهای کوچک با ظرفیت 50 نفر پیش‌بینی شده است و می‌توانیم از این مسیر و فرودگاه اکتائو برای ترانزیت شهر مسکو نیز استفاده کنیم.
به گفته وی، با راه‌اندازی خط پروازی گرگان- اکتائو فروش بلیت پروازهای این مسیر از طریق شرکت پویاایر انجام می‌شود.
وی درباره راه‌اندازی خطوط پرواز خارجی از فرودگاه گرگان بیان داشت: برخی از مسیرهای پروازی مانند ترکیه، گرجستان و باکو فقط در ایام خاصی از سال مورد استقبال قرار می‌گیرد، برای همین در تلاش هستیم برای نوروز امسال یک مسیر پروازی خارجی داشته باشیم.
۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به روستاییان گلستانی پرداخت شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات درقالب طرح اشتغال روستایی و عشایری در استان پرداخت شده است.
سعید مازندرانی اظهارداشت: استان گلستان سهمیه مرحله نخست طرح اشتغال روستایی و عشایری که 162 میلیارد تومان بود را به طور کامل جذب کرد. افزون بر این با تلاش‌های انجام شده میزان جذب تسهیلات روستایی در استان به 167 درصد رسیده است.
وی اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون در قالب طرح اشتغال روستایی و عشایری بیش از 270 میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه گلستان رتبه نخست جذب و پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری را کسب کرده است، گفت: این میزان تسهیلات به 3 هزار و 686 طرح پرداخت شده است که زمینه اشتغال 6 هزار نفر را در مناطق روستایی فراهم می‌کند.
وی افزود: مرحله دوم طرح اشتغال روستایی و عشایری نیز به زودی به استان‌ها و بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.
مازندرانی درباره وضعیت استان در جذب تسهیلات طرح اشتغال فراگیر بیان داشت: سهمیه استان 427 میلیارد تومان تعیین شده بود که بیش از 330 میلیارد تومان طرح به بانک‌ها معرفی شده است. وی ادامه داد: به رغم معرفی پرونده‌های متعدد به بانک‌ها تاکنون فقط 62 میلیارد و 300 میلیون تومان از تسهیلات طرح اشتغال فراگیر جذب‌ شد.
مازندرانی اضافه کرد: بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر از مردادماه امسال اعلام کرده‌اند که اعتباری برای پرداخت تسهیلات در قالب این طرح ندارند و پیگیری‌ها نیز نتیجه‌ای دربرنداشته است.
افزایش 20درصدی تولید محصولات کشاورزی در گلستان ۲۰ درصد
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان پیش‌بینی کرد که تولید محصولات کشاوری در استان گلستان در مقایسه با سال زراعی قبل، ۲۰ درصد افزایش یافته و در مجموع به ۲ میلیون تُن برسد.
مختار مهاجر اظهارداشت: استفاده از نهاده‌های باکیفیت داخلی، نظارت کارشناسان کشاورزی و بارش‌های مناسب پاییز و زمستان در گلستان، شرایط بسیار خوبی را برای رشد محصولات کشاورزی فراهم کرده است.
رئیس جهادکشاورزی استان گلستان گفت: در 550 هزار هکتار از اراضی استان گلستان انواع محصولات کشاورزی پاییزه کشت شده و از بهار برداشت آغاز می‌شود.
وی افزود: در بیش از 370 هزار از این اراضی گندم، در 85 هزار هکتار کلزا، در 70 هزار هکتار جو، در 6 هزار هکتار سیب‌زمینی و در یک‌هزار و 200 هکتار چغندرقند کشت شده است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان پیش‌بینی کرد: تولید این محصولات در مقایسه با سال زراعی قبل، 20 درصد بیشتر شود و در مجموع به 2 میلیون تُن برسد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت: امسال در 371 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان گلستان گندم کشت شده که پیش‌بینی می‌شود بالغ بر یک میلیون و 400 هزار تُن محصول از آن برداشت شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی