جستجو

 
 
جنگل‌تراشی‌ها
 عامل سیل  بود
 
 
 

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس جنگل‌تراشی‌ها را عامل بروز سیل در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان خواند.
در جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی وضعیت استان‌های سیل‌زده محمدکاظم دلخوش نماینده صومعه سرا گفت: زمانی که سازمان مدیریت بحران را تشکیل دادیم اعلام کردم  کشور ما سالانه دو بار دچار بحران می‌شود، استان‌های گیلان و مازندران و گلستان سالانه دو تا سه بار با سیل و یا سرمازدگی مواجه هستند.
عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به برداشت بی رویه از منابع جنگلی و قاچاق چوب گفت: جنگل‌تراشی‌ها  ازجمله علل مهم بروز سیل در استان‌های شمالی بود.
در ادامه این جلسه شمس الدین شریعت‌نژاد نماینده تنکابن نیز خواستار تشکیل ستادی برای پیشگیری از بحران‌ها شد.


فعالیت ارتش از روز نخست
در مناطق سیل‌زده گلستان


فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ گرگان با اشاره به کمک‌های این نهاد نظامی به سیل‌زدگان استان تاکید کرد که ارتش از همان روزهای نخست وقوع سیل پای کار بوده و امدادرسانی همچنان در مناطق سیل‌زده آق قلا و گمیشان ادامه دارد.
امیر سرتیپ ۲ محمد غفاری خاطرنشان کرد: ارتش با احداث کانال‌های فرعی در حاشیه گرگانرود پیش از ورود آب به آق قلا کمک بسیار مهمی به کاهش خسارت در این شهرستان کرد.
غفاری ادامه داد: ما در هر یک از شهرهای گنبد، آق قلا و گمیشان یک نفر را به عنوان افسر ارشد معرفی کردیم تا به‌عنوان نماینده ارتش در تمامی جلسات شهرستان حضور داشته باشد. وی در خصوص تجهیزات به کار گرفته شده در مناطق سیل زده گفت: احداث دو بیمارستان صحرایی در آق قلا، استفاده از ۳ فروند بالگرد نیروی دریایی و هوانیروز، خودروهای نفربر، بیل‌های مکانیکی، احداث سیل بند و حصار و استقرار بیش از ۵ هزار نیرو در صحنه یا پشت صحنه بخش مهمی از اقدامات ارتش در مناطق سیل زده بوده است..
ارشد نظامی ارتش در گلستان در ادامه به تبیین فلسفه نامگذاری روز نیروی زمینی ارتش پرداخت و گفت: ارتش سرافراز ایران در طول انقلاب همراه با مردم بوده و نخستین شهید ترور نیز شهید قرنی از بدنه ارتش بوده است.
غفاری با اشاره به مراسم رژه هر ساله در این روز گفت: یگان‌های ارتش استان همه ساله در ۲۹ فروردین در شهرهای گنبد، آزادشهر و گرگان از مقابل جایگاه رژه می‌روند اما امسال باتوجه به شرایط خاص منطقه این رژه متفاوت خواهد بود.
وی تصریح کرد: امسال به فرموده فرمانده نزاجا، رژه در استان‌های سیل زده به شکل «رژه خدمت» خواهد بود و دیگر رژه پیاده نخواهیم داشت. وی افزود: مراسم رژه متمرکز امسال از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح روز پنجشنبه در مقابل دادگستری آق قلا به صورت موتوری انجام می‌شود و سپس نیروها برای ادامه خدمت رسانی به شهرهای آق قلا و گمیشان منتقل می‌شوند.


مادر شهیدان ابراهیمی
 به فرزندان شهیدش پیوست


مادر شهیدان گرانقدر غلام‌علی، محمدرضا و علیرضا رودسر ابراهیمی از تنکابن به‌دلیل بیماری و کهولت سن به فرزندان شهیدش پیوست.
صفیه جلالی رودسری مادر فداکار، صبور و مقاوم شهیدان والامقام محمدرضا، علیرضا و غلام‌علی رودسر ابراهیمی به‌دلیل بیماری و کهولت سن و پس از سال‌ها انتظار دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
گفتنی است شهید غلام‌علی رودسر ابراهیمی در اردیبهشت سال 61 در عملیات آزادسازی خرمشهر، سردار شهید محمدرضا رودسر ابراهیمی در بهمن سال 64 و در عملیات والفجر 8 و سردار شهید علیرضا رودسر ابراهیمی در بهمن سال 65 در عملیات کربلای 5 به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
خبر دیگر اینکه مرحوم «عسگری پدر شهیدان والامقام محمد و محسن عسگری نیز دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. پیکر مرحوم عسگری با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و کارکنان منطقه 11 و 10 بنیاد تهران، تشییع و به خاک سپرده شد.
 شهید محسن عسگری سوم اسفندماه 62 در منطقه پنجوین و شهید محمد عسگری 22 فرودین ماه سال 66 در پاسگاه زید به درجه رفیع شهادت رسیدند. مازندران در دوران دفاع مقدس و انقلاب بیش از 10 هزار و 400 شهید تقدیم نظام کرده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی