جستجو

 
 
توزیع سیمان رایگان
 برای ساخت و تعمیر منازل سیل‌زدگان استان گلستان
 
 
 

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان با اشاره به ارزیابی خسارت ۱۷ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در استان اعلام کرد: از این تعداد 7 هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی به طور کامل تخریب شده که نیازمند بازسازی است.
محمدتقی زمانی‌نژاد اظهارداشت: در این شهرستان 608 واحد خسارت دیده براثر طوفان و رانش زمین مورد ارزیابی قرار گرفتند که از این تعداد 278 واحد احداثی و 330 واحد تعمیری هستند.
وی همچنین از خسارت سیل و طوفان به بیش از 17 هزار و 800 واحد مسکونی در استان گلستان خبر داد و اعلام کرد: بیش از 7 هزار و 300 واحد مسکونی در این حادثه به طور کامل تخریب شده و نیازمند بازسازی است.
به گفته مدیرکل بنیادمسکن استان یکهزار و 100 واحد تخریب شده شهری و 6 هزار و 172 واحد مسکونی روستایی است.
وی همچنین بیان داشت: از مجموع واحدهای مسکونی خسارت دیده 10 هزار و 500 واحد مسکونی نیاز به نوسازی و تعمیرات دارند که از این تعداد، 4 هزار و 42 واحد تعمیری در شهرها و 6 هزار و 489 واحد در روستاها هستند.
زمانی‌نژاد گفت: نقشه ساختمان در تیپ‌های مختلف، صدور پروانه و نظارت کارشناسان در مدت احداث بنا برای سیل‌زدگان رایگان خواهد بود.
وی افزود: با همکاری بنیاد مستضعفان نیز سیمان رایگان برای احداث و تعمیر واحدهای مسکونی خسارت دیده تأمین شده است. بر همین اساس برای احداث واحدهای مسکونی 8 تُن و برای تعمیر یک تُن سیمان رایگان بین مردم توزیع می‌شود.
با اقدام ترامپ
 سپاه محبوب‏تر شد
اقدام ترامپ سبب محبوبیت بیشتر سپاه شده است.
حجت الاسلام مصطفی ملکی مدیر حوزه علمیه استان گلستان  با اشاره به این مطلب اظهار کرد: استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا اصلی‌ترین دشمن انقلاب و این نظام است.
وی افزود: در هر جا که آمریکا با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دشمنی می‌کند ما از همان جا نقطه قوت خودمان را تشخیص می‌دهیم.
ملکی در ادامه افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار دیگر نهادهای نظامی، فرهنگی و اقتصادی از ارکان این نظام است.
عضو شورای حوزه علمیه استان گلستان تصریح کرد: حوزه‌های علمیه بر خود لازم دانست که به دنبال اقدام اخیر رئیس جمهور امریکا، حمایت قاطعانه خود را رسماً از سپاه اعلام کند.
وی خاطرنشان کرد: این حرکت ترامپ نه تنها در تضعیف سپاه پاسداران نقشی نداشته بلکه سبب محبوبیت بیشتر این ارگان خدوم شده است.
ملکی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره در همه صحنه‌ها حامی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و این حمایت صرفاً منحصر به مباحث نظامی نیست؛ حضور در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی و همچنین امدادرسانی در حوادث طبیعی مانند سیل که در این منطقه به آن دچار شدیم نمونه بارزی از حمایت سپاه پاسداران از این انقلاب و نظام است.
وی در پایان گفت: سپاه پاسداران در مناطق سیل‌زده گلستان، با تمام قوا در کنار دیگر ارگان‌ها مشغول فعالیت و امدادرسانی بوده و هست و ما هم به نوبه خود قدردان زحمات این عزیزان هستیم.
ورود کمک‌های بین‌المللی حوزه سلامت
به گلستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان اعلام کردکه  اولین محموله از کمک‌های بین‌المللی در حوزه سلامت با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال وارد استان گلستان شد.
عبدالرضا فاضل اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده و مساعدت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اولین محموله از کمک‌های WHO وارد استان گلستان شد.
وی افزود: امیدواریم با استمرار کمک‌ها از طریق سایر آژانس‌های بین‌المللی از صندوق بین‌المللی کودکان و جمعیت سازمان ملل به منظور تشدید مراقبت‌های سلامت و ارائه خدمات بهتر به سیل زدگان شاهد ورود بقیه کمک‌ها به مناطق سیل‌زده استان باشیم.
فاضل ادامه داد: این کمک‌ها در سه بخش کنترل بیماری‌های غیرواگیر، مبارزه با بیماری‌های منتقله از حشرات و کنترل بیماری‌های قابل انتقال از آب با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال وارد استان گلستان شده است.
وی با تاکید مجدد به اینکه دانشگاه علوم پزشکی گلستان طبق وعده خویش تا پایان کار در کنار سیل زدگان خواهد ماند، تصریح کرد: این کمک‌ها از طریق معاونت بهداشتی دانشگاه در مناطق سیل زده توزیع می‌شود.
فاضل در پایان به سیل زدگان توصیه کرد: حتماً نکات بهداشتی را جدی بگیرند و با متولیان سلامت نهایت همکاری را داشته باشند تا شاهد بروز هیچگونه بیماری واگیر در منطقه نباشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی