جستجو

 
 
طرحی نو در سبد شرکت برق برای گذر از پیک بار تابستان
 
 
 

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان از چاره اندیشی برای عبور از پیک بار امسال و سال آینده خبر داد.
مهندس عظیم بلبل آبادی افزود: با پیش بینی مشکلات
پست های انتقال و فوق توزیع استان پیش از پیک بار سال گذشته (1397) و با در نظر گرفتن محدودیت های مالی صنعت برق ، به منظور جلوگیری از بارگذاری بیش از حد برخی از پست ها، اقدام به شناسایی و برنامه ریزی برای جابه جایی تعدادی از ترانسفورماتورها بر اساس میزان بارگیری و ظرفیت مربوطه بین پست های انتقال و فوق توزیع کم بار و پر بار صورت گرفت.
وی اضافه کرد: شرکت برق منطقه ای گیلان موفق شد با صرف هزینه کمتر در مقایسه با خرید ترانسفورماتور یا توسعه پست ها ، دستاوردی ارزنده و تجربه موفق در گذر از پیک بار سال 1397 بر جای گذارد.
بلبل آبادی با اشاره به ضرورت ها با توجه به نتایج مطلوب ناشی از جابجایی ترانسفورماتورها گفت: به منظور مقابله با شرایط پیک سال های 1398 و 1399 پس از انجام مطالعات جامع، در راستای حفظ پایداری شبکه برق در بخش های انتقال و فوق توزیع استان، کار جا به جایی ترانسفورماتورها جهت بارگیری ایمن با صرف هزینه کمتر در مقایسه با خرید ترانسفورماتور با توسعه پست ها در چندین فاز اجرایی شده است .
وی تصریح کرد: با جابجایی ترانسفورماتورها، افزایش ظرفیت برق پست 63/20 کیلوولت رشت مرکزی ، پست 63/20 کیلو ولت
آیت الله طالقانی رشت ، پست 63/20 کیلوولت شهید قلی پور رشت و پست 63/20 کیلو ولت شفت با موفقیت انجام شد که در هر یک از این پست ها افزایش 20 مگاولت آمپری (33 درصدی ) و در مورد پست شفت افزایش 30 مگاولت آمپری (100درصدی) به ظرفیت توان الکتریکی اضافه شد.
به گفته بلبل آبادی، همچنین در فازهای بعدی، افزایش ظرفیت برق پست های 63/20 کیلو ولت فومن، پست سیار اسالم، پست لشت نشاء، پست کیاشهر و افزایش ظرفیت بخش 20 کیلوولت پست 230/63/20 کیلوولت چابکسر و افزایش ظرفیت برق پست 230/63 کیلوولت نفوت صومعه سرا انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه راه حل اساسی رفع مشکل شبکه انتقال و فوق توزیع برق گیلان، اجرای طرح های مصوب ابلاغی شرکت توانیر می باشد، اضافه کرد: اجرای بسته پیشنهادی مربوط به جابجایی ترانسفورماتورها فقط می تواند برای حداکثر دو تا سه سال عواقب ناشی از عدم به مدار آمدن طرح های مذکور را بهبود بخشد.
بر اساس آخرین آمار؛ بیش از یک میلیون و 343 هزار مشترک شامل یک میلیون و 50 هزار مشترک خانگی، پنج هزار و 200 مشترک صنعتی و 207 هزار مشترک سایر در گیلان از نعمت برق برخوردارند. در حال حاضر استان دارای هفت نیروگاه بزرگ و کوچک است.
محورهای رشد مثبت گیلان در حال برنامه ریزی است
مدیرکل اجتماعی استانداری گیلان گفت: بررسی روند مهاجرت طی 10 سال اخیر نشان می دهد که مهاجرت از مرکز به سمت استان ها در حال افزایش بوده و مختص گیلان نیست.
منا ابروفراخ در نشست «مهاجرپذیری گیلان؛ چالش ها و فرصت ها» که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، با تاکید بر لزوم تلفیق مباحث نظری و کاربردی در مقوله مهاجرت، اظهار کرد: مهاجرت دارای اهمیت ویژه ای در مباحث فرهنگی و اجتماعی است.
وی با اشاره به نقش مهاجرت بر شبکه روابط اجتماعی، یادآور شد: مهاجرت بر خانواده ها و روابط بین نسلی اثرگذار است و می تواند با تغییر جمعیت در مناطق مختلف تنش ایجاد کند. تغییر در ساختارهای سیاسی و اجتماعی نیز از جمله پیامدهای مهاجرت است. مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با بیان اینکه مهاجرت به جابجایی منطقه ای اتلاق می شود، گفت: این توزیع مجدد جمعیت حوزه جامعه شناسی را نگران می کند، مردم شناسی را پای کار می آورد و با ایجاد حساسیت در فعالان سیاسی و اجتماعی، فعالیت های اقتصادی را تحت تاثیر قرار می دهد. این مقام مسئول به تبیین ویژگی های هرم سنی مهاجرت در گیلان پرداخت و عنوان کرد: بررسی روند مهاجرت طی 10 سال اخیر نشان می دهد که مهاجرت از مرکز به سمت استان ها در حال افزایش بوده و مختص گیلان نیست. در بازه زمانی 97-95 حداقل 25 استان جزو استان های مهاجرپذیر بوده اند.
وی با بیان اینکه مهاجرت های برون استانی باید در ساختارهای کلان دیده شود، اضافه کرد: اگر بپذیریم که هرم سنی جمعیت مهاجر به گیلان از زمان موالید گذشته، نشان دهنده حرکت گیلان به سمت سالمندپروری است، در حالی که گیلان هم اکنون رتبه اول کشور در جمعیت سالمند را دارد. ابروفراخ ابلاغ سیاست های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری را یکی از اسناد بالادستی دانست و متذکر شد: در این راستا به دنبال افزایش جمعیت، جلوگیری از مهاجرت به خارج و کاهش طلاق هستیم. همچنین تحولات و حرکت های جمعیتی رصد می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی