جستجو

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان خبر داد؛
 
کمبود ۱۸۰۰ معلم در استان
 
 
 

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با اشاره به کمبود یک‌هزار و ۸۰۰ معلم در استان، از بکارگیری بیش از ۵۰۰ نفر فارغ‌التحصیل تربیت معلم و ماده ۲۸ (پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی که دوره‌های آموزشی را گذرانده‌اند) در سال تحصیلی جدید خبر داد.
احسان گوهری‌راد اظهارداشت: 22 هزار و 717 معلم در قالب رسمی، پیمانی، حق‌التدریس، قراردادی و غیره در 2 هزار و 800 مدرسه استان مشغول به فعالیت هستند.
وی با اشاره به بکارگیری 700 نیرو در قالب خرید خدمات آموزشی گفت: 550 کلاس درس در استان از طریق خرید بسته‌های حمایتی آموزشی از مدارس غیردولتی برگزار می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان داشت: برای سال تحصیلی آینده حدود 10 هزار دانش‌آموز به تعداد دانش‌آموزان استان افزوده می‌شود که برای این کار 350 کلاس درس نیاز داریم.
وی گفت: برای سال آینده حدود یک‌هزار و 800 معلم برای کلاس‌های درس استان کمبود داریم که از طریق بکارگیری نیروهای حق‌التدریس، نیروهای رسمی و پیمانی، خرید خدمات حمایتی و برخی نیروهای بازنشسته این کمبود را برطرف می‌کنیم.
وی گفت: بخشی از کمبود معلم در سال تحصیلی جدید را از طریق جذب دانشجویان فارغ‌التحصیل تربیت معلم و بخشی را هم از محل ماده 28 جذب خواهیم کرد.
وی درباره تبدیل وضعیت نیروهای حق‌التدریس در استان بیان داشت: از سال 94 حدود 850 نفر از این نیروها که آن زمان شرایط احراز را داشتند اما به دلایلی جذب نشده بودند تاکنون پیگیر تبدیل وضعیت خود هستند. آموزش و پرورش نیز تلاش خود را برای این کار انجام داده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: اخیرا رائی از سوی دیوان عدالت اداری صادر شد که فقط نیروهای حق‌التدریسی که در این سال‌ها از آموزش و پرورش حقوق گرفته‌اند مشمول تبدیل وضعیت می‌شوند.
وی ادامه داد: تقریباً هیچ‌یک از نیروهای حق‌التدریس در استان این شاخصه را ندارند. با این حال ما در استان پرونده‌های آنان را تشکیل دادیم و به تهران ارسال و اعلام کردیم درست است که این افراد از آموزش و پرورش حقوق دریافت نکردند اما برای کاری که انجام دادند از مدارس حقوق گرفتند.
گوهری‌راد گفت: منتظر هستیم تا دیوان عدالت اداری درباره این افراد رأی نهایی را صادر کند اما تاکنون خبری نشده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی