جستجو

 
 
یادمان هفت تپه با مشارکت جهادگران بسیجی مازندران احیا شد
 
 
 

مسئول اردویی و راهیان نور سپاه کربلای مازندران با اشاره به تقویت فرهنگ جهاد و شهادت در استان، گفت: یادمان هفت تپه با مشارکت جهادگران بسیجی احیا شد.                                                                                                                                             
محمد عباس‌پور در نخستین همایش رزمندگان قرارگاه جهادی حیدریون مازندران اظهار داشت:  فرهنگ دفاع دمقدس در همه ابعاد زندگی بشری حاکم است و اکنون در بین جوانان تقویت شده است. وی افزود: تفکر جهادی نیز برگرفته از فرهنگ ایثار و دفاع مقدس است و این فرهنگ در این مراسم ساری و جاری شده است.
مسئول اردویی و راهیان نور سپاه کربلای مازندران تصریح کرد: یادمان هفت تپه تنها یادمان مختص رزمندگان لشگر 25 کربلا بوده که احیا شد و بنیانگذار آن از شهید بلباسی بوده که راهیان نور، اربعین و هفت تپه را  را ایجاد کرده است.
حسن زاهدی، مسئول قرارگاه جهادی حیدرییون مازندران نیز با اشاره به اینکه فلسفه تشکیل قرارگاه با احیا یادمان هفت تپه شروع شده اشت و در راستای گروه‌های جهادی این فعالیت تداوم یافت، افزود:  این قرارگاه در کربلا و نجف موکب فاطمه زهرا (س) برپا کرده است.
وی با بیان اینکه خادمی 20 روزه در کربلا را همه ساله در اربعین داریم، تصریح کرد: در راهیان نور توفیق بر آن شد هر سال پشتیبانی تاسیساتی از یادمان هفت تپه را صورت دهیم. زاهدی با اشاره به اینکه از پشتیبانی خیران برای کارسازی امورات قرارگاه و کمک رسانی به مردم استفاده شده است، افزود: صفای دل جمع و همدلی باعث شد تا در راستای فعالیت
گام برداریم.

 

 

تناقض مسئولان در حوزه سلامت                                                                                                                                        
عضو مجمع نمایندگان گیلان از نوسانات نرخ ارز، نبود نظارت و امضاهای طلایی که در سازمان غذا و دارو وجود دارد به عنوان عوامل تناقض‌گویی مسئولان حوزه سلامت در ارائه آمار از وضعیت داروی بیماران خاص یاد کرد.
محمد حسین قربانی در گفت وگو با  خانه ملت، در مورد تناقض‌گویی مسئولان وزارت بهداشت در مورد وضعیت داروی بیماران تالاسمی، گفت: ما باید این موضوع را از دو منظر مورد بررسی قرار دهیم، یکی از طریق کارگزاران اجرایی کشور و متولیان سازمان غذا و دارو که باید بر اساس آمار و ارقام و نیاز جامعه وضعیت داروی این بیماران اعلام کنند، به این صورت که چند درصد داروهای این بیماران در داخل تولید شده و چند درصد وارداتی هستند، چه میزان نیاز در این حوزه وجود دارد و از چه طریق تامین می‌شود و فروش این داروها در بازار چگونه است.
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بُعد دیگری که در این زمینه قابل توجه و دقیق‌تر بوده، کف خیابان است، به این معنا که وضعیت داروی بیماران تالاسمی باید از طریق افرادی که این دارو را مصرف می‌کنند، مورد بررسی قرار گیرد.
وی تصریح کرد: اگر این دو بُعد را در کنار هم مورد بررسی قرار دهیم، واقعیت‌ها در این زمینه روشن می‌شود، هر چند فشارهایی که بر کشور تحمیل شده، نوسانات نرخ ارز، نبود نظارت، امضاهای طلایی که در سازمان غذا و دارو وجود دارد، باعث شده اظهارنظر مسئولان با واقعیت‌های جامعه مطابقت نداشته باشد.
قربانی یادآور شد: سازمان غذا و دارو اعلام می‌کند که کمبودی در زمینه داروی بیماران خاص وجود ندارد، ولی بیمارانی که نیازمند داروهای خاصی هستند به آنها دسترسی نداشته و با مشکلاتی مواجه هستند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: تامین دارو تنها مرتبط با حوزه اقتصاد نیست و به جان افراد بستگی دارد، بنابراین مسئولان سازمان غذا و دارو باید دقت بیشتری داشته باشند، نه اینکه بعد از بروز مشکل آستین بالا بزنند و با چند برابر هزینه بیشتر جبران مافات کنند.

 

دستگیری سارق قطعات خودرو در گرگان                                                                                                             
فرمانده انتظامی گلستان از دستگیری سارق سابقه دار و اعتراف وی به ۳۰ فقره سرقت قطعات خودرو در گرگان خبرداد.
سردار علی اکبر جاویدان اظهار کرد: در پی وقوع چندین سرقت قطعات خودرو در گرگان و با توجه به اهمیت موضوع، دستگیری سارق به صورت ویژه در دستورکار قرار گرفت.
وی افزود: متهم پس از یکسری از اقدامات اطلاعاتی و هماهنگی با مقام قضایی طی یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش دستگیر شد.
جاویدان گفت: سارق در ابتدا منکر این امر شد اما پس از مواجه با مستندات به ۳۰ فقره سرقت قطعات خودرو در شهرستان گرگان اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی گلستان همچنین از دستگیری سارقی با 30 فقره انواع سرقت در گنبدکاووس خبرداد.
جاویدان گفت: در این راستا یک متهم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی