جستجو

 
 
تغییر ساعت اداری برای گذر از شرایط پیک بار در گلستان
 
 
 

تصمیمات لازم جهت تغییر ساعت اداری به منظور گذر از شرایط پیک بار اتخاذ خواهد شد.
سرپرست استانداری گلستان ضمن اعلام خبر فوق گفت: مسئله تغییر ساعت اداری به منظور گذر از شرایط پیک بار در جلسه شورای اداری مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.
میرمحمد غراوی در دیدار با معاون جدید هماهنگی توزیع توانیر گفت: با توجه به گزارش ارائه شده از سوی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان، طی سال گذشته ۲۰ مگاوات از تغییر ساعت ادارات
صرفه‌جویی شد و این هماهنگی وجود دارد که بتوانیم امسال صرفه‌جویی بیشتری به منظور کاهش میزان خاموشی‌ها داشته باشیم.
غلامعلی رخشانی مهر معاون جدید هماهنگی توانیر گفت: طی بازدید انجام شده از مناطق سیل‌زده گلستان بالاخص آق‌قلا، انشاالله خسارت‌های وارد شده به شبکه‌های توزیع با تخصیص اعتبارات لازم جبران خواهد شد.
در ادامه علی اکبر نصیری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گزارشی از میزان خسارت‌های وارده ناشی از سیل، رانش و طوفان به شبکه‌های توزیع ارائه نمود.
انتقال برق به مجتمع پرورش میگو و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری به منظور تامین برق و اصلاح شبکه در شرق گلستان و مراوه تپه از دیگر بخش‌های گفتگوی معاون جدید هماهنگی توانیر و سرپرست استانداری گلستان بود. در این دیدار سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منابع استانداری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان حضور داشتند.
آمادگی ۸۵۰۰ کامیون برای جابجایی محصولات پائیزه گلستان
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان از آمادگی جابجایی ۸ هزار و ۵۰۰ کامیون، محصولات پائیزه کشاورزان استان گلستان ز مزرعه تا مراکز خرید تضمینی خبر داد.
مهدی میقانی اظهار داشت: محصولات پائیزه استان گلستان شامل نخود فرنگی، باقلا، کلزا، گندم و جو، در نیمه نخست اول سال برداشت می‌شود که علاوه بر ظرفیت‌های استان، از کامیون‌های استان‌های همجوار هم برای جابه‌جایی محصولات استفاده می‌شود.
وی افزود: برای ایجاد نظم در انتقال محصول تولیدی کشاورزان استان گلستان به مراکز خرید تضمینی، 75 شرکت حمل و نقل بار وظیفه صدور بارنامه را برعهده دارند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان به رانندگان توصیه کرد: علاوه بر ضرورت تهیه بارنامه، برای مقابله با ریزش محصول، حتما اقدامات لازم مانند درزگیری، اندازه بارگیری و کشیدن چادر روی محصول را انجام دهند.
به گفته وی فعالیت رسمی جابجایی محصول پاییزه برداشت شده در استان گلستان با هماهنگی سازمان جهادکشاورزی، اعلام تقویم برداشت محصول و هماهنگی با مراکز خرید، آغاز می‌شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: هر ساله کار برداشت محصول پاییزه در گلستان از اواخر اردیبهشت ماه آغاز شده و تا مرداد ماه ادامه می‌یابد.
نشای بیش از 70 درصد شالیزارهای جویبار
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار از نشای بیش از ۷۰ درصد از اراضی شالیزاری جویبار خبر داد
علی شعبانی در جلسه کارگروه آب کشاورزی شهرستان جویبار با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد از اراضی شالیزاری جویبار زیر کشت نشای برنج رفته است اظهار کرد: بسیاری از مزارع شالیزاری به دلیل آب گرفتگی دچار خسارت شدند که سبب شد برخی از مزارع برای چندمین بار خزانه‌گیری کنند که تاکنون بیش از 70 درصد این اراضی به زیر کشت برنج رفته است.
وی با اشاره به اینکه با مدیریت صحیح کشاورزان در حال حاضر هیچ مشکلی وجود ندارد بیان کرد: به برکت بارش‌های ابتدایی سال، سال پرباری برای برنج‌کاران جویباری پیش بینی می‌کنیم.
مدیر جهاد کشاورزی جویبار همچنین به آغاز برداشت کلزا و خرید این محصول در دو مرکز در جویبار اشاره و عنوان کرد: نرخ خرید هر کیلو کلزا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده و مبلغ خریداری شده بدون هیچ مشکلی به حساب کشاورزان واریز می‌شود.
شعبانی به مراحل اجرایی احداث آب‌بندان‌های جدید رنگریز محله و ایزدخیل اشاره کرد و گفت: آب‌بندان رنگریز محله با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است و روند احداث آب‌بندان ایزدخیل نیز با رفع موانع به زودی آغاز خواهدشد.
هادی نیک اختر مدیر آب منطقه‌ای قائم‌شهر و جویبار با بیان اینکه آب سد شهید رجایی و البرز سرریز شده است و در سال زراعی جدید مشکلی در رهاسازی آب سدها نخواهیم داشت.
وی افزود: لایروبی حدود ۱۸ کیلومتر از رودخانه‌ سیاهرود نیز در حال انجام است و تا زمانی که شهرستان جویبار از مشکل آبگرفتگی ایمن نشود دست از کار نمی‌کشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی