جستجو

 
 
ساخت نخستین پردیس سینمایی
 در مرکز مازندران
 
 
 

مدیر امور سینمایی مازندران گفت: یکی از طرح‌های توسعه‌ای و حمایتی در حوزه سینما راه‌اندازی پردیس‌های سینمایی است و این طرح در کلان شهرها و با حمایت و تامین اعتبار، موسسه‌ بهمن سبز انجام می‌پذیرد.  
سید علی سید پور گلنشینی با اشاره به نشست‌های متعدد انجام پذیرفته بین مدیر‌عامل و کارشناسان موسسه‌ بهمن سبز و مسئولین استان مازندران و شهرستان ساری، عقد تفاهم‌نامه ساخت پردیس سینمایی ایران رابه مردم شریف و هنر دوست شهرستان ساری مژده داد.
وی با اشاره به محل ساخت پروژه در زمینی به مساحت۵۴۰ متر مربع گفت: تعداد چهار سالن سینما و همچنین یک سالن جهت ارائه غذاهای محلی و یک سالن جهت بازی کودکان واقع در مکان سینما ایران ساری جنب بوستان ولایت طراحی شده است.
مدیر امور سینمایی مازندران با اشاره به اینکه استان مازندران و شهرستان ساری، خواستگاه چهره‌های متعدد فرهنگی و هنری درکشور و بین‌الملل است تصریح کرد‌: فرهنگ بالای مردم شریف و فخیم شهرستان ساری، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در زمینه هنر سینما که در این منطقه وجود دارد ما را بر این داشت تا اولین سالن پردیس سینمایی مرکز استان در کلان شهر ساری ساخته شود.
این مسئول با بیان اینکه شهرهای متعددی در استان مازندران واجد شریط راه‌اندازی پردیس سینمایی هستند، بیان کرد‌: امکانات محدود و نیازمندی‌های بالا ما را مجبور به انتخاب و اولویت‌بندی می‌کند که در گام اول کلان شهر ساری برای ساخت پردیس سینمای ایران انتخاب شد و به یاری خدا و تامین منابع و امکانات در شهر‌های مستعد دیگر نیز پردیس‌های سینمایی احداث خواهد شد.
سید پور اظهار کرد: این پردیس سینمایی دارای ۴ سالن پخش همزمان فیلم خواهد بود و برای ساخت این مکان ۲ سال زمان جهت بهره‌برداری پیش‌بینی شده است. وی از حمایت همه جانبه شهرداری ساری خبر داد و افزود‌: حمایت مجموعه‌های فرهنگی و خدماتی در شهرستان برای ساخت این پردیس، سبب افزایش تامین ذائقه‌های مخاطبان‌، رشد۴۰۰درصدی اکران فیلم‌های روز کشور و ارتقای سطح رفاه فرهنگی همشهریان می‌شود.


دست خالی نمانیم
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران با بیان این که دنیاطلبی و مادی گرایی مانع رشد و سعادت واقعی ما می‌شود، گفت: خداوند متعال یک فرصت یک ماهه را در اختیار ما قرار داده تا به ارزش‌های الهی و معنوی بازگردیم و از مسائل مادی فاصله گیریم.
حجت الاسلام جعفر طبرسی، در نشست اخلاقی که با حضور جمعی از طلاب و دانشجویان ساری برگزار شد، یکی از عوامل مهم سعادت انسان را، تهذیب نفس، خودسازی و مبارزه با هواهای نفسانی دانست و گفت: ماه مبارک رمضان یک فرصت مغتنمی برای تحقق این امور مهم است. وی با بیان این که لحظه‌های معنوی ماه مبارک رمضان ما را به خداوند متعال نزدیک‌تر خواهد کرد، افزود: غفلت از لحظه‌های معنوی این ماه با فضیلت موجب دور شدن ما از درگاه الهی و نتیجه انحراف و سقوط خواهد شد.
حجت الاسلام طبرسی با تأکید بر این که ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای مبارزه با هواهای نفسانی است،خاطرنشان کرد: عدم تهذیب نفس و خودسازی موجب طغیان هواهای نفسانی می‌شود که خسارت‌زا خواهد بود.
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران با بیان این که انسان اگر می‌خواهد به کمال و سعادت واقعی دست پیدا کند باید با هواهای نفسانی خود به مبارزه بپردازد، تصریح کرد: در این راستا پیروی از عقل، ایمان و تقوا موجب مصون ماندن انسان از هواهای نفسانی خواهد بود.
حجت الاسلام طبرسی با اشاره به این که ماه مبارک رمضان ماه فاصله گرفتن انسان از ضد ارزش‌ها است، بیان داشت: هواهای نفسانی انسان را به قعر چاه ضلالت خواهد کشاند و اگر انسان بخواهد با نفس خود همراه شود به طور حتم ذلیل خواهد شد.
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران با بیان این که دنیاطلبی و مادی گرایی مانع رشد و سعادت واقعی ما می‌شود، ادامه داد: خداوند متعال یک فرصت یک ماهه را در اختیار ما قرار داده تا به ارزش‌های الهی و معنوی بازگردیم و از مسائل مادی فاصله گیریم.
استاد حوزه علمیه مازندران با تأکید بر این که نباید لحظه‌ای از ارزش‌های معنوی ماه مبارک رمضان غافل شویم، تصریح کرد: ماه مبارک رمضان است ماه نزول قرآن، عبادت و بندگی، خودسازی و میهمانی خدا است. وی با اشاره به این که همه چیز در ماه مبارک رمضان برای رشد و تعالی معنوی فراهم است، خاطرنشان کرد: با توجه به نزول قرآن کریم در این ماه با فضیلت ضرورت دارد از فرصت‌های به وجود آمده در این ماه در جهت انس با قرآن بیشتر بهره گیریم. معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران از قرآن به عنوان کتاب هدایت یاد کرد و با بیان این که در سایه تعلیمات قرآنی می‌توانیم در دنیا و آخرت رستگار شویم، ادامه داد: باید مفاهیم قرآنی در جایگاه عمل در هر انسانی دیده شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی