جستجو

 
 
افتتاح انجمن کودکان کار به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری آمل
 
 
 

به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل، انجمن کودکان کار شهرستان آمل با هدف شناسایی و حمایت از کودکان کار در سطح شهر افتتاح شد.
 آیین افتتاح این انجمن با حضور دکتر محمدی رییس شورای اسلامی شهر و جمشیدپناه رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل، جمعی از فعالان اجتماعی و نیکوکاران در مجموعه سرای مهر شهرداری برگزار شد.
در این مراسم دکتر محمدی رییس شورای اسلامی شهرآمل گفت: یکی از رویکردهای جدی شورای اسلامی در دوره پنجم به حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و ارتقای فرهنگ شهروندی است.
دکتر محمدی افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری برای حمایت از این انجمن در گام نخست و رسیدن به اهداف خود بیش از ۳۰ میلیون ریال کمک نقدی اختصاص داده و توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل کمک‌های فنی و تخصصی که مورد نیاز باشد، انجام خواهد داد.
هاشم جمشیدپناه رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل هم در این آیین گفت که یکی از رسالت‌های مهم این سازمان در حوزه اجتماعی و توانمند سازی و ارتقای شهروندان در موضوعات اجتماعی است.
مدیرعامل انجمن کودکان کار شهرستان آمل هم با قدردانی از حمایت‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل  برای افتتاح این انجمن و دیگر حمایت‌ها گفت: شهر آمل پس از شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به عنوان چهارمین شهر درکشور است که انجمن کودکان کار راه‌اندازی می‌شود.مریم علوی افزود: شناسایی و هدایت کودکان کار ۸ تا ۱۰ سال و فراهم کردن شرایط تحصیل برای آنها و نیز ساماندهی شرایط کار برای نوجوانان کار در سطح جامعه از هدف‌های مهم راه‌اندازی انجمن کودکان کار در شهرستان آمل بوده است.

 

 

توزیع 750 بسته غذایی بین مردم سیل‌زده و مستمندان گنبدکاووس
رئیس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس از توزیع ۷۵۰ بسته غذایی بین مستمندان و مردم سیل‌زده گنبدکاووس به مناسبت ماه مبارک رمضان خبر داد.
اصغر نودهی اظهارداشت: تاکنون 2 مرحله بسته غذایی توسط خیران جمع‌آوری شده و بین مردم سیل‌زده و مستمندانی که جز خانواده سیل‌زده نبودند، توزیع شده است.
وی افزود: 150 خانوار مستمند شهرستان در هر مرحله از این بسته‌های غذایی بهره‌مند شدند که ارزش هر بسته 130 هزار تومان است.
رئیس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس بیان داشت: همچنین در 2 مرحله و هر مرحله نیز 600 بسته غذایی بین مردم سیل‌زده شهرستان توزیع شده است. تا پایان ماه مبارک رمضان با کمک خیران بسته‌های دیگر غذایی آماده و توزیع می‌شود.
وی ادامه داد: در این ایام سفره‌های مهربانی افطار برای مستمندان و نیازمندان شهرستان به ویژه خانواده‌های زندانیان با کمک خیرین برپا می‌شود.
محمدرضا فشایی رئیس اداره بهزیستی شهرستان گنبدکاووس هم در این مراسم اظهارداشت: با کمک و همکاری خیرین شهرستان یکهزار و 200 بسته غذایی شامل مواد غذایی اساسی تهیه و بین مددجویان بهزیستی توزیع شد.
ارزش ریالی مجموع این بسته‌های غذایی حدود 145 میلیون تومان بود.وی افزود: بهزیستی شهرستان در مجموع 9 هزار مددجو دارد که 8 هزار نفر آنها معلول هستند.

 


زندگي دوباره مرد60ساله در بابل
رئيس سازمان اورژانس بابل از بازگشت زندگي دوباره مرد60ساله در بابل خبر داد.    
دکتر لعلي رئيس سازمان اورژانس بابل گفت: طي گزارشي به مرکز ديسپج سازمان اورژانس بابل مبني بر عدم هوشياري مرد60ساله در جاده بابل به قائمشهر روستاي علمدار گزارش شد.  
دکتر لعلي افزود: پس از دريافت اين گزارش بلافاصله مرکز ديسپچ سازمان اورژانس تکنسين‌هاي  پايگاه هتکه پشت آقايان هادي مرادي و محمدرضا کاووسي را به محل حادثه اعزام کرد.
اين مسئول با بيان اينکه تکنسين‌هاي اورژانس در مدت زمان 6دقيقه در محل حادثه حاضر شدند افزود: تکنسين‌هاي اورژانس پس از بررسي اوليه متوجه شدند که بيمار  فاقد علايم حياتي است. بيمار که مرد 60ساله بود دچار ارست قلبي و تنفسي شده است.
وي تصريح کرد: بلافاصله اقدامات درماني و عمليات  بيمار را اينتوباسيون (لوله گذاري)؛ فيکس کردن؛ آي وي لاين؛ cpr و دارودرماني و... انجام دادند و سپس توسط تکنسين‌هاي سازمان اورژانس بابل لوله‌گذاري و احيا شد و به بيمارستان شهيد بهشتي منتقل شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی