جستجو

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان عنوان کرد؛
 
کسب رتبه تک رقمی
در بهبود فضای کسب و کار مجازی
 
 
 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با اشاره به کسب رتبه تک رقمی گیلان در بهبود فضای کسب و کارهای مجازی در دو سال گذشته ، این مهم را نشان دهنده پتانسیل خوب استان در این حوزه خواند.
سید محمد احمدی در جلسه کمیته تخصصی کاهش موانع کسب و کارهای مجازی اظهار داشت: حدود 48 هزار شغل حوزه فناوری اطلاعات در کشور ایجاد شده که از این میزان، یک هزار و 174 فرصت شغلی با دریافت نماد اعتماد الکترونیکی در گیلان فعال است.
وی افزود: بر اساس برنامه ریزی ها و تلاش های صورت گرفته، گیلان به عنوان قطب کسب و کار الکترونیکی در کشور شناخته شده و استان برتر کشور در این راستا محسوب می شود.
احمدی خاطرنشان کرد: در اجرای بخشنامه معاون حقوقی رئیس جمهوری با موضوع شیوه نامه تشکیل و نحوه عملکرد کارگروه کاهش موانع کسب و کارهای مجازی، کمیته تخصصی مذکور در استانداری گیلان تشکیل می شود.
معاون استاندارگیلان یادآور شد: رسالت این کمیته تقویت کسب و کارهای مجازی و یاری رساندن در کاهش موانع و مشکلات آن و رونق کسب و کار و رفع موانع تولید خدمت رسانی و کسب و کارهای نوپاست که هم افزایی کلیه دست‌اندرکاران موضوع را
می طلبد و شایسته است تا دستگاه های اجرایی مرتبط همکاری لازم را در تحقق اهداف تعیین شده ارائه کنند.
احمدی تصریح کرد: در راستای ساماندهی کسب و کارهای مجازی و به استناد مواد 12 و 13 آیین نامه ابلاغ شده که در حمایت از استارت اپ ها و با هدف تسهیل امور آنها تدوین شده، هیچ دستگاهی اجازه ندارد بدون طرح شکایت در کمیته تخصصی و بررسی اولیه، از کسب و کارهای نوپا شکایت کند.
بر اساس آخرین آمار پارک علم و فناوری استان گیلان دارای 10 مرکز رشد است و افزون بر 300 شرکت واحد فناور و هسته فناور در این مجموعه حضور دارند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی