جستجو

 
 
۳۵۰ روستای گیلان فاقد
آب شرب روستایی هستند
 
 
 

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گیلان با اشاره به اینکه ۳۵۰ روستای این استان فاقد آب شرب هستند، افزایش هزینه‌ها را باعث کاهش سرعت اجرای
پروژه ها دانسـت.
محبعلی رنج ور در نشست با سرپرست فرمانداری صومعه سرا با بیان اینکه با توجه به پراکندگی روستاهای در استان گیلان شبکه توزیع در این استان از سایر استان‌های کشور سخت‌تر است،
 افزود: در این شرایط هزینه خدمات و استهلاک افزایش می‌یابد.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گیلان با اشاره به وجود ۶۵ مخزن با ظرفیت ۶ هزار مترمکعب با ۵۱ ایستگاه پمپاژ در این استان، گفت: از سال ۹۴ تاکنون اعتبارات خوبی از صندوق توسعه در اختیار شرکت‌ها به صورت متمرکز در آب و فاضلاب کشور قرار گرفته که به صورت استانی توزیع شده است.
وی به اختصاص ۴۰ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه و ۲۰ میلیارد تومان نیز از ردیف مجتمع‌ها در قالب اسناد خزانه در سال گذشته به استان گیلان اشاره و بیان کرد: امسال اعتبار استان گیلان نسبت به سال گذشته در سطح ملی دو برابر شده است.
رنج ور با بیان اینکه ۳۵۰ روستای گیلان فاقد آب شرب روستایی هستند، ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه‌ها سرعت عملیاتی شدن کاهش می‌یابد.
 این در حالی است که تمام تلاش دولت برخورداری روستاها از آب شرب است.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۵ پروژه با اعتبار ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی برای شهرستان صومعه سرا تعریف شده است، افزود: ۳۷ روستای این شهرستان فاقد آب شرب روستایی هستند که باید با برنامه ریزی تا پایان برنامه از این نعمت برخوردار شوند.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گیلان با اشاره به اینکه تعدادی از روستاهای صومعه سرا فاقد آب شرب روستایی هستند، گفت: در این شهرستان ۴۱ حلقه چاه، ۷ دهنه چشمه و ۱۶۱ کیلومتر خط انتقال وجود دارد.
در ادامه این نشست سرپرست فرمانداری صومعه سرا به وضعیت آب شرب روستایی این شهرستان اشاره و اظهار کرد: شهرستان صومعه سرا دارای ۱۵۰ روستا است که ۱۱۳ روستای آن برخوردار از آب شرب روستایی هستند.
سید جلال سید محمدی با بیان اینکه ۳۷ روستا در شهرستان فاقد آب شرب روستایی است، افزود: از این تعداد ۲۸ روستا در بخش مرکزی شهرستان صومعه سرا قرار دارند.
وی شبکه فرسوده آب رسانی روستاها، کمبود آب به واسطه نبودن آب کافی و بالا رفتن حجم مصرفی به ویژه در روستاهای در حال توسعه را بخشی از مشکلات موجود در این شهرستان
عنوان کرد.

 


اصلاح هندسی و جانمایی میادین رشت
 باید پیگیری شود
فرماندار شهرستان رشت گفت: اصلاح هندسی و جانمایی میادین نیز باید پیگیری شود زیرا در تسهیل عبور و مرور و پیشگیری از تصادفات و کاهش تلفات انسانی بسیار موثر است.
میرشمس مومنی زاده در حاشیه بازدید از بخش های تابعه شهرستان رشت با اشاره به دستورالعمل ابلاغی استاندار گیلان مبنی بر لزوم دیدار چهره به چهره مسئولین با مردم و پیگیری مطالبات ایشان اظهار کرد: بحث راه و راهداری به ویژه در شهرستان رشت از سه منظر «ارائه خدمات رفاهی به مردم»، «کمک به رونق تولید، حمل و نقل آسان و رونق اقتصاد» و «تسهیل در استفاده از ظرفیت های گردشگری به نفع اقتصاد» حائز اهمیت است.
فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه این شهرستان هر ساله در فصل بهار و تابستان میزبان مسافران بسیار زیادی از سراسر کشور می باشد، افزود: در سال های اخیر میزان سرمایه گذاری های اقتصادی در این خطه از کشور نیز افزایش یافته است که این مسئله ضرورت توجه به امر راه و راهداری و حمل و نقل را مضاعف می سازد و افتتاح خط راه آهن قزوین به رشت، نیز بر این اهمیت می افزاید.
مومنی زاده در خصوص تقلیل حریم کمربندی خمام، بیان کرد: تقلیل حریم این کمربندی سبب کمک به اشتغال، رونق اقتصادی، توسعه شهرسازی و افزایش خدمات رفاهی به شهروندان خواهد شد.
وی ادامه داد: اصلاح هندسی و جانمایی میادین نیز باید پیگیری شود زیرا در تسهیل عبور و مرور و پیشگیری از تصادفات و کاهش تلفات انسانی بسیار موثر است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی